dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 128
  1. #21

    Domyślnie

    OZC niewiele powie, bo to 100-letnia, nieocieplona kamienica - może za kilka lat będzie...
    A jak byś Ty zadecydował? Masz dużo większe doświadczenie

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Ile tam jest miejsca pod pokryciem podłogowym?
    Ma tam być podłogówka?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #23

    Domyślnie

    Od cegieł do krawędzi dwuteownika jest 4-6 cm. Podłogówki nie planuję...
    Tak to wygląda:

    Załącznik 280679 Załącznik 280680

    Wykonawca wylewki chce nierówności zasypać żwirem / grubym piaskiem, czyli 0-10 mm grubości, na to twardy styropian 5 cm (akurat do krawędzi dwuteowników) i wylewka 5-6 cm z włóknami. Mostków cieplnych podobno nie będzie...

    Piasek / żwir po przemyśleniu ODPADA.
    Będzie STYROBETON!
    Jedyne nad czym myślę, to czy styrobeton dać tylko do górnej krawędzi dwuteowników (łatwo zrobić równą płaszczyznę) i na to 5 cm styropianu (mam taki) i 5 cm wylewki z włóknami...
    Ostatnio edytowane przez p.august ; 23-09-2014 o 12:24

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał p.august Zobacz post
    Od cegieł do krawędzi dwuteownika jest 4-6 cm. Podłogówki nie planuję...
    Będzie STYROBETON!
    Jedyne nad czym myślę, to czy styrobeton dać tylko do górnej krawędzi dwuteowników (łatwo zrobić równą płaszczyznę) i na to 5 cm styropianu (mam taki) i 5 cm wylewki z włóknami...
    Panie Adamie,
    w piątek lub sobotę będzie robiony styrobeton i bardzo proszę o doradzenie:

    - styrobeton dać tylko do górnej krawędzi dwuteowników (łatwo zrobić równą płaszczyznę) i na to 5 cm styropianu (mam taki) i 5 cm wylewki z włóknami?

    - styrobeton dać 2-3 cm ponad górną krawędź dwuteowników i 5 cm wylewki z włóknami?

    Bardzo dziękuję i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez p.august ; 24-09-2014 o 16:41

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Styrobeton dać 2-3 cm ponad górną krawędź dwuteowników i 5 cm wylewki z włóknami.
    Tak bym zrobił, jak jest na to miejsce.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #26

    Domyślnie

    Miejsca jest dużo...
    Czyli BEZ styropianu...
    Wylewka oczywiście z dylatacją, ale styrobeton BEZ dylatacji?...

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    A po co dylatacja w styrobetonie?
    JAK miałaby w nim zadziałać?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #28

    Domyślnie

    Chciałem się tylko upewnić Nawet byłaby niewskazana z powodu wystających cegieł...
    Czyli wszystko jasne - wielkie dzięki za pomoc i udanego weekendu życzę!

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    clean fire

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    15-339
    Posty
    74

    Domyślnie

    Mam taki sam przypadek ze stropem Kleina. Tylko ja planuję przygotować strop pod ogrzewanie podłogowe. Mam do dyspozycji 12 cm (od wystających dwuteowników), więc planuję wyrównać styrobetonem do wysokości dwuteownków. Na to 5 - 6 cm płyty z pianki rezolowej (λ=0,020) i wylewka. Nigdy nie miałem nawet styczności ze styrobetonem. Jestem ciekaw, czy ten styrobeton uda się wylać na tyle równo, aby na to dało się położyć te płyty ?. Prośba do p.august. Czy mógłbyś opisać, ewentualnie jakieś zdjęcia po wylaniu styrobetonu ?
    Ostatnio edytowane przez clean fire ; 28-09-2014 o 08:09

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Da się!
    No, jak się chce - to się da!

    Chudziak też da się zrobić równo...
    Widziałem taki!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał clean fire Zobacz post
    Jestem ciekaw, czy ten styrobeton uda się wylać na tyle równo, aby na to dało się położyć te płyty ?
    Prośba do p.august. Czy mógłbyś opisać, ewentualnie jakieś zdjęcia po wylaniu styrobetonu ?
    Moje dwuteowniki są zaskakująco dobrze wypoziomowane i wylanie styrobetonu do górnej ich krawędzi byłoby dziecinnie łatwe, ale chcę dać 2-3 cm powyżej - zdjęcia oczywiście zrobię i wstawię

    Myślę o dylatacji wylewki... Skoro nie będzie styropianu ani folii, to zwiąże ona chyba ze styrobetonem - po co zatem dylatacja?
    Ostatnio edytowane przez p.august ; 28-09-2014 o 22:02

  12. #32

    Domyślnie

    No cóż... pojawił się mały problem...
    Wszystko było gotowe do wylania styrobetonu, a więc zaczęto rozdrabniać styropian - i kicha
    Mam dużo styropianu, ale twardego EPS 100 i za cholerę nie chciał się zgranulować Wyciągnąłem nawet zdesperowany rozdrabniarkę do gałęzi - i też kicha Oblepiła się tylko pyłem...
    Obdzwoniłem producentów i hurtownie w Bydgoszczy - tylko jeden chciał zrobić granulat na zamówienie, termin 3 dni, a cena jak za normalny styropian
    Kazałem wylać w końcu rzadki beton na nierówności, dam 5 cm styropianu i wylewka.
    A miało być tak pięknie, łatwo i przyjemnie

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    To czemu nie zapytałeś jak zrobić rozdrabniarkę do KAŻDEGO styropianu "tymi ręcami" i za 10zł?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    To czemu nie zapytałeś jak zrobić rozdrabniarkę do KAŻDEGO styropianu "tymi ręcami" i za 10zł?

    Adam M.
    jak zrobić rozdrabniarkę do KAŻDEGO styropianu "tymi ręcami" i za 10zł? Z mieszadła do cementu? Ja używałem śrutownika typu DIY i styropian potrafił go zablokować, choć np twardą piane PUR ładnie rozdrabniał.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Rozdrabniarka do styropianu powinna mieć raczej nie duże obroty, za to wysoki moment. Mój "bąk" z silnikiem 1500 obrotów 1,1kW rozrywał twardą, ale kruchą pianę, a miękki styropian wbijał się pod ostrze i klinował. Styropian powinien być chyba rozrywany , a nie cięty (raczej wirujący płaskownik, niż ostrze).

  16. #36

    Domyślnie

    nie było czasu na pytania na forum, gdybym miał telefon, to co innego
    Styropian połamali na małe kawałki, wrzucili do beczki i "kręcili mieszadłem do zaprawy, nie wiertarką, "sprzętem na 2 ręce"
    Styropian tylko się odbijał od mieszadła, po 5-10 min. była może garść "granulatu", a potrzebowałem ok. 2 m3 ...

    Ale sprawa nadal aktualna! Jeszcze wylewki nie ma, więc jak zrobić ten granulat?
    Ostatnio edytowane przez p.august ; 04-10-2014 o 15:02

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Wizyta na najbliższym złomowisku...
    Silnik z "pralki Frani" i jakie kółko pasowe.
    Albo jaka rurka (ja mam alu fi 250 dł 400mm) albo okrągły walec z drewna.
    W ten walec w kratkę (owinąć skośnie papierem w kratkę) gęsto, z rastrem co 1cm (co dwie kratki) wbijać twarde gwoździe tak, aby wystawały na jakieś 8-10mm.
    Łebek po wbiciu odcinasz obcęgami. To co zostanie ma mieć podany wymiar.
    Powstanie istny JEŻ.
    Walec łożyskujesz (dowolnie, coś wymyślisz).
    Nakładasz na niego skrzynkę z byle blachy o wymiarach nieco większych jak walec z kolcami, który powstał.
    W skrzynce wstawiasz płaskownik wzdłuż walca dokładnie ponad nim.
    Duże koło pasowe na walcu, małe na silniku z pralki.
    Wrzucasz do skrzynki DOWOLNY styropian.Walec kręcąc się nie za szybko, ale ze sporym momentem rozdrabnia styro na małe kawałeczki, ale NIE NA MĄKĘ!!!
    Tempo imponujące.
    Do 10m3/godz.
    Można walec przedłużyć, skrzynkę powiększyć i silniczek dać mocniejszy to wyjdzie maszynka na 100m3/godz. Tylko po co?
    Jak pod skrzynką z wirującym POZIOMO walcem zawiesisz wielki wór na śmieci to unikniesz widoku jaki bywa w młynie...

    Miałem takie cudo...
    Jeden z forumowiczów, nie bywa już tu z ładnych kilka lat, pożyczył to kilka lat temu na tydzień.
    Do dziś nie wróciło i chyba zrobię kolejna zabawkę...
    Od razu uprzedzam: NIE POŻYCZĘ, BO SAM BĘDĘ POTRZEBOWAŁ A TRZECIEJ JUŻ NIE ZROBIĘ, BO NIE!
    Fotki się nie zachowały...
    Rysunek mogę dla jasności jaki wkleić...

    Adam M.

    Jak są pytania to mój emilek jest troszkę niżej, pod tą i każdą inną moja wypowiedzią...

    AM.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 04-10-2014 o 15:26
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #38

    Domyślnie

    a nie da się jakoś prościej, np. w beczce? Gdzieś pisałeś o "beczce i wiertarce"...
    Zrobienie tego ustrojstwa zajmie mi dzień i nie wiadomo, czy JEŻ nie będzie fruwający po okolicy

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Widziałeś może młynek do pieprzu?
    Taki ręczny?
    Stożek, w nim pionowo mieszadło z zaostrzonymi krawędziami.
    Luz pomiędzy dolną krawędzią stożka a mieszadłem około 2-4mm.
    Szybciej zrobisz ale wydajność mniejsza.
    No, za mała nie będzie...
    Napęd jaką wiertarką, obroty dobierzesz.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Samo mieszadło z zaostrzonymi krawędziami.
    Beczka pełna kawałków styro, ale wtedy Ty musisz w tej beczce obracającym się szybko mieszadłem pomieszać i kontrolować czy już czy jeszcze.
    Robota w porcjach a nie w trybie ciągłym.
    Też działa.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony