dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 69
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał GE***X Zobacz post
    Projekty energooszczędne ? A nie lepiej znaleźć sobie projekt który nam się podoba. I zainwestować w technologię energooszczędna ? Każdy projekt może być zaadoptowany na energooszczędny. Tutaj nie liczy się z czego ten dom jest robiony. Tylko jak jest zrobiony !
    Oczywiście, ale jak masz w domu masę wykuszy, okien dachowych, lukarn, balkony, kolumny i inne udziwnienia, to żeby go zamienić w energooszczędny, musisz okleić go w całości styropianem. Razem z oknami. Bo pewnych mostków cieplnych nie ocieplisz i możesz je tylko zlikwidować.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    plusultra

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Moim zdaniem dobry projekt jest najważniejszy... zawsze można coś poprawić, przerobić, ale to będzie trudniejsze... adaptacja gotowego projektu z dużymi zmianami to spory koszt i wcale nie wyjdzie taniej niż zamówienie projektu indywidualnego. Mam przykład kolegi lata z tym gotowcem do konstruktora i zmienia pewne rzeczy bo nie brał udziału w jego tworzeniu i dopiero z czasem uzmysłowił sobie czego chce a czego nie...
    Najlepsza droga do pierwszego wymarzonego domu dla nie-wroga to zdobywanie wiedzy, rozmyślanie nad tym jaki chcemy osiągnąć efekt - i z tym jasnym przekazem do architekta. Bardziej polecam się skupić na koncepcie wyeliminowania mostków niż na inwestowanie w elementy pasywne takie jak okna... projekt energooszczędnego domku z audytem energetycznym. Dom to spora inwestycja, dla niektórych wiąże się ona z kredytem na 20 lat... nie odważyłabym się na taki krok bez fachowego opracowania. A tak nawiasem mówiąc to adaptacja to ponoć najbardziej niewdzięczna robota więc musi kosztować, jeśli będzie robiona na zasadzie innej niż kasa za kreskę i podpis. Ja tam uważam, że lepiej mieć projekt indywidualny skrojony na miarę potrzeb i możliwości wykorzystujący w pełni atrybuty zakupionej działki a niżeli gotowy projekt niewiadomej jakości uniwersalny (więc zawierający kompromisy, których np nasza działka nie wymaga) w tej samej cenie - bo zmiany muszą kosztować.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Tak fachowego.
    Jak starzy inż nie mieli czegoś takiego jak fizyka budowli.
    I żyją w swoim ciepłym przytulnym świecie kostek z lat 70

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    plusultra

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Są też młodzi zdolni i ambitni

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Panowie architekci czy wy wiecie co to jest nie powtarzanie wymiarów ?
    bo nie raz nie dwa widzę po prostu śmietnik ! jak bym miał kupić projekt
    i bym to zobaczył to prosto z mostu bym zapytał co to ?
    makulatura ? po jaki chu dawać wymiary na liniach zarysu niewidocznego ?
    30 czy więcej razy wymiarować ławę fundamentową ? a długość krokwi całkowita w du pie !
    już któryś "projekt" taki widzę
    to jak teraz liczyć na to że budynek będzie dobrze zaprojektowane pod względem energooszczędności
    jak taka dziedzina jak rys techniczny jest od dawien dawna
    i coraz bardziej profanowana .
    czy na "politechnikach" tak uczą ? im więcej tym lepiej aby oczarować inwestora ?
    że tam jakieś czary niewidy ?
    Zwłaszcza że bierzecie za to pieniądze grube !! a niektóre czary wymagają wręcz nie zapłaty a do płaty

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    wac-law szczawiu się najadłeś ? jak Stefan ? i gwiazdożysz nie spamuj !
    w oknach też śmietnik robisz

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sly1234

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    108

    Domyślnie

    no i jak dzisiejszy budowniczy energooszczędnych domów? jak wam idzie ? jakie mury i ocieplenia wybraliście? Ja szczerze mówiąc czytam forum już dobre dwa lata . Moja działka czeka już z rok . Od kilku miesięcy szukam projektu dla mojej rodzinki i wciąż czegoś mi brakuje Obecnie idę w kierunku parterówki. Poczytałem kilka ciekawych dzienników z tego forum ( Arturo, Piczman, R&K, posty Adama i kilka innych ) pozdrawiam i powiem szczerze, że dalej mam sporo jeszcze pytań co i jak ? czytam dalej bo che być mądrzejszy. Kiedy zacznę budowę? tego nie wiem . Jak na razie nie spieszę się z tym. Mam gdzie mieszkać. Jak rozpocznę budowę takiego domu to po pierwsze primo ma być przyjazny dla domowników , a po drugie primo ma być "energooszczędny" cokolwiek to oznacza. Energooszczędność to pojęcie względne. Jak dla mnie to energooszczędność ma polegać na jak najbardziej bezobsługowej "kotłowni"-cokolwiek nią będzie oraz niskich kosztach eksploatacji domu ( w tym zużytej energii na ogrzewanie) Zakładam utrzymanie domu na poziomie mieszkania 3-4 pokojowego. Jeżeli uzyskal lepszy wynik to super, ale raczej nie chcę schodzić poniżej tego progu. Dom buduje się na lata więc trzeba pomyśleć o jego obsłudze również jak będziemy starsi a nasze dzieci wyfruną z gniazdka.
    Ostatnio edytowane przez sly1234 ; 13-03-2013 o 10:40

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    jak wam idzie ? jakie mury i ocieplenia wybraliście?
    jak czytałeś
    to ja murów nie wybieram.
    Ocieplenie takie aby kocia łownia była tylko dla C.W.U
    Od kilku miesięcy szukam projektu dla mojej rodzinki i wciąż czegoś mi brakuje
    Polecam spisać sobie punkt do realizacji, mi pomaga.
    Bo potem skleroza, powrót i niezdecydowanie ... w pewnym momencie od natłoku tych rozwiązań mam dość.
    A to bym tak zrobił itp .
    Jak powiedziałem sobie że daje XPS'a na płytę fu to
    się tego trzymam bo inaczej wariactwo mnie się czepi a może by tak itp ...
    Zapisać sobie drogę jaką chce się osiągnąć.
    Czy ma być pasywny itp .

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Domaradzka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Posty
    4

    Domyślnie

    No właśnie teraz rozglądam się za projektem i bardzo zainteresował mnie temat domów energooszczędnych. I tutaj pytanie laika: czy każdy model opisany jako energooszczedny jest taki w rzeczywistosci? Bo czytam tutaj że to musi być bryła raczej symetryczna ja natomiast znalazłam projekt bardzo efektowny i teraz nie wiem skąd się bierze jego energooszczednosc...

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Łatwo napisać dom energooszczędny, to takie modne teraz.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sly1234

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domaradzka Zobacz post
    No właśnie teraz rozglądam się za projektem i bardzo zainteresował mnie temat domów energooszczędnych. I tutaj pytanie laika: czy każdy model opisany jako energooszczedny jest taki w rzeczywistosci? Bo czytam tutaj że to musi być bryła raczej symetryczna ja natomiast znalazłam projekt bardzo efektowny i teraz nie wiem skąd się bierze jego energooszczednosc...
    Biura czesto stosują nazwy energo....coś tam , Bądź termo ... etc
    pokazują te swoje paski zielone energooszczędności w stosunku do normy.

    czytaj dużo i układaj sobie w głowie co tak naprawdę chcesz? znajdź projekt dla ciebie odpowiedni i kombinuj. Technologia budowy, jakie materiały, etc no i najważniejsze usiądź z kalkulatorem i policz sobie to wszystko tzn koszt budowy oraz koszty eksploatacyjne (te drugie to będą przybliżone )

    powodzenia

    ps. ja wciąż szukam

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sly1234

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    .
    Kiedy ruszasz z budową? Masz projekt wybrany? sam go projektowałeś?
    możesz jakiś aranż wstawić (bryła )? wielkość takie tam podstawowe parametry. Drewniakami też się interesuje.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/album.php...chmentid=93097
    Sam projektuje, z budową w tym roku by ruszyć.
    http://forum.muratordom.pl/attachmen...9&d=1363121316 jeszcze marnie to wygląda ...

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sly1234

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    http://forum.muratordom.pl/album.php...chmentid=93097
    Sam projektuje, z budową w tym roku by ruszyć.
    http://forum.muratordom.pl/attachmen...9&d=1363121316 jeszcze marnie to wygląda ...
    Będzie jakaś płyta Fundamentowa? jaka?

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Płyta Fu zawierająca piwnicę i jak widać dwa garaże .
    pewnie 20-25cm zależy co z obliczeń wyjdzie, obłożona jest 33cm od dołu XPS i boki 50cm.
    potem ten rusz i wypełnianie.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sly1234

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Płyta Fu zawierająca piwnicę i jak widać dwa garaże .
    pewnie 20-25cm zależy co z obliczeń wyjdzie, obłożona jest 33cm od dołu XPS i boki 50cm.
    potem ten rusz i wypełnianie.
    ambitnie no zobaczymy odpalisz dziennik budowy ?

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Myślę że tak.
    Chyba warto ...

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sly1234

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    108

    Domyślnie

    na pewno nie mam takiej wiedzy jak ty, ale próbuję nadążyć haha. Więc to co zrozumiałem z twoich odpowiedzi to fakt że chcesz fundamenty (z piwnicą) postawić w 100% zaizolowane od gruntu? Tak jak stosuję się te metody przy płytach fundamentowych tak?

    Czy masz już OCZ ? Tylko jak tu mieć ocz jak jeszcze nie narysowałeś do końca budynku hmmm. Z twoich wypowiedzi zrozumiałem że idziesz w kierunku pasywniaka. Czy piwnica nie będzie przeszkodą w osiągnięciu tego celu?

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Czy masz już OCZ
    Pierwsze tak na razie zgrubne, to trzeba chwilę przysiąść i dostosować
    arkusz do nowego budynku. Moc przy -30 kształtuje się na poziomie 3-4 wat na m^2 i to jest główny wyznacznik pasywności .
    Reszta tylko jest lepsza typu energia do "ogrzewania" wyjdzie na minus ... a że jest 3-4 waty na zero to średnio liczy się 3 waty zysków
    tak że mamy zero
    Czy piwnica nie będzie przeszkodą w osiągnięciu tego celu?
    Piwnica czemu
    przy odpowiedniej izolacji nie robi to różnicy czy jest piwnica czy nie .

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sly1234

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Pierwsze tak na razie zgrubne, to trzeba chwilę przysiąść i dostosować
    arkusz do nowego budynku. Moc przy -30 kształtuje się na poziomie 3-4 wat na m^2 i to jest główny wyznacznik pasywności .
    Reszta tylko jest lepsza typu energia do "ogrzewania" wyjdzie na minus ... a że jest 3-4 waty na zero to średnio liczy się 3 waty zysków
    tak że mamy zero
    Piwnica czemu
    przy odpowiedniej izolacji nie robi to różnicy czy jest piwnica czy nie .
    Będziesz jednym z pierwszych co budują pasywniaka w rozumieniu domu pasywnego. I chyba pierwszym , który zbuduje go z drewna. ciekawy jestem twojego dziennika już teraz. Pewnie przetrzesz kilka bardzo istotnych szlaków w tych tematach. Jeżeli wyjdzie ci to co założyłeś, to powiem ci że obalisz wiele stereotypów budownictwa polskiego. Projektanci wrócą za biurka a hurtownie budowlane będą mieli ciebie za wroga numer 1 haha. Za to tartaki pokochają ciebie haha

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony