dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Kolorowych kropek nie widzę. Prety wieńca rozmieszczasz w narożach wieńca czyli dwa dołem i dwa jak jest góra stropu

  2. #22

    Domyślnie

    W stropie garażu wieniec wychodzi mi wysokości 33 cm, z uwagi że majstry chcieliby ostatnią warstwe podmurować cegłami dla uzyskania wysokości i by wieniec był 25cm a kierownik doradził wylać wyższy wieniec. Ale rozumiem że zbrojenie (strzemiona) też mają być wyższe i zamiast 20x20 cm zrobić 28x20?
    Kolejna sprawa okna wysokością dochodzą do wieńca więc ich nadproze będzie zawarte w wieńcu (dołożone pręty dołem). A jak się robi gdybym chciał nadproża te cofnąć o 5cm dla ocieplenia ich pod skrzynki? Czy strzemiona zrobić w tym miejscu w kształcie pocienienia czyli takie:


    I czy przeszkadza że dolny pręt wieńca zaznaczony na niebiesko będzie musiał być wycięty w miejscu cofnięcia? A może to się robi na dwóch strzemionach

  3. #23

    Domyślnie

    na dwóch strzemionach.
    Wysokość skrzynki to chyba 22 cm, więc pocieniasz cały wieniec i wtedy jedno strzemię.
    Jeżeli pierwotnie wieniec miał być 25 cm, to niekoniecznie trzeba robić wyższe zbrojenie.

  4. #24

    Domyślnie

    Miał być 25 cm ale wybrałem wyższa bramę więc muszę podnieść o 13 cm a przecież chyba nie zaleje samym betonem tych 13 cm.
    Na rysunku rozmieszczenie pocienienia pod skrzynkę wyglądało by tak.



    20 cm gdyż w rozmowie ze sprzedawcami tyle to norma, 22 to pod duże okna tarasowe a pod małe wystarczy 18 cm.
    Pocieniajac cały wieniec po prostu wyciąć dwa pręty zewnętrzne i dołożyć/przesunąć do środka zachowując nakład 50 średnich?

  5. #25

    Domyślnie

    Tak , te na pocienieniu wycinasz i dokładasz zamiennie z zakładem

  6. #26

    Domyślnie

    ok. Jak powinno uciąglać się wieńce wewnętrzny z zewnętrznym? W taki sposób:



    Czy tak:


  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Oba poprawne, niby jeden bardziej ale to tylko wieniec.
    Wieniec jest bardzo ważnym elementem konstrukcji budynku.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #28

    Domyślnie

    Rozumiem że po dwie eLki górą i dołem w tym przypadku?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Tak, po dwie góra i dołem. W sumie cztery sztuki.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony