dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 91
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar paciorki
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-485
    Dzielnica
    Giszowiec
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    Bobiczku w zasadzie masz rację z tym przeniesieniem psa, tyle, że przemeblować pokój łatwiej, niż wybudować nowy kojec dla psa


    Współczuję sąsiadów

    U nas pomogły petardy. Nie jakieś koszmarnie głośne ale wystarczająco aby pies się wystraszył. Mąż kupił dużą paczkę a ubyło ich może raptem 10sztuk.
    Pierwszego dnia może 3 szt, a potem " dawka przypominająca". Bum, na naszej działce, ok. 40 metrów od ujadacza załatwiał sprawę na długi czas. Za każdym razem trzeba było otworzyć drzwi tarasowe, które otwierają się z charakterystycznym dzwiękiem ( otwieranie klamki i zatrzask) i zrobić bum. W tej chwili w razie konieczności wystarczy już tylko otworzyć i zamknąć drzwi tarasowe ..... Ale tak właściwie to nawet nie pamiętam dokładnie kiedy była taka okoliczność. Wadomo, że pies szczeka sobie nadal - taka jego natura - ale jest to krótkie szczek szczek na kota czy innego wroga. Skończyło się stawanie na górce(miał taką) i monotonne godzinne sesje szczekania w pustą przestrzeń.
    Domek na Giszowcu - blog - TUTAJ !!!

    Więcej zdjęć - TUTAJ i TUTAJ

    Link do dziennika - TU

    Na Fejsbuku - TUTAJ

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Bobiczku a nie dało by się tego psa na smakołyk jakiś???
    Przekabacić na swoją stronę...

    Bo jak mówisz goście u sąsiadów bywają to wtedy pies w kojcu ląduje, czy jak? To nie moża za Wami wzdłuż ogrodzenia wtedy biegać, nieee???

    Chyba powinieneś spróbować po prostu się dobrze psu kojarzyć, próba głosu ze zwierzami nie ma sensu, tu trzeba sposobu

  3. #43

    Domyślnie

    A macie jakieś sposoby na agresywne psy?

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Tak - ucieczka.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Najgłupszy pomysł z możliwych. Jak myślisz... daleko uciekniesz? A pies dopiero wtedy odważny... ucieka, znaczy się boi, trzeba gonić...

    Petardy testowałem. Na kaukazie sąsiada robiącym o 3-4 w nocy koncert do księżyca. Okazał się wyuczalny- nawet niewiele poszło.

  6. #46

    Domyślnie

    Bardziej mi chodziło o to jak mogę się bronić. Jakaś pałka, gaz?

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Gaz pieprzowy. Najprostsze.

    Swoją drogą... robotę taką mam, że czasami jednego dnia obejrzę i 5-6 wsiowych podwórek... a na każdym kundli wszelakiej maści i różnego gabarytu do oporu.
    I to one mi schodzą z drogi, nie ja im. Jedna lekko naderwana nogawka przez 10 lat. Mój błąd, za wcześnie tyłem się odwróciłem.

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arctica Zobacz post
    Bobiczku a nie dało by się tego psa na smakołyk jakiś???
    Przekabacić na swoją stronę...
    Myślałem o tym
    Do głowy wciąż mi przychodzi baran wypchany siarką i smołą.
    I obok 40 litrowa balia z wodą .
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar monta
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Zachełmie
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał blueflue Zobacz post
    Bardziej mi chodziło o to jak mogę się bronić. Jakaś pałka, gaz?
    wiesz zawsze może próbować gazem pieprzowym w końcu bies tez ma oczy więc może ci się uda i cię nie pogryzie ale nie wiem czy to jest skuteczne co do paralizatora to musisz się do niego bardzo zbliżyć a tego chyba wolisz uniknąć

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betsi2006 Zobacz post
    Od jakiegoś czasu szczekanie mojego psa bardzo przeszkadza sąsiadom ( dodam że mieszkamy obok siebie od 2 lat)
    Mój pies nie szczeka prawie wcale, szczeka tylko wieczorem i w nocy jak zamkne go na wybiegu lub w kojcu. Szczeka około godziny a potem przestaje i idzie spać.
    Ostatnio sąsiedzi maja wielkie pretensje do mnie i straszą że mam cos z tym zrobić bo........
    NIe mogę znaleźć przyczyny tego szczekania, bo pies w dzień, niezależnie od tego czy jest zamkniety na wybiegu, czy biega swobodnie po działce to nie szczeka wcale.

    Pozdrawiam Betsi
    Jak często wychodzisz na smyczy z psem na spacer?
    Jak długo trwa spacer z psem?
    Ile czasu pies przebywa w kojcu w ciągu doby?
    Jaką pracę pies dla Ciebie wykonuje w domu?
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek Zobacz post
    Myślałem o tym
    Do głowy wciąż mi przychodzi baran wypchany siarką i smołą.
    I obok 40 litrowa balia z wodą .
    Czyli dojrzewasz do Rozwiązania Ostatecznego.

  12. #52

    Domyślnie

    Jeszcze jedno:
    wypuszczanie psa z kojca/klatki na ogrodzony wybieg w żadnym stopniu nie zastępuje spaceru.
    To jest nic innego, jak wypuszczenie z małego kojca/klatki do większego kojca/klatki.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał monta Zobacz post
    wiesz zawsze może próbować gazem pieprzowym w końcu bies tez ma oczy więc może ci się uda i cię nie pogryzie ale nie wiem czy to jest skuteczne co do paralizatora to musisz się do niego bardzo zbliżyć a tego chyba wolisz uniknąć
    Paralizator to raczej nie Po za tym pewnie kosztuje bardzo dużo. Taki zwykły gaz chyba wystarczy.

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar monta
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Zachełmie
    Posty
    5

    Domyślnie

    faktycznie w porównaniu z gazem za 15 zł paralizator jest drogi bo chodzi około 200 ... i faktycznie wolałabym aż tak blisko niego się nie znaleźć, nigdy nie testowałam gazu na żadnym zwierzaku nie byłam też do tego zmuszona a nawet jak byłam nie miałam go przy sobie więc nie umiem powiedzieć czy działa ale sądzę że powinien

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Jak często wychodzisz na smyczy z psem na spacer?
    Jak długo trwa spacer z psem?
    Ile czasu pies przebywa w kojcu w ciągu doby?
    Jaką pracę pies dla Ciebie wykonuje w domu?
    Wychodzę z psem na spacer 3 razy dziennie ( 2xpo 30 min i raz wieczorem ok. 10-15 min). Zdecydowanie większą część dnia pies biega swobodnie po ogrodzie, zamykam go na wybiegu na noc.
    A jakie prace pies wykonuje? Chyba nie za bardzo może cos dla mnie zrobić poza wspolna zabawą

    Przeniesienie kojca w inne miejsce ogrodu nic nie zmieni, bo wtedy będzie bliżej innych sąsiadów.

    Stosowanie petard żeby wystraszyć psa żeby nie szczekal to jeden z najgłupszych pomysłów jakie słyszałam. Jeśli pies zrobi się strachliwy ( a może po takiej" kuracji") to będzie szczekal jeszcze więcej i przy każdej okazji!!

    Ciekawe dlaczego inni sąsiedzi, których psy szczekają wieczorami nie przejmują się tym tak bardzo
    Przecież nie pojde do wszystkich wkolo i nie powiem im że mają coś zrobić ze swoimi psami, bo jak one szczekaja to i mój pies szczeka a wtedy moi sąsiedzi się denerwują.

    Z Waszych opisów widać że macie gorsze problemy z psami sąsiadów niż krótkie, wieczorne szczekanie.

    Pozdrawiam
    Betsi
    Ubezpieczenia

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betsi2006 Zobacz post
    A jakie prace pies wykonuje? Chyba nie za bardzo może cos dla mnie zrobić poza wspolna zabawą
    Moze robic slad , moze isc na trening , mozesz robic z nim posluszenstwo i sie zmeczy psychicznie . Jesli spacer na smyczy po te 30 minut to zapomnij , ze to cos dla psa znaczy
    Moj pies szczeka rowniez bardzo malo , za to burki u sasiadow masakra . Ciagle z przerwami .
    A Tobie nie przeszkadza jak on szczeka ? Mnie chyba cholera by wziela gdyby moj dawal jak inne psy .

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jandom

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mój na szczęście mało szczeka, ale pamiętaj o psa trzeba dbać nawet bardziej niż o dziecko . Co to jest 30 minut spaceru pies musi się wybiegać, taka już jego natura.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betsi2006 Zobacz post
    Wychodzę z psem na spacer 3 razy dziennie ( 2xpo 30 min i raz wieczorem ok. 10-15 min). Zdecydowanie większą część dnia pies biega swobodnie po ogrodzie, zamykam go na wybiegu na noc.
    A jakie prace pies wykonuje? Chyba nie za bardzo może cos dla mnie zrobić poza wspolna zabawą
    W tym chyba jest problem.
    2 razy dziennie po 30 min i 1 raz 15 min jest bez sensu.
    Lepiej raz i porządnie. Zamiast tych 3 krótkich wyjść, wyprowadź psa, np raz wieczorem tak na godzinę do półtorej. Wtedy się zmęczy i będzie pracował. Zaklinacz psów Cesar Millan zaleca 2 takie długie spacery w ciągu dnia, zależy jaki pies.
    Tak właśnie jest, że spacer i zabawa zastępuje pracę, do której każdy pies jest stworzony (czytaj: polowania, aportowanie zdobyczy, stróżowanie, zaganianie stada, ciągnięcie sań, penetrowanie nor itd. itp...)
    Ostatnio edytowane przez zyzolek ; 23-07-2013 o 11:45
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrmi Zobacz post
    Moze robic slad , moze isc na trening , mozesz robic z nim posluszenstwo i sie zmeczy psychicznie . Jesli spacer na smyczy po te 30 minut to zapomnij , ze to cos dla psa znaczy
    Moj pies szczeka rowniez bardzo malo , za to burki u sasiadow masakra . Ciagle z przerwami .
    A Tobie nie przeszkadza jak on szczeka ? Mnie chyba cholera by wziela gdyby moj dawal jak inne psy .

    Dziękuję wszystkim za porady odnośnie" pracy" psa.
    Wyglada na to że spacery za krótkie a i w ogrodzie potrenować można

    Mi nie przeszkadza jak mój pies szczeka te 15 minut wieczorem, ale też przeszkadzają mi psy sąsiadów które i pól nocy potrafią ujadać.

    Pozdrawiam
    Betsi
    Ubezpieczenia

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    taki link spotkałem ostatnio
    myślę że można poczytać

    http://sekretytresurypsa.pl/problemy...k-go-wyciszyc/
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony