dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Markopolo88

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Płońsk
    Kod pocztowy
    09-100
    Posty
    1

    Domyślnie Impregnowanie kołków drewnianych

    Witam wszystkich. Mam taki problem chce w krótkim czasie ogrodzić działkę jakieś 300mb. Plan jest taki żeby wykorzystać stemple budowlane które już mam średnicy 9-13cm oraz siatkę leśna. Zalezy mi na tym żeby ogrodzenie wytrzymało 5-6 lat jeśli dłużej to nawet lepiej. Zastanawiam się czym najlepiej zaimpregnowany kolki żeby w tej ziemi wytrzymały ten czas. Jedni pisali zarzuty olej silnikowy na gorąco itp itd inni ze absolutnie bo to skażenie ziemi i mit o trwałości. Chciałbym również żeby cena impregnatu tez nie była kosmiczna. Dlatego proszę o jakieś porady, domowe sposoby lub impregnaty które by się sprawdziły.
    Pozdrawiam

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Markopolo88 Zobacz post
    Witam wszystkich. Mam taki problem chce w krótkim czasie ogrodzić działkę jakieś 300mb. Plan jest taki żeby wykorzystać stemple budowlane które już mam średnicy 9-13cm oraz siatkę leśna. Zalezy mi na tym żeby ogrodzenie wytrzymało 5-6 lat jeśli dłużej to nawet lepiej. Zastanawiam się czym najlepiej zaimpregnowany kolki żeby w tej ziemi wytrzymały ten czas. Jedni pisali zarzuty olej silnikowy na gorąco itp itd inni ze absolutnie bo to skażenie ziemi i mit o trwałości. Chciałbym również żeby cena impregnatu tez nie była kosmiczna. Dlatego proszę o jakieś porady, domowe sposoby lub impregnaty które by się sprawdziły.
    Pozdrawiam
    To co w ziemi to i bez impregnacji wytrzyma te 5 lat, problemem jest styk ziemia powietrze. Jest jakiś tam sposób i to darmowy Ognisko i opalenie do wysokości co najmniej 30 cm ponad linie gleby, oczywiście trzeba to robić z głową. Musisz zwęglić jak najdokładniej wierzchnią warstwę ale nie przepalić całości Do tego warto obsypać słupek piachem. 5 lat powinno wytrzymać.
    Ps. Słupki okorowane oczywiście.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #23

    Domyślnie

    Do takich zastosowań nadaje się wyłacznie dąb!

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Powiedz to leśnikom będą wycinać młode proste dęby bo gałęziówki takiej nie znajdą
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja kupiłem parę lat temu pokost lniany "techniczny". Czym się różni od tego w markecie nie wiem ale napewno był tańszy. Za beczkę 10l zapłaciłem około 90zł. Też chciałem zrobić ogrodzenie drewniane ale w końcu zdecydowałem się na słupki stalowe a pokostem pomalowałem drewniany garaż, wszystkie belki główne wewnątrz. Myślę, że do zakopania też się nada. Aha jeszcze mieszałem go z terpentyną.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony