dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 83
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1647
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Wczoraj i dzisiaj na działce - poprawione pomiary... i tu zdziw, grusza jednak nie nasza. Po poprawionych pomiarach wyciąłem ostatnie dwa drzewka i czyszczę teraz leżące pnie. W sumie nic ciekawego.

    Co do projektu, do żony dwie sypialnie na parterze jakoś nie przemawiają. Jako punkt wyjścia do projektu indywidualnego można też brać kilka nowości studia Z500, np z Z224

    parter


    i poddasze (można podnieść ścianę kolankową i mieć więcej przestrzeni.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    No i problem ze zmianą tematu wątku. Ponieważ Z99 zostaje tylko jako punkt startowy do projektu indywidualnego, przydałoby się poprawić temat. Ja naiwnie sądziłem, że wystarczy poprawka pierwszego postu, a tu nic. Pomocy kto mądry i wie niech doradzi. Bo sam jakoś ni umiem.
    edit:
    Temat wątku poprawiony, musiał wkroczyć admin - dzięki Jarek.P
    Ostatnio edytowane przez blekowca ; 29-09-2012 o 19:55
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Co do projektu, do żony dwie sypialnie na parterze jakoś nie przemawiają
    to nie jest możliwe woli latać całe życie po schodach z każda szklanką??
    no ale jak nie, to nie

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Na koniec tygodnia mam rozmawiać z przedstawicielem lokalnej firmy, odnośnie szczegółów instalacji paneli fotowoltaicznych na dachu. W międzyczasie dla porównania wypełniam sobie formularz zamówienia u konkurencji solsum.pl. I tak błąkając się po necie, trafiłem też na wypasiony kalkulator PV http://kalkulator.fotoogniwa-sklep.pl/ - czego tam nie ma. Podaję linka, bo można tam sobie przeliczyć zapotrzebowanie na prąd uwzględniając przeróżne sprzęty w rozmaitych konfiguracjach.
    Teraz jednak szukam prostego kalkulatora, w którym obracało się domek i przeliczał jak to wpływa na szacowaną roczną produkcję prądu.
    Gdzieś to widziałem i przepadło....
    edit:
    Znalazłem to tu: http://www.pitern.pl/static/kalkulator/bin/index.html
    Ostatnio edytowane przez blekowca ; 27-09-2012 o 10:44
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie i po drzewkach - zdjęcia

    Dzisiaj zakończyłem ścinanie i czyszczenie drzewek na działce. Zostały już 'tylko' krzaki róży i chwasty.




    piesek przyszłych sąsiadów, ostry jest


    'zeriba'


    i z drugiej strony


    .. tu na razie jest ściernisko..


    A tu pewnie będzie ognisko


    I gdyby komuś brakło energii, to tu mamy jej pod dostatkiem



    Pozdrawiam
    Blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał michael_28 Zobacz post
    Projekt ustawy OZE jest dostępny: http://www.mg.gov.pl/files/upload/16...onferencja.pdf
    Jeśli dobrze pamiętam ma obowiązywać inwestorów od 2015r.
    Wklejam z innego wątku, bo jest link do projektu ustawy o OZE. Tylko skąd michael wytrzasnął ten 2015 rok
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Nadrabiam kilkudniowe zaległości.
    Na działce przybyło miesjce na ognisko, prowizoryczna ławeczka, dorabiam jeszcze drugą, jak deszcze przejdą to trochę gałęzi pospalam. Znajomi mają maszynę do mielenia gałęzi, jak już będzie prąd to podłączymy ustrojstwo i przerobimy je na kompost czy podkład pod ścieżki w ogródku, jak to podobno robią Anglicy.
    Rozmawiałem ze ludźmi ze szczecińskiej firmy specjalizującej się w montażu, solarów, oczyszczalni przydomowych itp. - pozytywne wrażenie, że wszystko jest możiwe i co ważne nie musi kosztować więcej niż gdzie indziej. Po konsultacjach zamierzam jednak zadowolić się póki co mniej więcej połową połaci dachu pod moc ok. 5 kW, montując jednak panele 'w dachu' jako pokrycie. W przyszłości w razie wzrostu zapotrzebowania na prąd będę mógł łatwo eletrownię rozbudować. W ciągu najbliższych miesięcy oczekują spadku cen, po za tym żeby móc wycenić wartość prac potrzebny jest konkretny projekt.
    Kolejna wątpliwość - instalację elektryczną robi się zazwyczaj po zamknięciu stanu surowego, a ja bym potrzebował podłączyć panele zaraz po montażu dachu - jak to pogodzić?
    cdn.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Tak po za tym to jestem ciekaw ile ewentualnie oszczędzę zastępując część pokrycia dachowego panelami. W tym temacie czuję się zupełnie zielony .
    No nic poszperam i może się dowiem, cena ok 35 m2 poszycia + robocizna. Jak coś znajdę to napiszę.

    Jeszcze w kwestii ogrzewania cwu - w trakcie spotkania w firmie, padła kwestia czy solar czy pompa ciepła wykorzystująca jako dolne źródło ciepła (ale jestem mądry ) ogrzane powietrze spod dachu. Koszt z grubsza ten sam, solary są zwymiarowane na sztywno, pompa bardziej elastyczna ale cały czas na swoją pracę trochę prądu pobiera. Za rozwiązaniem z pompą przemawia jednak fakt schładzania przy okazji paneli fotowoltaicznych i zwiększania ich wydajności - pewnie akurat na prąd dla pompy.

    Telefon do wodociągów - odpowiedź dla mnie mają, szefostwo właśnie podpisuje. Mam nadzieję że pozytywna.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Dzisiaj od rana leje, zeriba moknie, gałązek raczej nie popalę. Za to wczoraj, podpisaliśmy umowę na projekt indywidualny. Zaliczka wpłacona, architekt zakasał rękawy i bierze się do uwzględniania naszej listy życzeń:

    PARTER:
    - pokój, sypialnia ma mieć niekrępujący dostęp do łazienki (może nawet własną małą), do kuchni i możliwość wyjścia z domu bez przechodzenia przez salon
    - pomieszczenie gospodarcze; zamiast typowej kotłowni ma pomieścić: około 300 l zbiornik na cwu, rekuperator, centralę WM, może odkurzacz centralny i kącik dla majsterkowicza
    - spiżarnia, możliwe że zaadaptujemy na schowek, typu szczotki, odkurzacz, wiadra itp., pusta przestrzeń pod schodami, a za 'spiżarnią' może nadałaby się dla psa, jeśli się zdecydujemy na jakiegoś burka
    - toaleta i WC na parterze razem czy osobno, jeszcze jest wątpliwość
    - rozważyć ukośne odprowadzenie spalin z kominka, żeby komin na dachu 'wyszedł' od strony północnej
    - schody drewniane, sprawdzić ich przydatność do jednorazowego wniesienia pianina (~200 kg + 600 kg (6 chłopa do wnoszenia)), ewentualnie pianino na sprzedaż i w zamian instrument elektryczny

    PODDASZE
    - garderobę chcemy mieć
    - pralnia z suszarnią
    - okna połaciowe zostają (trzeba spełnić wymóg w że przeszklenie w pokojach to min. 1/8 powierzchni podłogi. Trzeba to jakoś pożenić z panelami na dachu od strony południowej (dziś wysyłam archiemu namiary na prawdopodobnego instalatora i kartę z wymiarami paneli fotowoltaicznych)
    - podnosimy ściany kolankowe, żeby zwiększyć powierzchnię użytkową poddasza.

    DACH
    - okna połaciowe zostają
    - najprawdopodobniej jednak dachówka, bo poddasze użytkowe, w kolorze dobranym do paneli
    - komin na północnej połaci

    WIATA
    - żeby w przyszłości już nie zgłaszać jej osobno, we wniosku o warunki zabudowy zaplanujemy jej położenie na działce (chciałbym żeby stała od północnej trony domu, miała funkcję wiaty garażowej, schowka na większe graty ogrodnicze i drewutnia) realizacja wiaty w bliżej nieokreślonej przyszłości.

    To chyba wszystko, ale jak mi się coś jeszcze przypomni to nie ręczę że nie będę was męczył i pisał i pisał i pisał
    Blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Question Piniondze

    Wczoraj teściowa się dołożyła do naszej budowy, coby nas było na nią stać.
    Padło potem żonine pytanie, na co konkretnie one pójdą. Więc jako wybitny teoretyk od wszystkiego odpaliłem arkusz kalkulacyjny i dalej badać przepływy finansowe.
    I co mi wyszło, to wniosek, że z obecnymi zasobami to starczy na przygotowanie działki do budowy. Trochę zostanie ale na fundament pewnie braknie.
    O pożyczkę z firmy mogę wystąpić dopiero po pnb, tak samo wypłata premii z książeczki PKO. Firma najprawdopodobniej udzieli pożyczki po kilku miesiącach. Wniosek z tego taki, że ruszyć z budową będzie sens dopiero po sprzedaniu działki w Wiskitkach. Taki zastrzyk w połączeniu z innymi źródełkami pozwoli dom zbudować, zamknąć i częściowo załatwić instalacje.
    Bez ruszenia środków ze sprzedaży mieszkania prawdopodobnie nie damy rady uzyskać stanu umożliwiającego przeprowadzkę.

    Trzeba się zatem zorientować na jakich etapach można bezpiecznie budowę wstrzymywać.
    W zależności od terminu sprzedaży działki, albo udałoby się dom zamknąć od razu, albo z przerwą zimową (robić coś takiego czy lepiej przeczekać z rozpoczęciem do wiosny?).

    W razie zwłoki, po prostu mielibyśmy więcej czasu na doszkalanie się ogólnobudowlane.

    Pozdrawiam
    Blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie dopłaty na dom energooszczędny

    I tak planowałem budować energooszczędnie, więc czemu nie skorzystać - trzeba będzie podrążyć temat
    Z portalu gramwzielone
    Wczoraj Rada Nadzorcza NFOŚiGW podjęła uchwałę o uruchomieniu programu dopłat do kredytów hipotecznych na budowę domów energooszczędnych. Program ma wystartować w I kwartale 2013 roku.

    Dopłaty, jakie będzie można otrzymać w ramach programu, to maks. 50 tysięcy złotych do budowy domu pasywnego oraz do 30 tysięcy złotych - w przypadku budowy domu w standardzie energooszczędnym. (...)
    Realizacja programu rozpocznie się w I kwartale przyszłego roku i potrwa do końca 2018 roku. Na dopłaty Narodowy Funduszu Ochorny Środowiska chce przeznaczyć w sumie 300 milionów złotych. (...) Z dopłat na budowę domu lub zakupu mieszkania w budynku energooszczędnym od dewelopera lub spółdzelni mieszkaniowej będą mogły skorzystać osoby fizyczne.

    Warunki, które będa musieli spełnić potencjalni beneficjenci programu, to:
    - dysponowanie pozwoleniem na budowę oraz posiadanie prawa do dysponowania nieruchomością, na której będą budowały budynek mieszkalny,
    - dysponowanie uprawnieniem do przeniesienia przez dewelopera na swoją rzecz: prawa własności nieruchomości wraz z domem jednorodzinnym, który deweloper na niej wybuduje albo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej i własności domu jednorodzinnego, który będzie na niej posadowiony i stanowić będzie odrębną nieruchomość albo własności lokalu mieszkalnego.

    - Jednorazowe dofinansowanie zostanie wypłacone inwestorom po zakończeniu budowy oraz potwierdzeniu osiągnięcia zakładanych w projekcie oszczędności energii. Zainteresowani dopłatami nie będą musieli jechać do siedziby NFOŚiGW w Warszawie. Wystarczy zgłosić się do jednego z banków, które będą współpracowały z Funduszem, program bowiem będzie realizowany przy współpracy z sektorem bankowym. Oferowane przez Fundusz wsparcie finansowe będzie przeznaczone na częściową spłatę kapitału kredytu hipotecznego. Przekazanie pieniędzy odbywać się będzie bezgotówkowo, w formie dotacji wypłacanej bezpośrednio na konto kredytowe beneficjenta. Zakończenie realizacji przedsięwzięcia musi nastąpić w terminie do 3 lat od dnia podpisania umowy kredytu - informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
    gramwzielone.pl
    Tylko trzeba się pakować w ten kredyt , podobnie jak przy solarach. - jeśli będzie można spłacić go wcześniej to może się zdecyduję.

    Przymierzyć się nie zawadzi - zamieszczam, bo może ktoś będzie chciał też skorzystać.

    Blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Czytam sobie dziennik Ani i Bartka - mało technicznie jak dla mnie, no ale takie to już są te 'damskie' dzienniki.
    Wklejam jednak podpatrzone u nich zdjęcie murku, jak dla mnie miodzio...

    Tylko czy na coś takiego będzie nas stać? Może chociaż kawałek.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    W dzienniku R&K który śledzę, dziś też memento

    Ich koleżanka przegrała walkę z rakiem.
    Nadzieję mam, że przeszła dobrze przygotowana


    Blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    W dzienniku R&K który śledzę, dziś też memento
    .... Ich koleżanka przegrała walkę z rakiem.Nadzieję mam, że przeszła dobrze przygotowana
    dziękuję
    nie będę się rozpisywał wiele ... wiek 33 lata , 2 dzieci, 4-5 lat walki
    niespałna 2 miesiące chyba temu zgineła w tragicznym wypadku samochodowym inna nasza koleżanka - po tym wypadku Ulka inaczej patrzyła ... miała czas ... poukładać sobie wszystko

    takie chwile przypominaja ... nie znasz dnia ani godziny

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    No i problem ze zmianą tematu wątku. Ponieważ Z99 zostaje tylko jako punkt startowy do projektu indywidualnego, przydałoby się poprawić temat. Ja naiwnie sądziłem, że wystarczy poprawka pierwszego postu, a tu nic. Pomocy kto mądry i wie niech doradzi. Bo sam jakoś ni umiem.
    zmiana tytułu dziennika możliwa - ale tylko przez Admina - napisz maila na adres ze stopki do redakcji FORUM (nie redakcji Gazety Murator)

    załączam subskrypcję dziennika - będę regularnie zaglądał , a w weekend nadrobię zaległości
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 28-09-2012 o 15:56

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    ()... zmiana tytułu dziennika możliwa - ale tylko przez Admina - napisz maila na adres ze stopki do redakcji FORUM (nie redakcji Gazety Murator)
    Dzięki za podpowiedź, tytuł zmieniłem już wcześniej z pomocą admina właśnie. Poprawiłem też mój wcześniejszy wpis żeby nie wprowadzał w błąd i był pomocny dla ewentualnych nowicjuszy gdy się na niego natkną.

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    ()... załączam subskrypcję dziennika - będę regularnie zaglądał , a w weekend nadrobię zaległości
    Zapraszam oczywiście do regularnej lektury i komentowania.
    Pozdrawiam
    Blekowca
    Ostatnio edytowane przez blekowca ; 29-09-2012 o 20:11
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Telefon do wodociągów - odpowiedź dla mnie mają, szefostwo właśnie podpisuje..
    Dziś po tygodniu dzwonię i... odpowiedź TAKA SAMA
    A ja już pocztę podejrzewałem o opieszałość. Czuję jednak przez skórę, że wod-kan negocjuje z właścicielami drogi warunki uzyskania służebności przesyłu i to stąd zwłoka.

    Z drugiej strony ciągniemy przygotowania do sprzedaży działki budowlanej w Wiskitkach, czekając na wypis i wyrys z ewidencji który musimy dołączyć do wniosku o założenie nowej księgi wieczystej.
    Jakby ktoś miał takie potrzeby to tu jest strona z informacjami o elektronicznych KW i formularzami wniosków do pobrania, http://bip.ms.gov.pl/pl/rejestry-i-e...ega-wieczysta/
    Natomiast treść samych ksiąg ja oglądam sobie tu: http://ksiegi-wieczyste-online.pl/

    Ponieważ miałem pewne wątpliwości jak wniosek wypełnić napisałem maila do wydziału ksiąg wieczystych sadu w Żyrardowie i o dziwo (w końcu XXI wiek mamy) dziś uzyskałem odpowiedź.

    Dziś też mam nadzieję uzyskać w końcu zaświadczenie z urzędu skarbowego o rozliczeniu spadku, niezbędnym przy sprzedaży.
    Tak więc póki co zbieramy kasę na budowę.
    Pozdrawiam
    Blekowca
    Ostatnio edytowane przez blekowca ; 01-10-2012 o 11:15
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    784

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Natomiast treść samych ksiąg ja oglądam sobie tu: http://ksiegi-wieczyste-online.pl/
    Adres ktory podajesz nalezy do prywatnej spolki. Tutaj masz normalny dostep do ksiag prowadzony przez Ministerstwo Sprawiedliwosci: http://ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Adres ktory podajesz nalezy do prywatnej spolki. Tutaj masz normalny dostep do ksiag prowadzony przez Ministerstwo Sprawiedliwosci: http://ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html
    Korci mnie żeby zacytować tu Teal'ca z gwiezdnych wrót
    Jestem tego świadomy

    Przy podglądaniu dwóch i więcej ksiąg to ten prywatny serwis jest ciut wygodniejszy.

    Wczoraj spaliłem jeden krzaczek róży.

    Przyszły ze starostwa w Żyrardowie wypis i wyrys działki którą będziemy sprzedawać. Teraz tylko uzupełnić wniosek o założenie nowej KW, wpłacić opłatę sądową i czekać na odpowiedź z sądu.

    Poniewczasie uświadomiłem sobie niedopatrzenie - zapomniałem poprosić starostwo o 3 kopie wypisu i wyrysu, a przecież te będą potrzebne później do przepisania działki na żonę i jeszcze później przy sprzedaży. Cóż odwiedzę dziś notariusza to zrobię sobie kopie, za drobną opłatą.

    Specjalnie dla Wekto i tych zainteresowanych fotowoltaiką, Bogdan Szymański w najnowszym wpisie na swoim blogu wspomniał o ubezpieczeniu instalacji fotowoltaicznej, wydłuża to co prawda okres zwrotu, ale znika jeden z argumentów oponentów inwestowania w fotowoltaikę. Panele są co prawda projektowane na wieloletnie znoszenie trudnych zewnętrznych warunków, jednak zawsze może trafić się zdarzenie losowe. Jest to z pewnością coś do czego się przymierzę, zwłaszcza do momentu spłacenia inwestycji.

    Pozdrawiam wszystkich czytaczy
    Blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    784

    Domyślnie

    Czyli majac mozliwosc zbudowania najbardziej fikusnego domu (projekt indywidualny) pokusisz sie na parterowke? Bedzie wiecej dachu i mozna zamontowac optymalniej. Powiedzmy dwa pakiety ktore sobie upatrzyles. Instalacja PV na poziomie 8kWh ?
    Oczywiscie z tym dopasowaniem domu do powierzchni dachu to zarcik. 8kWh jest jednak calkiem kuszace. W koncu odsprzedajemy nadwyzke. Zuzycie w domu przy danej ilosci osob bedzie mniej wiecej stale. Momentami nadwyzki nie bedzie wiec nie bedzie co odsprzedawac. Przy dwoch pakietach wyglada to juz o wiele ciekawiej.
    Odnosnie ubezpieczenia instalacji to dosc istotny element jesli inwestujemy srodki aby otrzymac z niej zwrot w przeciagu zalozonego okresu. Blekowca czy orientowales sie jaka jest w praktyce wytrzymalosc PV? Wytrzymaja mocne gradobicie?

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    .... Blekowca czy orientowales sie jaka jest w praktyce wytrzymalosc PV? Wytrzymaja mocne gradobicie?
    Wiem, że solsum i pitern wspominają o odporności swoich paneli na gradobicie. Czy wytrzymają ekstremalne - grad wielkości piłek ping -ponga, tenisa - tu bym wątpił, i od takich ekstremów się właśnie ubezpieczał.
    Praktycznych doświadczeń szukałbym z krajów gdzie te instalacje są popularne od dłuższego czasu. Odszukać region gdzie były ekstrema pogodowe i spróbować znaleźć informacje o ewentualnych uszkodzeniach paneli. Drugi trop - wejść w kontakt z serwisantami paneli. Trzeci trop, przez towarzystwa ubezpieczeniowe - jeśli ma się dojścia.
    Jeśli chodzi o moc jaką chcę zainstalować to 5 kW (nie kWh ) po prostu z grubsza pokrywa moje wydatki na energię elektryczną. Zwracam uwagę na słowo wydatki, nie zapotrzebowanie - to spodziewam się mieć nieco wyższe. Co do większej mocy pakietu, kusi mnie on też, jednak po doświadczeniach z wprowadzaniem w życie OFE, mam pewien dystans do zapewnień nazwijmy je umownie 'państwowych'. Zanim zacznę budowę powinny być znane szczegóły wsparcia budownictwa energooszczędnego - a tak przecież chcę budować - jeśli te 30 tys. wsparcia byłoby dla mnie realne to mógłbym pokusić się o zwiększenie mocy paneli nawet dwukrotnie. Jak nie to w przyszłości będę miał część dachu wolną pod ewentualną rozbudowę elektrowni.

    Z wydarzeń okołobudowlanych: wysłaliśmy wniosek o wpis do księgi wieczystej do sądu w Żyrardowie. Zacytuję tu sam siebie
    Cytat Napisał blekowca
    Ponieważ miałem pewne wątpliwości jak wniosek wypełnić napisałem maila do wydziału ksiąg wieczystych sadu w Żyrardowie i o dziwo (w końcu XXI wiek mamy) dziś uzyskałem odpowiedź.
    Po konsultacji z notariuszem, okazało się, że odpowiedź z sądu była zbyt ogólnikowa żeby być pomocną. W naszym przypadku, ponieważ sąsiad dla swojej działki już założył osobną księgę wieczystą, wystarcza jeśli tylko podamy nowych właścicieli działki która pozostała na 'starej' księdze. Taniej i prościej. I nie ma potrzeby załączać wypisu i wyrysu działki - kolejny zysk. Zatem powtórzę to co kiedyś tu na forum z zaskoczeniem przeczytałem - porady prawne u notariuszy są ZA DARMO - warto więc z nich korzystać, i tak dajemy im zarobić swoje już przy sporządzaniu dokumentów czy zawieraniu umów.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

Strona 3 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony