dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 72
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1427
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ilona/a

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-330
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam Wszystkich zwolenników Raweny. Mi też bardzo podoba się ten projekt i zamierzamy z mężem go zakupić w przyszłym miesiącu. Chciałabym jednak wprowadzić kilka zmian,np. wyrównać ścianę w salonie tak jak jest w Realnym i wstawić jedno duże okno(270cm-300cm) i jeszcze nie wiem czy zostawić ściankę otwartą z kuchni do jadalni czy zabudować. Proszę o podpowiedzenie co byłoby lepsze Nurtuje mnie również sprawa pomieszczenia gospodarczego. Zawsze chciałam mieć takie pomieszczenie pralnio-suszarnię na parterze ale nie widzę możliwości żeby gdzieś je zmieścić. Czy macie Państwo jakieś pomysły?

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar picco
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-316
    Posty
    78

    Domyślnie

    Witaj Ilona/a! Co do zamknięcia kuchni od salonu to już od Was zależy. My w mieszkaniu teraz mamy kuchnię otwartą na salon i nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej. Pralnio-suszarnię robimy w pomieszczeniu nad garażem - będzie takie niewielkie wydzielone z oknem dachowym. Optymalnie jest moim zdaniem przy łazience bo nie trzeba potem nosić ciuchów do prania no ale ja nie znalazłam innego rozwiązania. Pomieszczenie gospodarcze zostawiamy na meble i narzędzia ogrodowe, każdy z kim rozmawiam twierdzi, że takie pomieszczenie jest niezbędne i że im większe tym lepiej Ja natomiast cały czas się zastanawiam czy zostawiać spiżarkę - zawsze chciałam mieć ale jednak ta kuchnia nie jest zbyt duża i mało szafek, zwłaszcza wiszących się zmieści. Brakuje mi też małego stolika/barku w kuchni na szybkie śniadania - rezygnacja ze spiżarki chyba rozwiązałaby ten problem.
    Bratpit77 dzięki za odpowiedź, chyba też zwiększymy tę odległość.

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ilona/a

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-330
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję picco za odpowiedz. Nad kuchnią też się zastanawiałam,i też chcę zrezygnować ze spiżarki(no trudno) żeby ją nieco powiększyć. I chyba zostawimy jednak ściankę otwartą do jadalni ze względu na to że kuchnia jest trochę za mała. Jeśli chodzi o pom.gosp. (ja to nazywam na widro i mopa)to faktycznie musi takie być i to najlepiej przy kuchni- tojest jedyny mankament dla mnie w tym projekcie.Mam pytanie jeszcze odnośnie ogrzewania. Jaki piec będziecie wstawiać - na paliwo stałe czy gaz? Pozdrawiam!

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    djdombek21

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    kcynia
    Kod pocztowy
    89-240
    Posty
    6

    Domyślnie

    My zastanawiamy sie nad budową domu własnie tego Realny 2 lub zręczny c77c

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ilona/a

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-330
    Posty
    3

    Domyślnie

    My niestety nie możemy wybudować domu z dachem kopertowym,inaczej to wybralibyśmy projekt domu MarcelG2. Do dzisiaj jest moim faworytem,ale niestety warunki zabudowy na to nie pozwalają.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar picco
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-316
    Posty
    78

    Domyślnie

    Ilona my mamy w planach pompę ciepła, mamy już kilka wycen i jesteśmy bardzo na tak. W drugiej kolejności wyboru był gaz i na wszelki wypadek zostawiamy komin, który umożliwi nam podłączenie bo i tak chcemy kominek. U nas umowa na SSO już podpisana, materiały wybrane, został tylko kolor dachówki
    Mi się czteospadowe dachy bardzo podobają ale pomieszczenia na poddaszu w takich domach już mniej no i koszt budowy wzrasta dlatego szukaliśmy tylko projektów z dachem dwuspadowym.

  7. #27

    Domyślnie

    Witam serdecznie sympatyków Raweny, Mileny i Realnego. Bardzo ale to bardzo się cieszę że w końcu po tylu żmudnych poszukiwaniach udało mi się znaleźć forum odn. tych projektów .Moim i męża faworytem jest Milena 2 spełnia nasze oczekiwania i nie wymaga dużych poprawek ,które mimo wszystko będą ;kuchnię planujemy zamienić z pokojem od frontu ponieważ będzie większa i na plus str północna nie będzie zbyt nasłoneczniona ,następnie kominek jest bardzo uroczy ,a żeby był jeszcze bardziej uroczy będzie dwustronny czyli kotłownia zostanie w kotłowni a w salonie porządeczek ,ten właśnie projekt nam to umożliwi z tyłu dokładamy drwa a z przodu cieszymy oko.Mamy również kilka obaw mianowicie czy ścianka kolankowa 78 cm nie jest jednak trochę zbyt niska ? duże wymiary okien są owszem super ale już widzę ich mycie na stare lata ????/....no waśnie co jeszcze zbyt wysokie pomieszczenia na dole 278cm wydaje mi się że to dużo,a co wy o tym myślicie ??/Mam jeszcze pytanko do picco odn pompy ciepła ponieważ jest to świetna sprawa jednak chyba też kosztowna lecz opinie są podzielone zależy też od kolektora poziomy czy pionowy?.Czy byłaby możliwość uzyskania Twoich wycen ?

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sandra11

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-001
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, my z mężem niedawno kupiliśmy projekt domu Realny z pojedynczym garażem. Od samego początku ten projekt spełniał nasze oczekiwania, choc chcemy wprowadzić kilka zmian. Zleciliśmy naszej pani Architekt usunięcie wykuszu w kuchni dzieki czemu pokoj /gabinet i salon troche sie powiekszy. prawopodobnie przesuniemy jeszcze komin w salonie i dzwigniemy ściankę kolankową. Nad garażem planujemy zrobic garderobę i taką małą suszarnię i miejsce do prasowania. Kuchnia faktycznie jest trochę mała, zawsze chciałam mieć dużą kuchnie ale nie wszystko można mieć Miejsce na szafe która jest obok kuchni przeznaczona bedzie na małą spiżarkę i miejsce na różne kuchenne rzeczy, które nie zmieszcza sie w kuchni. Poza tym uwazamy z mężem że projekt jest naprawę fajny i przemyślany, zarówno pod względem wizualnym jak i układu pomieszczeń i co najważniejsze nie ma okien dachowych które jakoś do nas nie przemawiają. Mamy widokową działkę i zależało nam na balkonie własnie tak usytowanym jak w projekcie Realny, a większość projektów miało balkony albo z przodu albo na bocznych elewacjach. Jestemy na etapie kompletowania papierów na pozwolenie na budowę, a właściwie nasza pani Architekt która również bedzie kierownikiem budowy sie tym zajmuje, więc w tym roku planujemy kopanie fundamentów. Ciesze sie ze w koncu projekty Realny, Milena i Rawena mają swoich zwolenników bo długo szukałam forum i takowego nie było, choć fakt ze są to w miare nowe projekty. Pozdrawiam

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar picco
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-316
    Posty
    78

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie, także nowych właścicieli najfajniejszych projektów z pracowni Dobre Domy
    Milenka2 Pompę ciepła mamy wycenioną na 46 tyś. W cenie pompa z bezpośrednim odparowaniem, wykonanie kolektora poziomego oraz rozprowadzenie podłogówki w całym domu. Dokładniejszych szczegółów nie znam bo tematem zajmuje się mąż ale jeśli jesteś zainteresowana wszystkie dane możemy wysłać na maila. Bardzo spodobał mi się pomysł tego dwustronnego kominka, pomyślimy
    Co do wysokości dolnych pomieszczeń to akurat my jesteśmy zadowoleni bo w podwieszonym suficie pójdzie rozprowadzenie rur od rekuperatora.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bratpit77
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemoFG Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Ja rozpocząłem budowę domu według projektu Rawena i jak dobrze pójdzie to to za tydzień zamknę etap "zero"
    skąd jesteś ?

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PrzemoFG

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratpit77 Zobacz post
    skąd jesteś ?
    Gorzów Wlkp.

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bastek-s

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Bardzo się cieszę, że jest już liczna grupa zaangażowanych w projekt Realny, Rawena, Milena.

    Z uwagą czytam Wasze komentarze i jestem pod wrażeniem modelu Bratapita77, wszystkie są bardzo ważne dla mnie, ponieważ jestem na etapie wyboru pośród tych trzech projektów.

    Jest to sprawa bardzo indywidualna jednak już na początku mojej obecności na forum, chciałem Was zapytać o koszt budowy tych domów, pod klucz.

    Na stronach z projektami, podają ceny około 390.000zł ( bez kosztów instalacji ) suma wydaje się wysoka, a jak wy szacujecie koszt budowy?

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    djdombek21

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    kcynia
    Kod pocztowy
    89-240
    Posty
    6

    Domyślnie

    bratpit77 - jak tam ida postępy w budowie???

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bratpit77
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał djdombek21 Zobacz post
    bratpit77 - jak tam ida postępy w budowie???
    woda na działce już jest , czekam na prąd. Może w sierpniu ruszę

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MarcinKos

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam wszystkich, którzy wybrali projekt Realny lub jego modyfikacje. W lutym, na etapie wyboru projektu trafiłem na to forum, ale nie było nas zbyt wielu, Widzę, że nie tylko ja z żoną dostrzegliśmy funkcjonalność i "piękno w prostocie tego domu". Chętnie podziele się uwagami jakie wprowadziłem do projektu. Tak się złożyło, że właśnie dzisiaj zalałem ławy. Po Bożym Ciele zaczynamy dalsze budowanie. Na tym etapie najważniejszą korektą jest zrobienie małej piwniczki pod pomieszczeniem gospodarczym w garażu. Chodziło nam bardziej o spiżarnie na przetwory i "ziemniaki" niż o graciarnie, ale jak to zwykle bywa koparkowy tak się dobrze bawił że aż żal mu było przerywać i piwniczka wyjdzie 2,5m szerokości i długość jak szerokość garażu. Co do pralnio-suszarni to wydzielamy z dużego pokoju nad garażem. W łazience powinny zmieścić się wąskie drzwi, za którymi będą 2-3 schodki, bo strop garażu jest niżej niż domu. To w/g nas najlepsze rozwiązanie, bo pralnia przy łazience, poza tym w pralni mankament skosu nie będzie tak dokuczliwy. Moja rodzina to 2+2. Doszliśmy do wniosku, że pokój gościnno-gabinetowy zrobimy nad garażem, a na dole mały pokoiko-gabinet z projektu włączamy do kuchni. Brak spiżarki musi być zrekompensowany dużą kuchnią ze schowkami i kredensem. Poza tym to już wybór osobisty, ale jeżeli kuchnia jest przestronna, i wygodna to w praktyce jest najfajniejszym miejscem w domu. Czekam na Państwa sugestie, chętnie odpowiem na pytania dotyczące bieżącego etapu budowy. Zapraszam na Mazury do Ostródy.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MarcinKos

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Olsztyn-Ostróda to blisko. Czy zdecydowaliście się na projekt?

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    evav3

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Rzeszów- okolice
    Kod pocztowy
    11-111
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witamy Wszystkich, chętnie dolączymy sie do forum - wlasnie rozpoczelismy budowe domu REALNY z garazem jednostaniskowym. Od samego poczatku ten projekt bardzo nam sie spodobal, poniewaz jest bardzo funkcjonalny i bardzo ladny. Bardzo malo zmian narazie wprowadzamy - rezygnujemy z wneki przy kuchni zeby ja choc troszke powiekszyc i zamykamy na salon. Na gorze garderobe zamykamy na pokoj, bedzie osobnym pomieszczeniem. Fajny pomysl z pomieszczeniem nad garazem - wezmiemy to pod uwage. Pozdrawiamy i bedziemy tu zagladac

  18. #38

    Domyślnie

    Witaj evav3 , jesli mozna wiedziec to skad jestes i gdzie sie budujecie? Na jakim jestescie etapie budowy? Jestem ciekawa bo my z mężem również bedziemy budowac dom według projektu Realny z garazem jednostanowiskowym, ale pewnie na przelomie sierpnia i wrzesnia bo na razie czekamy na pozwolenie. Budowac bedziemy sie w Rzeszowie. Jesli bedziesz miała jakieś zdjecia to bede wdzieczna jesli je wrzucisz na forum. Pozdrawiam i zycze powodzenia

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MR25

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich sympatyków Realnego. PO długich poszukiwaniach wybraliśmy właśnie ten projekt, w wersji pojedynczy garaż. Bardzo się ciesze, że znalazłam to forum, mam nadzieję, że niedługo powiększy się i będziemy mogli powymieniać się doświadczeniem i radami. Dostaliśmy w końcu pozwolenie na budowę, jeszcze się musi uprawomocnić i chcielibyśmy w tym miesiącu ruszyć z fundamentami. A miniaturka jaką wykonał Bratpit7 jest świetna i już się nie mogę doczekać u nas takich efektów tylko w realnym rozmiarze . Nasza inwestycja jest w okolicach Łańcuta, a raczej będzie Wszyskim budowniczym życzę powodzenia

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    evav3

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Rzeszów- okolice
    Kod pocztowy
    11-111
    Posty
    3

    Domyślnie

    Sandra 25 ja się buduje niedaleko Rzeszowa podaj maila to Ci wyśle zdjęcia, właśnie zakończyliśmy parter i zalalismy płytę domek jest super, bardzo ładnie wyglada

Strona 2 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony