dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 110
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie Pytania o kredyt dla energooszczędnych

    40 tys. zł - tyle ma wynosić bezzwrotna dopłata do kredytów na dom energooszczędny dostępna od 2013 roku. Byś drogi Inwestorze nie przegapił tej możliwości, jest ten dział. Zbieramy pytania do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - pytania przekażemy do Funduszu, z prośbą, by Wasze oczekiwania, czy też wątpliwości zostały uwzględnione.

    Jakie pytania? O kryteria, terminy, elementy domu, osiągi, sposób ogrzewania, ekologiczność, sposób budowania, technologię.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czy rozpoczęcie budowy w tym roku oraz uzyskanie dofinansowania do np. PC będzie przeszkodą w uzyskaniu takiej dopłaty? Oraz gdzie znajdę informację na wyżej wymienione tematy (kryteria, terminy, elementy domu, osiągi, sposób ogrzewania, ekologiczność, sposób budowania, technologię)
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TPC

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    2

  4. #4
    Banned
    generalnie

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-002
    Posty
    27

    Domyślnie

    Jak znam życie znów coś będzie nie tak tak jak z kredytem dla młodych małżeństw,itp.ja tam nie mam zaufania do tego typu rzeczy ale to może i błąd

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kallkulator77

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-007
    Posty
    17

    Domyślnie

    Uwaga znów podrożeje prąd rząd szykuje nową ustawę , w sumie ciekawy tekst polecam
    http://interia360.pl/artykul/wylewan...-kapiela,56420

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mimiko

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kornatka
    Kod pocztowy
    32-410
    Posty
    21

    Domyślnie

    Szkoda, że dotacja nie będzie działać wstecz-właśnie ociepliłem dom 20cm Swissporem Lambda, to samo pod podłogą. Na dach daję 30cm Super-Maty, do tego podłogówka i solary. Jedyne pocieszenie jest takie, że szybko zwróci mi się to w mniejszych kosztach utrzymania...

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimiko Zobacz post
    Szkoda, że dotacja nie będzie działać wstecz-właśnie ociepliłem dom 20cm Swissporem Lambda, to samo pod podłogą. Na dach daję 30cm Super-Maty, do tego podłogówka i solary. Jedyne pocieszenie jest takie, że szybko zwróci mi się to w mniejszych kosztach utrzymania...
    Aby otrzymać zwrot należy zaciągnąć kredyt w banku (jednym z ... jeszcze ich nie wybrano) i po wybudowaniu zwrócić się o zwrot - jeśli spełniło się stawiane wymagania (czyli poniżej 40 lub poniżej 15 kWh/mkw/rok). Dzwoniłem - pytałem
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Karinkaad
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    40 tys. zł - tyle ma wynosić bezzwrotna dopłata do kredytów na dom energooszczędny dostępna od 2013 roku. Byś drogi Inwestorze nie przegapił tej możliwości, jest ten dział. Zbieramy pytania do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - pytania przekażemy do Funduszu, z prośbą, by Wasze oczekiwania, czy też wątpliwości zostały uwzględnione.

    Jakie pytania? O kryteria, terminy, elementy domu, osiągi, sposób ogrzewania, ekologiczność, sposób budowania, technologię.
    a jeśli buduje się bez kredytu to dotacja też przysługuje czy nie?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Za dobrze by było. To tak jak przy dotacjach. prawie połowę musisz oddać. Część bankowi - przecież muszą wypłacić sobie premię, a część państwu. Na tym przecież polegają dotacje
    - ty jesteś tylko ostatnim ogniwem któremu jak dobrze pójdzie coś skapnie.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 28-10-2012 o 22:48
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #10

    Domyślnie

    Dokładnie w umowach kredytowych z bankami zawsze zwykły szary Kowalski jest słabszą stroną niestety - a bank ze swojej strony na pewno doliczy jakieś prowizje , marże i wewnętrzne opłaty manipulacyjne - należy o tym pamiętać .

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A nie orientujecie się czy trzeba całą budowę finansować z kredytu czy można np tylko część i jeśli tak to jak małą i czy to musi być kredyt hipoteczny.
    Większość budowy chcemy pokryć z oszczędności, jednak nie sądzę by wystarczyła więc jakieś 40 tyś pewnie będziemy brać kredytu.

  12. #12

    Domyślnie

    no właśnie i do kiedy należy budowę zakończyć, żeby dostać kredyt??
    sklepmoto.pl

  13. #13

    Domyślnie

    kiedy nalezy zacząc/ skonczyc budowę aby zmiescic sie tych ramach ? czy jest jakaś ograniczona liczba domow które mają dostać taką dotację ? Kiedy bedzie wiadomo ktore bANKI TO PRZYZNAJĄ ?

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar abol1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janko4 Zobacz post
    kiedy nalezy zacząc/ skonczyc budowę aby zmiescic sie tych ramach ? czy jest jakaś ograniczona liczba domow które mają dostać taką dotację ? Kiedy bedzie wiadomo ktore bANKI TO PRZYZNAJĄ ?
    Odpowiedzi na te pytania znajdziecie na stronie NFOŚiGW w zakładce po prawej stronie "dopłaty do domów energooszczędnych".

  15. #15

    Domyślnie

    od dzis zaczynam byc energooszczędny

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnikoPL Zobacz post
    A nie orientujecie się czy trzeba całą budowę finansować z kredytu czy można np tylko część i jeśli tak to jak małą i czy to musi być kredyt hipoteczny.
    Większość budowy chcemy pokryć z oszczędności, jednak nie sądzę by wystarczyła więc jakieś 40 tyś pewnie będziemy brać kredytu.
    Musisz się starać o kredyt na kwotę przewyższającą dotację o którą się starasz, czyli na samą dotacje nie dostaniesz. Dla mnie gorsze są wymagania, która trzeba spełnić meeeega papierologia ( np zdjęcia z budowy , zbieranie rachunków na zakup materiałów i certyfikaty do wszystkiego - masakra!) oraz ostateczna kontrola u weryfikatora. Bo nie wiem czy wiesz, ale mimo że wybudujesz dom, to weryfikator moze stwierdzić że dom nie spełnia wymogów i dopłaty nie zobaczysz. Tu jest to wszystko opisane http://z500.pl/doplaty-nf15-i-nf40-czy-to-sie-oplaca
    Ostatnio edytowane przez martyna8 ; 10-12-2012 o 11:42

  17. #17
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Czy osoby, które mają już kredyt na budowę i są np. benifecjentami kredytu "rodzina na swoim", a stadium budowy jest np. na etapie SSO będą mogli się o to starać?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał lokmen Zobacz post
    Czy osoby, które mają już kredyt na budowę i są np. benifecjentami kredytu "rodzina na swoim", a stadium budowy jest np. na etapie SSO będą mogli się o to starać?
    Niestety nie ;/
    Dotacja należy się tylko budynkom nowo wybudowanym

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Możesz rozwinąć? Nowo wybudowanym to?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Możesz rozwinąć? Nowo wybudowanym to?
    cyt:
    4. Beneficjent zobowiązany jest do zapewnienia wykonania przedsięwzięcia:
    a) określonego w ust. 7.5 pkt. 1), zgodnie z projektem budowlanym spełniającym wymagania, o których mowa w ust. 10.10, poprzez zawarcie stosownej umowy w szczególności z wykonawcą robót budowlanych, kierownikiem budowy lub innym podmiotem odpowiedzialnym za roboty budowlane,
    b) określonego w ust. 7.5 pkt. 2) i 3), zgodnie z projektem budowlanym spełniającym wymagania, o których mowa w ust. 10.10, poprzez zawarcie stosownych zapisów w umowie z deweloperem lub dodanie do łączącej strony umowy klauzuli w przedmiotowym zakresie.
    Umowa, o której mowa w lit. a) i b) lub umowa zawierająca klauzulę, o której mowa w lit. b), powinna być złożona w banku nie później niż przed podpisaniem umowy kredytowej

    Po podpisaniu umowy kredytu zgodnie z warunkami określonymi w umowie o współpracy banku z NFOŚiGW i zrealizowaniu przedsięwzięcia, beneficjent występuje do banku o wypłacenie dotacji

    Mówiąc prościej, zeby wystąpić do banku o kredyt musisz mieć projekt dostosowany do NF40 zaakceptowany i sprawdzony przez weryfikatora oraz umowę z ekipą budowlaną, która podejmie się wybudowania takiego domu. A ponieważ na rynku nie ma jeszcze takich projektów ani nawet nie ma listy weryfikatorów, niestety nie otrzymasz dotacji na już rozpoczętą inwestycję.

    Wydaje mi się, ze największy problem polega na tym, że ludziom wydaje się, ze te dopłaty miały zastąpić rodzinę na swoim, a tak nie jest. Ta dotacja jest kierowana tylko i wyłącznie do osób, które i tak planowały wybudowanie domu energooszczędnego bez względu na poniesione koszty.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony