dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 77
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1531
  1. #21

    Domyślnie

    Ale dlaczego ten wątek znalazł się na forum PSYCHOLOG DYŻURNY?
    Czyżby kontakty z sąsiadką wpędzały Cię w depresję? A może te tuje rosną tak szybko, że MOŻNA ZWARIOWAĆ?

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Mam podobny problem. Z tym, że nasi sąsiedzi (i to dosyć odlegli) powiedzieli że jest taki przepis więc my grzecznie posadziliśmy 50 sosen 2,5m od granicy. A teraz żałując tych zmarnowanych metrów działki i przeklinając sąsiadów będziemy je przesadzać. Drzewka przyjęły się prawie wszystkie - ciekawe ile z nich przeżyje drugą w tym roku przeprowadzkę - teraz będą troche ponad metr od granicy.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Qrka, ten watek jest wedrujacy Po psychoanlityku wyladowal w Pamietajcie o ogrodach, a moze powinien zaliczyc jeszcze Prawo i pieniadze

  4. #24

    Domyślnie

    Prawo za to mówi tyle, że Twoje rośliny nie mogą wystawiać np. gałęzi na stronę sąsiadów. Jak gałąź wyjdzie, to sąsiad powinien Cię poprosić, żebyś ściął, a jeśli nie zetniesz, to ma prawo sam to zrobić. Niestety mój sąsiad nie znał tego prawa i ścinał też te gałęzie, które były u mnie, a jemu się nie podobały i to bez uprzedzenia.
    Sąsiadka nie ma racji, ale sąsiad wróg może mocno uprzykrzyć życie . Całkiem rozumiem skąd ten temat w psychologu dyżurnym

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    ewa, ja na Twoim miejscu nie przesadzałabym tych sosenek. dzisiaj są małe ale za parę lat będą rozłożyste i na pewno przekroczą te 2,5m. Moje sosny mają około 4-5 m wysokości i ich korony mają średnio promień 3m.
    Po co masz mieć problem z sąsiadami? A takie obcięte z jednej strony drzewo naprawdę brzydko wygląda

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gierga
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie Co najlepsze na żywopłot???

    Jak myślicie???
    REKLAMA

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie zywoplot

    Dokladnie ten sam temat przerabiamy !!! Czy ktos moze podpowiedziec?

  8. #28

    Domyślnie

    Najładniejszy wg mnie-CIS,a najlepszy-trudno jednoznacznie powiedzieć.
    Życie jest pełne niespodzianek!!

  9. #29

    Domyślnie

    Pierwsze pytanie - jaki to ma być żywopłot formowany - strzyżony, czy naturalny - niestrzyżony.
    A potem - jaka ma mieć wysokość?
    - czy ma rosnąć w miejscu słonecznym czy zacienionym?
    - na jakiej ma rosnąc glebie?
    a potem można rozmawiać o jakie sa najładnejsze, czy ma byc kwitnący, czy zimozielony ...

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał jatoja
    Cytat Napisał weyn.rob
    Najładniejszy wg mnie-CIS,a najlepszy-trudno jednoznacznie powiedzieć.
    Pierwsze pytanie - jaki to ma być żywopłot formowany - strzyżony, czy naturalny - niestrzyżony.
    A potem - jaka ma mieć wysokość?
    - czy ma rosnąć w miejscu słonecznym czy zacienionym?
    - na jakiej ma rosnąc glebie?
    a potem można rozmawiać o jakie sa najładnejsze, czy ma byc kwitnący, czy zimozielony ...
    Co ma jedna wypowiedź do drugiej to ja nie mogę pojąć--ja wyraziłem się jasno :najładniejszy wg mnie jest cis a co jest najlepsze to trudno jednoznacznie stwierdzić z przeróżnych powodów.A jeżeli "tytoty" masz jakieś pytania związane z żywopłotem to kieruj je do tego kogo to interesuje,bo ja nie jestem stroną jak narazie w tej dyskusji.
    Życie jest pełne niespodzianek!!

  11. #31

    Domyślnie

    weyn.rob - faktycznie mój post był do osoby która założyła wątek
    cytowanie Twojej wypowiedzi to był błąd...który zobaczyłem dopiero teraz i poprawiłem...

    Ale czemu taka nerwowa reakcja???

    co do cisa - zgadzam sie - jest bardzo ładny
    z tym że nie zawsze i wszędzie można posadzic cis

    Wydaje mi sie że by powiedziec jaki żywopłot jest najlepszy trzeba okreslić preferencje, warunki glebowe..itd
    pytanie "ot tak" jaki żywopłot najlepszy jest mniej więcej tym samym co pytanie na forum auto "jaki samochód najlepszy"...

  12. #32

    Domyślnie

    Jatoja

    Popieram Cię.
    Z sensem można odpowiadać na sensowne pytanie.
    Nie spotkałeś się z pytaniem: jaka roślina jest najładniejsza?

    Pinus
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  13. #33

    Domyślnie

    JATOJA-Wszystko się zgadza-też jestem tego zdania.Moja reakcja była taka ,gdyż twoja wypowiedź stawiała mnie w złym świetle.
    Ja wyraziłem co jest dla mnie najładniejsze a co najlepsze napisałem jw.
    Pozdrawiam serdecznie
    weynrob
    Życie jest pełne niespodzianek!!

  14. #34

    Domyślnie

    Skoro już ktoś podjął ten wątek, to ja zapytam o to jaki gatunek tuji polecacie na żywopłot? Słyszałem, że najpopularniejsza jest Brabant ( nie wiem czy dobrze zapamiętałem). Ziemi nie mam za zbytnio żyznej, klasa V. Chciałbym żeby żywopłot był dosyć wysoki, jakieś 2,5 - 3 metry.

    Pozdrawiam.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommi5
    Skoro już ktoś podjął ten wątek, to ja zapytam o to jaki gatunek tuji polecacie na żywopłot? Słyszałem, że najpopularniejsza jest Brabant ( nie wiem czy dobrze zapamiętałem). Ziemi nie mam za zbytnio żyznej, klasa V. Chciałbym żeby żywopłot był dosyć wysoki, jakieś 2,5 - 3 metry.

    Pozdrawiam.
    Brabant jest najpopularniejsza bo rośnie najszybciej i nieżle wygląda w strzyżonych żywoplotach, ale ...no coż ta popularność sprawia że żywopłot z tuji to najbardziej sztampowe rozwiązanie.
    Z wolniej rosnących polecam odmiany 'Columna' i 'Holmstrup' albo żółtolistną - ale rosnąco prawie tak szybko jak Brabant'- odmianę 'Aurescens'. Odmiany wolniej rosnące trzeba sadzić gęściej niż Brabant -co 50-60 cm , Brabant co 70cm.
    Jezeli jestes zdecydowany na tuje a ziemia faktycznie jest kiepska - to nie zapomnij o zaprawieniu dołów żyżniejszą i częstym podlewaniu roślin w pierwszym roku po posadzeniu.

  16. #36

    Domyślnie

    Jatoja - dzięki za odpowiedź
    O tujach myślę z tgo względu, iż jest to chyba w moim przypadku najrozsądniejsze rozwiązanie. Między innymi dlatego, że podoba mi się taki "płocik", a poza tym mam małą działkę ( 9 arów) i chciałbym się w miarę naturalny sposób odgrodzić od sąsiadów. Kiedyś będąc w Anglii obserwowałem takie tujowe żywopłoty. Anglicy stosują dosyć ciekawe rozwiązania, tzn. sadzą na przemian dwa gatunki: jeden żółtolistny, jeden w klasycznej zieleni. Tworzy to bardzo ciekawą ściankę. Muszę przyznać, że bardzo mi się spodobało. Zastanawiam się jakie gatunki tak można mieszać, by wyglądały tak samo ( oprócz oczywiście koloru liści) tzn. rosły w tym samym tempie, były o tej samej szerokości itp.

  17. #37

    Domyślnie

    tommi5

    Gdybym chciał mieć żywopłot żołto-zielony to sadziłbym: Th.occ. Smaragd (zielona) oraz Th.occ. Sunkist (żółta).
    Można też silnij rosnące (na wysoki żywopłot wymagajacy cięcia): Th.occ.Brabant (zielona) oraz Th.occ.Yellow Ribbon albo Aurescens (żółte).

    Zobacz sobie jak wyglądają te odmiany na zdjęciach i w żywopłotach.

    Zresztą można robić i inne zestawy zwracając uwagę na siłe wzrostu i pokrój roślin.

    Pinus
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  18. #38

    Domyślnie

    Pinus--jesteś super profesionalistą--tak trzymaj.
    Moje gratulacje.
    Życie jest pełne niespodzianek!!

  19. #39

    Domyślnie

    Dzięki Pinus
    Super stronka. Jeszcze bardziej super, że Twoja szkółka jest nie daleko Lublina (tu mieszkam). Na pewno się do Ciebie wybiorę
    Ten Brabant naprawdę jest ładny, ale jakoś mam mieszane uczucia co do tych żółtolistnych, muszę to zweryfikować naocznie. A czy są jakieś gatunki które mają kolor liści zielony, ale taki trochę jaśniejszy? Chodzi mi o osiągnięcie efektu ciemna zieleń i jasna zieleń.

    Pozdrawiam.

  20. #40

    Domyślnie

    Pinus - super strona...
    ja natomiast żałuje że Twoja szkółka jest koło Lublina a nie koło Warszawy...

    tommi5 - mi też wydaje sie że zestawienie w żywopłocie tuj żółtolistnych i zielonych daje dziwny efekt, zwłaszcza gdy posadzi się je na przemian - powstaje wtedy taki sztuczny płotek jak z wesołego miasteczka...
    Moim zdaniem do mieszanych żywopłotów bardziej nadają sie krzewy liściaste - zyskujemy zmiennośc w ciągu roku, wiosną zieleń liści ma inny kolor niz latem, pojawiają sie kwiaty, a jesienią owoce lub przebarwiające sie liście. Z tym że żywopłoty liściaste są z reguły szersze niż iglaste co przy małej działce nie jest bez znaczenia...

Strona 2 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony