dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 15
Pokaż wyniki od 281 do 284 z 284
  1. #281
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Dawno tu nie zaglądałam....
    Od czterech lat mieszkam z rodziną w domu z PCi. CW grzeję max do 48 stopni, raz w roku wyjeżdżamy na 3 tyg na wczasy i wówczas nie ma poboru, czyli przepływu ciepłej wody. Nigdy, ani razu nie robiłem tzw. wygrzewania przeciwko legionelli.
    Wszyscy cali i zdrowi.

  2. #282
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    kto chce niech robi i tyle, ja mam to gdzieś - nie dezynfekuje od kilku miesięcy i żyje, przynajmniej mniej kasy za prąd idzie - zbiornik 200 litrów, 2 kobiety w domu, wody sie leje po brzegi w wannie codziennie więc nie sądze żeby cokolwiek mogło się zalęgnąć, chyba że pająk pod wanną
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  3. #283

    Domyślnie

    Czesc wszystkim !
    Widze temat Legionelli juz sie przewinal. Moze komus udało się juz zgłębić bardziej ten temat. Mnie najbardziej interesuje kwestia jak takie ostre grzanie wpływa na instalacje np. Pex bo gdzies czytalam ze jest to bardzo degradowalne, odkładanie kamienia itd. ale tam nie jest napisane dla jakich rur.
    A druga prawa...myslicie ze w blokach jak ciepła woda idzie z sieci tez robią "dezynfekcje"? jak tam rozwiązują ten problem? o to takie hm..zastanawiajace ze w domkach myslimy o dezynfekcji a w blokach co? co leci z kranu to jest...i nikt o tym nie pomysli?
    Ktoś coś? jakieś złote przemyślenia? patenty?
    pozdrawiam ciepło

  4. #284

    Domyślnie

    W blokach temperatura zazwyczaj jest już utrzymywana ciągle na tyle wysoka, że legionella nie może się rozwinąć.

    Co do wpływu temp wody na rury, to np. Rehau dla rur Rautitan podaje takie dane.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2020-01-20 at 11.31.46.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	19,2 KB
ID:	439670
    Ostatnio edytowane przez agb ; 20-01-2020 o 10:32

Strona 15 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony