dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 66 z 77
Pokaż wyniki od 1.301 do 1.320 z 1531
  1. #1301
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Szyszki to nie objaw umierania rośliny. Rany, ale ta wiara bzdury potrafi wypisywać.
    Brabanty ogólnie wczesnie szyszkuja, dlatego m.in. ja osobiście je odradzam.
    Sama idea żywotnikowego żywopłotu nie jest zła.

    Przypomnij jaką masz glebę?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-06-2013 o 21:36

  2. #1302

    Domyślnie

    Powiem więcej - są to słowa znanych w sieci ogrodników,min prowadzących swoje fora czy występujących w "Maja w ogrodzie"
    Tylko że jedni mówią że brabant ma za mokro i wtedy szyszkuje,a inni że za sucho(chce wydać potomstwo przed śmiercią ),także ja już też mam mętlik w głowie od tych sprzecznych informacji i to na specjalistycznych serwisach.
    Glebę mam gliniastą,pod tuje została wymieniona,ale niestety tylko miejscowo(dołki),teren dodatkowo był bardzo zanieczyszczony klińcem(który dziwnie przemieścił się do ziemi w dołkach),także chyba powinna być jednak podjęta decyzja o wymienię ziemi w całym pasie żywopłotu.
    Oczyszczam ile mogę ,ale na raz dużo się nie zrobi,bo trzeba jednak uważać z tym podkopywaniem.
    Ostatnio edytowane przez marynata ; 20-06-2013 o 22:36

  3. #1303
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To jak się rozmnaża ten żwyotnik w naturze? Tylko przed śmiercią? Przecież to bzdura.
    W naturze zywotniki rosną na gliniastych i kamienistych glebach, więc to nie jest powód usychania. Raczej stawiam na złą produkcję u szkółkarza.

    To zdjęcie dzikich żywotników:


    Lubią gleby wapienne i wilgotne powietrze. Z resztą tutaj info wprost z miejsca występowania:
    http://www.na.fs.fed.us/pubs/silvics...cidentalis.htm

  4. #1304

    Domyślnie

    Może i wina szkółkarza.
    Usługę zamówiłam wraz z materiałem,bo jestem kompletnie ogrodniczo zielona i wybór drzewek pozostawiłam ogrodniczce.
    Zalew sprzecznych informacji w necie wpędza mnie w coraz większy niepokój,zdaję sobie sprawę z tego że zanim posiądę jakąś wiedzę,straty będą.
    Teoretycznie mam gwarancję na nasadzenia i mogę domagać się wymiany roślin,ale czy to wina szkółkarza,ogrodnika,podłoża czy moja,to chyba niewiele ta wymiana zmieni.Potrzebuję w te miejsca czegoś łatwiejszego
    Dławisz rośnie obok w tych samych warunkach i ma się więcej niż doskonale,no ale przecież pnączem nie uzupełnię żywopłotu.

  5. #1305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak masz gwarancję, to zgłoś. Co ci szkodzi?

  6. #1306

    Domyślnie

    Co zrobić z tujami szmaragdami obsikanymi przez psa? Ewidentnie podlał mi je gnida gdyż zczerniały przy ziemi plackowato na lini strzału. Przyciąć to czy zostawić? Siatka wokół tuj się nie sprawdziła. Co robić?

  7. #1307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jak masz gwarancję, to zgłoś. Co ci szkodzi?
    Już wspominałam ogrodniczce,na razie odpowiedz jest taka-poczekajmy,bo są duże i mogą jeszcze odchorowywać przesadzenie.
    Jednak jeżeli dojdzie do wymiany roślin chciałabym sama zadecydować na co wymienić te żywotniki

  8. #1308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał bea_m Zobacz post
    Co zrobić z tujami szmaragdami obsikanymi przez psa? Ewidentnie podlał mi je gnida gdyż zczerniały przy ziemi plackowato na lini strzału. Przyciąć to czy zostawić? Siatka wokół tuj się nie sprawdziła. Co robić?
    Przytnij, i tak sa martwe

  9. #1309

    Domyślnie

    Witam mam pytanie chcę kupić w tym roku tuje szmaragd w multipalecie mają po około 10cm i były w niej hodowane ,nie wiem jednak czy dam radę posadzić je do zimy ,i tu pytanie czy w tej palecie mogą sobie rosnąć do przyszłego roku?

    Nikt nie zna odpowiedzi?
    Ostatnio edytowane przez joint32 ; 30-06-2013 o 11:37

  10. #1310

  11. #1311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ma jeszcze zielone łuski

  12. #1312

    Domyślnie

    Ok,to jeszcze poczekam.
    W sumie z 30 kilku drzewek 3 są takie marniuteńkie(były już lekko żółtawe w kilka dni po posadzeniu,potem z trudem zazieleniły się)i tylko one nie szyszkują,reszta jakoś dycha,chociaż mam wrażenie że korzenie nie są w stanie wykarmić krzaczków,bo schną pojedyncze najstarsze gałęzie.
    Trochę tak na czuja przycięłam je żeby ulżyć tej masy zielonej-co będzie to będzie.
    W ogóle to mam takie wrażenie że ściółka odbiera im wodę.Po dosyć dużym deszczu ściółka mokra,a pod ściółką sucho

    Jeszcze chciałam zapytać o korzenie-u jednego delikwenta korzenie wyrastają z pnia ponad ziemią,czy to oznaka że mu "duszno"/korzeniom brak tlenu?(wyczytałam na specjalistycznym forum,więc się wolę upewnić)

  13. #1313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mogły zostać też za płytko posadzone, skoro korzenie wyrastają z niby pnia.

  14. #1314

    Domyślnie

    Cytat Napisał romka Zobacz post
    a co zrobić jeśli tuja ma więcej małych szyszek niz zielonego?
    pozdro
    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski Zobacz post
    Zadbać o nią. Ma źle, więc przed padnięciem rozmnaża się. Wody woła, pewno i ciut nawozu.
    aaaaa w tym wątku też o tym jest
    ale kurcze czemu te co mi padają nie szyszkowały
    Ostatnio edytowane przez marynata ; 02-07-2013 o 02:17

  15. #1315

    Domyślnie

    Czy nikt mi nie odpowie. Tuje muszę kupić do końca tyg. bo później już nie będą mieli. Chodzi mi o taką paletę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3327960654.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	56,7 KB
ID:	198604

  16. #1316

    Domyślnie

    Przedwczoraj wyciągnęłam ręką padnięte żywotniki i tak wyglądają ich korzenie.Pod korzeniami było coś w rodzaju błota w szarym kolorze.Niestety nie zdążyłam zrobić fot,ponieważ zaczęło lać i musiałam szybko wybierać to wszystko z dołków.Czy to jakaś choroba?Krzewy sadzone po ostatnich przymrozkach(chyba koniec marca),po przesadzeniu żółkły,potem odbiły,a parę tygodni temu zaczęły usychać.Kopane.
    Załącznik 200978Załącznik 200980

  17. #1317
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Żywotnik ma płytki system korzeniowy, ale gleba nie powinna być pod koneniami zbyt zbita.
    Skoro było błoto, mogło dojśc do uduszenia się korzeni.

  18. #1318

    Domyślnie

    No właśnie kurcze gleba nie jest zbita-na drugim zdjęciu miejsce po krzaczku-czarna,luzna ziemia(pod krzakami była wymieniana).Wsadziłam w dołek łopatkę i jeszcze jest głęboko,korzenie nie zajęły całej jej objętości.
    Błoto było,ale w szarym kolorze(w pierwszym odruchu pomyślałam że to płynny cement).Tak ze szklankę tego było.Pod tą szarą mazią normalna czarna ziemia.Czy mógł być to np jakiś grzyb który żerował na martwych korzeniach?
    Nie wiem za bardzo co robić-czy może odkażać czymś te dołki?

  19. #1319
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szczerze mówiac nie wiem co doradzić. Grzyby w typie fytoftora nie przepadają za garbnikami z kory sosnowej - możne więc z korą przekopać?

  20. #1320

    Domyślnie

    Dzięki.Wybrałam dużo ziemi i zasypałam tą korą.
    Akurat zajrzała dzisiaj do mnie ogrodniczka,zakwalifikowała jeszcze dwie sztuki oprócz tych padniętych do wymiany i wymieni w ramach gwarancji,tylko już na doniczkowe.
    Przy okazji przed żywotnikami zasadzi mi rośliny typu miejska zieleń jako alternatywny żywopłot albo rośliny na podmianę,bo ja coś czuję w kościach że ten tujkowy żywopłot jeszcze nieraz będzie szczerbaty

Strona 66 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony