dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 210
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    wystarczy na wyściu pompy zamontować ciepłomierz i wyniki będziesz miał na bierząco
    Wiem o tym. Ale skoro ciepłomierza niet to pozostają szacunki.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  2. #202

    Domyślnie

    Od wczoraj jest stale około -16 i PC przeszła jakby w tryb ON/OFF. Pracuje mniej więcej w cyklach 50min pracy/przerwa (defrost?)
    Też ktoś zauważył taką pracę PC?

    Za to bez problemu (i bez grzałek) osiągnęła 56 stopni podczas grzania CWU.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  3. #203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    te min to usiebie nie zauważyłem
    u mnie jakby było mniej defrostów
    no jednak przy cwu wychodzi realna przewaga tri nad skami
    jak dla mnie jedyna przy domach dobrze zaizolowanych tylko z podłogówką
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  4. #204
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janekbe

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Paprotnia
    Kod pocztowy
    62-513
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Czy można wiedzieć jaki teraz z perspektywy czasu po tych paru lat jest pobór prądu. W sumie to mam dużo innych pytań. Ja mam exceellia hp duo al tri 15. Pozdrawiam.

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekbe Zobacz post
    Witam. Czy można wiedzieć jaki teraz z perspektywy czasu po tych paru lat jest pobór prądu. W sumie to mam dużo innych pytań. Ja mam exceellia hp duo al tri 15. Pozdrawiam.
    To zadaj konkretne pytanie bo na razie to mogę odpowiedzieć, że po tych paru latach pobór prądu jest jaki jest
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  6. #206
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mircio26

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Iłów
    Kod pocztowy
    96-520
    Posty
    8

    Domyślnie

    Szanowni, podpowiedzcie co mogę z tym zrobić... Mam pompę Atlantic Excellia Tri 11KW do budynku 140m2 (same grzejniki). Budynek lata 80, częściowo zmodernizowany, ale bez szaleństw, okna plastik 2xszyba) i przy temperaturach powyżej + 6 st taktuje. Chodzi 5min, wyłącza się na 3 min i ponownie start. Próbowałem różnych ustawień, podniesienia krzywej, obniżenia ale dalej to samo. Wydłużałem czas postoju sprężarki, ale prowadzi to do tego, że później nadgania spadek temperatury. Temperatura na wyjściu przy -10C ustawiona na 40 st.. Temperatura w budynku ustawiona na 21,5 i trzyma. Poradźcie coś.

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mircio26 Zobacz post
    Mam pompę Atlantic Excellia Tri 11KW do budynku 140m2 (same grzejniki). Budynek lata 80, częściowo zmodernizowany, ale bez szaleństw, okna plastik 2xszyba) i przy temperaturach powyżej + 6 st taktuje.
    Poczytaj; https://forum.muratordom.pl/showthre...-taryfie/page2
    - i wyciągnij wnioski
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mircio26 Zobacz post
    Szanowni, podpowiedzcie co mogę z tym zrobić... Mam pompę Atlantic Excellia Tri 11KW do budynku 140m2 (same grzejniki). Budynek lata 80, częściowo zmodernizowany, ale bez szaleństw, okna plastik 2xszyba) i przy temperaturach powyżej + 6 st taktuje. Chodzi 5min, wyłącza się na 3 min i ponownie start. Próbowałem różnych ustawień, podniesienia krzywej, obniżenia ale dalej to samo. Wydłużałem czas postoju sprężarki, ale prowadzi to do tego, że później nadgania spadek temperatury. Temperatura na wyjściu przy -10C ustawiona na 40 st.. Temperatura w budynku ustawiona na 21,5 i trzyma. Poradźcie coś.
    Jeżeli zmiany krzywej nie pomagają to możesz mieć problem z przypływem. Masz bufor?
    W OEM można wymusić minimalny czas pracy sprężarki co zmniejszy taktowanie.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  9. #209

    Domyślnie

    @Mircio26: czy oprócz taktowania zauważyłeś jakiś problem z defrostem?
    U mnie w Atlanticu właśnie nadmierne taktowanie i niekompletne defrosty były sygnałami po których pompa padła na dobre.
    Przez "niekompletny defrost" mam na myśli sytuację, gdy parownik się odszrania od zewnątrz ale lód sukcesywnie gromadzi się wewnątrz pompy.
    Upewnij się też, że ilość gazu jest poprawna. U mnie niekontrolowany ubytek gazu prawdopodobnie powodował najpierw taktowanie, potem oblodzenia a w końcu rozszczelnienie w wielu miejscach.
    Ostatnio edytowane przez Navy1 ; 06-01-2023 o 11:17
    Dom 300 m2, kubatura 900 m3, OZC 10 kW, ogrzewanie podłogowe i ścienne, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, chłodzenie via klimakonwektory, zasobnik CWU 200 l z cyrkulacją, PC Panasonic Aquarea HP 9 kW 3f gen. H, kotłownia biwalentna z gazowym kotłem kondensacyjnym 11 kW jako źródło szczytowe. Taryfa Tauron G12w, fotowoltaika net-metering.

  10. #210
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Pytaniem jest - czy było wcześniej dobrze a teraz jest źle czy to nowa instalacja? Jeśli to drugie, to co na to instalator?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony