dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie problem z drganiami/hałasem dochodzącymi z klatki schodowej

    Witam.
    Mam problem z hałasem od strony klatki schodowej. Szczególnie uciążliwy jest on wcześnie rano kiedy to kilka pań przechodzi obok mojego mieszkania tłukąc niemiłosiernie szpilkami o podłogę. Najgorzej jest w sypialni, ponieważ graniczy ona dwiema ścianami z klatką schodową (za jedną ze ścian są schody prowadzące na dół). Zastanawiam się czy jest jakikolwiek sposób wyciszenia takich hałasów. Na podłodze w sypialni położoną mam tylko puszystą wykładzinę na beton i nic poza tym. Ściany zrobione są zapewne z cegły dziurawki lub czegoś podobnego, bo bardzo przenoszą drgania a poza tym wiercąc w nich ostatnio dziurę natrafiłem na wolną przestrzeń.
    Ale wracając do sedna sprawy mam do Was pytanie - czy warto inwestować w wyciszenie ścian i podłogi (bo nią również przenoszą się drgania). Jest to dla mnie dość istotne ponieważ nie lubię budzić się godzinę przed budzikiem tylko dlatego, że ktoś nie myśli tupiąc butami przed 06:00). Z góry dzięki za wszelkie sugestie i pomoc.

    pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    Mogą Ci pomóc, na ile nie wiem, płyty z pianki poliuretanowej otwarto komórkowej. Takich używają do wygłuszania studia nagrań. Są raczej w cenie....

    Czy warto to zapytaj swojej kieszeni.

    edit: są raczej mocno palne.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ale te cegły przenoszą drgania tych pań chodzących w szpilkach ? NIebywałe
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Ale te cegły przenoszą drgania tych pań chodzących w szpilkach ? NIebywałe
    uściślając - tak jakby ktoś młotkiem w podłogę walił tuż przy ścianie - to raczej przeszkadza...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Szuflandia ma swoje prawa. Rażny ma rację, jeśli masz tak wyczulony słuch i dotyk - tylko kasa włożona w dobry sprzęt Ci pomoże. Albo wyprowadzka.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpiotrek Zobacz post
    Witam.

    Ale wracając do sedna sprawy mam do Was pytanie - czy warto inwestować w wyciszenie ścian i podłogi (bo nią również przenoszą się drgania). Jest to dla mnie dość istotne ponieważ nie lubię budzić się godzinę przed budzikiem tylko dlatego, że ktoś nie myśli tupiąc butami przed 06:00). Z góry dzięki za wszelkie sugestie i pomoc.

    pozdrawiam
    nie, nic nie pomoże. To taki efekt błędów konstrukcyjnych budynków.

  7. #7

    Domyślnie

    Cześć, mam podobny problem, udało Ci się go jakoś rozwiązać?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony