dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jadzia1988

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-447
    Posty
    1

    Smile Klamki drzwiowe, akcesoria, jakie zamki do drzwi?

    Witam.

    Jestem na etapie montażu drzwi.

    Pierwsze moje pytanie to jakie zamki wybrać do domu (zadano mi takie pytanie i chcę usłyszeć opinie forumowiczów).

    Drugie moje pytanie to jakie klamki wybrać do drzwi...

    Zastanawiam się między dwoma modelami:

    http://www.metal-bud.eu/pl/oferta/produkt/259/onyx.html

    http://www.metal-bud.eu/pl/oferta/pr...293/mondo.html

    Co myślicie o tych dwóch modelach?

    I czy ktoś miał okazję widzieć te klamki na żywo?

    Proszę o pomoc!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	onyx.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	3,3 KB
ID:	129036  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A co mówi producent Twoich drzwi? przecież on zna je najlepiej i wie, co w nich sie dobrze spisuje.
    Mam wrazenie ze to firma która zrobi wszystko co sobie Klient życzy i jak się popsuje, to powie "takie Pani sobie kupiła"...

    Metalbud- klamki typowo chińskie, mimo ze na pudełku pisze "polski producent klamek". Ani dobre, ani złe. Zwyczajne klamki w tanim wykonaniu za ok 50zł. Ciężko jest znaleźć jednak lepsze propozycje.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Oj żebyś się nie zdziwiła.. Większość oferty Domino to chińszczyzna, z tym że mają też w ofercie lepsze marki.

    Ostatnio montowałem portugalskie WB. Miłe zaskoczenie.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie moje klamki

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Oj żebyś się nie zdziwiła.. Większość oferty Domino to chińszczyzna, z tym że mają też w ofercie lepsze marki.

    Ostatnio montowałem portugalskie WB. Miłe zaskoczenie.


    Montowaliście je u nas.....

    FINLANDIA - dziękuje bardzo za ich montaż, świetnie się też spisują, są przyjemne w dotyku- wygodne, i mam wrażenie że takie masywniejsze..... ,
    są bardzo podobne do TUPAI - wręcz takie same w dotyku, do wnętrza nie zaglądam bo się i tak nie znam..

    i oczywiście dziękujemy też za montaż ostatnich drzwi......, jest super elegancko-biało......!!
    ładnie spasowane i dopasowane
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam


    hehe widzę finlandia masz WIERNYCH fanów miło słyszeć

    Pozdrawiam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mi też miło.
    Fajne czasem zdać się na gust klientów - mam okazję podotykać obce rzeczy - poszerzają mi się horyzonty.
    Klamki WB na prawdę były ok.

    Ps. A widzę że reklamę kolejnego sklepu internetowego administratorzy wywalili? Słusznie, dobrze widzieć że działa przycisk "zgłoś"
    Ale usunięcie to i tak niski wymiar kary - powisi, zniknie i tyle go widzieli. A jakby tak tkwiło i czerwieniło się ze wstydu.. to może by skutecznie odstraszało naśladowców?
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 03-10-2012 o 09:36

  7. #7

    Domyślnie

    Axa? VDS? Co myślicie? No i oczywiście Gerda? Gerda to dla mnie synonim zamków, po prostu kojarzę od wielu wielu lat. Ale podobnie kojarzę kilka marek elektronarzędzi i co z tego, jak przenieśli produkcję do Chin. Świat się zmienia.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie klamka axa

    miałam klamkę Axa do drzwi zewnętrznych, nie pamiętam modelu,
    cenowo coś blisko 200zł, byłam bardzo bardzo zadowolona z jakości wykonania, wyglądu i świetna w "uchwycie- otwieraniu"

    po 3latach wymieniłam drzwi......

    znalazłam, miałam ten model:
    http://online.centrumokuc.pl/klamki-...estige-72.html
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  9. #9

    Domyślnie

    Ta sama firma, to chyba nieźle o niej świadczy - dzięki

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    omarek28

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    lepiej kupić coś solidnego za spore pieniądze niż martwić się co dalej. klamki AXA są przyzwoite. Ja się dałem nabrać na wkładki DOM
    Unikam jak ognia "salonu zabezpieczeń CEZAR" w warszawie ! "super-wkładki" padają i nie uznają gwarancji. CEZAR ma cię gdzieś i nie uznają- nawet opinii rzecznika praw konsumenta.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał omarek28 Zobacz post
    ...
    CEZAR ma cię gdzieś i nie uznają- nawet opinii rzecznika praw konsumenta.
    Ziobro - wracaj
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #12

    Domyślnie

    Na jakiej podstawie nie uznają gwarancji?

    Wcześniej (2012r.) Fin pisał o Domino, że chińszczyzna itd. Jakość może nie powala na kolana, cena niska, często wydłużany termin dostawy. Jedynie serwis na plus, bo większość reklamacji uznana i w miarę bystro załatwiana.

  13. #13

    Domyślnie

    Do drzwi zewnętrznych lepiej wybrać klamkę firmy AXA czy Tupai?

  14. #14
    Banned
    leszekpiekar

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-643
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam

    Nie piszesz czy chodzi o drzwi zewnętrzne czy wewnętrzne.

    Ja niedawno zakładałem drzwi zewnętrzne więc na ich temat się wypowiem.

    Ja posiadam takie drzwi:MODEROWANO

    Posiadam w nich zamek listwowy Maco: zamknięcie w kilku punktach (z poziomu klamki: zaczepy zamykam klamką, a kluczem tylko blokuję klamkę - jest to bardzo fajna opcja) + zamek dodatkowy na klucz - działa ekstra

    Wkładki założyłem Gerda

    Klaka Hoppe London - wygląda solidnie i czytałem i nich dobre opinie.

    Jeżeli chodzi o metalbud to powtórzę moich poprzedników jest to chińczyk średniej klasy. Są gorsze i lepsze produkty. Na zewnątrz bym ich nie polecał bo sam miałem przy poprzednich drzwiach metalowych i po roku szlag ją trafił (tak samo jak drzwi w sumie )

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 14-09-2015 o 21:12 Powód: Regulamin pkt 5.2.5

  15. #15

    Domyślnie

    Niestety muszę zmienić zdanie o Domino - im dalej w las tym gorzej (bynajmniej u mnie). A u Was jakie opinie nt. ich klamek, serwisu, reklamacji itd?

  16. #16

    Domyślnie

    Cieszę się że tak reklamujesz to rozwiązanie, ale na litość boską umówmy się co do jednej rzeczy.
    Masterkey a system jednego klucza to dwa zupełnie inne rozwiązania.
    System jednego klucza - jeden klucz i dwie (zazwyczaj dwie) wkładki w jednych drzwiach. Tłumacząc po ludzku - jednym kluczem otworzę i górny i dolny zamek.
    Większość producentów wkładek ma coś takiego u siebie i za niewielkie pieniądze można wymienić 2 wkładki w starych drzwiach. Producenci drzwi dają to teraz w standardzie.

    A te całe Masterkeye o których piszesz to zupełnie inna historia. Programujesz klucz i nim otworzysz tylko określone drzwi. Stosuje się to np. w biurowcach aby dana osoba miała dostęp tylko do określonych pomieszczeń.

    Uffff ... to by było na tyle.
    P.S. Fin - wywalisz reklamę?

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Diego63

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-371
    Posty
    3

    Domyślnie

    W drzwiach mam wkładki. Nie posiadam już zamka nawierzchniowego. Według mnie takie rozwiązanie wystarczy:/moderowano/
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 14-06-2021 o 09:47
    reklama na forum jest płatna

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrek123 Zobacz post
    Ja ostatnio spotkałem się z ktoś korzysta i poleca ? Może jakieś inne firmy?
    Pierwsze słyszę o tej marce.
    Druga sprawa: pytając o opinię nie trzeba zaraz zamieszczać linków w postach i stopce. Reklama na tym forum jest możliwa tylko poprzez wykupienie w redakcji. .
    Twój post usuwam..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony