dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 84 z 84
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mruk2

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-473
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam,
    o moim dachu dużo by pisać, poprawiam go etapami
    do R90 - na szybko wydaje mi się że 15-20 000 sam materiał
    do grzes124 - teoretycznie paroizolacja powinna być w pomieszczeniach mokrych, ja stwierdziłem że dam ja później od dołu (np. nad g-k) cieszę się też że nie dałem deskowania (poza fragmentami płaskimi z którymi jest największy problem) ale to dlatego że mam przecieki. Ale jak deski mają być wykończeniem to musisz je zrobić tylko musisz być też pewien że masz szczelne pokrycie bo spod PIR-u nic nie odparuje (u mnie przynajmniej przelatuje w dół)
    Sam PIR w aluminium puszcza wodę - nie da się tego uszczelnić, membranę teraz sklejam i daję taśmę pod kontrłaty - prawdopodobnie ciekło jednak otworami pod wkręty, oraz za długie gwoździe
    co do ilości warstw to chyba nie ma znaczenia (oprócz tego ze jedna płyta szybciej idzie i mniej kombinacji z mijankami) ważna jest dokładność wykonania, natomiast żeby płyty się stykały idealnie musi być bardzo równa więźba, ja piankuję wszystkie styki bo są szpary.

  2. #82

    Domyślnie

    Witam zainteresowanych.
    Mam pytanie odnośnie uszczelnienia połączenia ocieplenia ścian z nakrokwiowym.
    Jak to zrobić dobrze ?
    Dokładnie rzecz idzie o szpary miedzy styro a elementami więźby. Praktycznie przy każdej krokwi dmucha a przy murłacie (przy jej końcach) dosłownie wieje.
    Czy uszczelnienie zwykła pianka będzie ok? Poważnie zastanawiam się nad jej trwałością w takich miejscach. Bedzie przecież wystawiona na bezpośrednie działanie wiatru, mrozu i wilgoci - mam odsłonięte krokwie i nadbitkę.
    Ponad to, jak po bokach krokwi jest dobry dostęp od wewnątrz, tak od spodu nie ma jak sie dostać - dom jest wysoki wiec załatwienie sprawy od zewnątrz czy zabezpieczenie pianki przed warunkami atmosferycznymi wymaga rozłożenia rusztowania.
    Bede wdzięczna za wszelkie wskazówki ������

  3. #83
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam tak samo w sensie nakrokwiowa i odkryta więźba. Ale jestem jeszcze przed tynkami i elewacją. Będę śledzić wątek żeby uniknąć podobnych problemów (też dom wysoki i do tego antresola). Mam nadzieję, że sie uda. Zajrzyj może do Anonima, on jest już na etapie wykańczania i nic nie wspominał, żeby mu coś wiało. On ociepla murłatę wełną od środka a potem obudowuje drewnem.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Zachowanie ciągłości każdej izolacji to podstawa. Wszystkie szczeliny i połączenia muszą być uszczelnione najlepiej klejem poliuretanowym. Nadmiar piany należy obciąć. Od zewnętrznej strony zaciągnąć klejem na siatce. Miejsca trudno dostępne wypełnia się klejem w trakcie montażu. W przypadku gdy płyta PIR jest obłożona folią aluminiową to nas tyku płyty PIR z ociepleniem ściany zewnętrznej ta folia powinna być usunięta. Od wewnątrz wszystkie szczeliny powinny być zapianowane i oklejone paskami folii aluminiowej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony