dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie szczelność dachówki

    pytanie do znawców tematu.
    pokryłem dom dachówką ceramiczną, ani droga, ani producent renomowany. pod dachówką membrana. zastanawiałem się potem czy dobrze zrobiłem (z tą membraną, jednak nie wzbudza zaufania)

    Rok później wybudowałem wiatę dla aut i pokryłem ją tą samą dachówką (bez dodatkowych warstw pod spodem). sprzedawca zapewniał, że będzie szczelna. I jest szczelna ! podczas dwóch lipcowych ulew (oberwań chmur) na stojące pod wiatą auta nie spadła ani kropelka. Potem zacząłem pytać tu i tam i podobno są dachówki gdzie przy odpowiednim kącie pochylenia dachu producenci dają gwarancję 100% szczelności.
    Czy to całe deskowanie i membrana pod spodem to nie trochę dmuchanie na zimne ? jak jest z tą szczelnością dachówek ?
    desmear

  2. #2

    Domyślnie

    przy poddaszu nieużytkowym i ocieplonym polepą można zaryzykować...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Najgorsze są zatory lodowe i gwałtowne odwilże. Wtedy leje się bez względu na spadek dachu. Dlatego lepiej robić szczelne krycie wstępne. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Każda dachówka jest wodoszczelna ale co z nawiewanym śniegiem? W poddaszach użytkowych krycie wstępne obowiązkowe w wiatach zbyteczne. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedzi
    desmear

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    relewy

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    11

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_1.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	451941
    Dzień dobry. Podpinam się pod wątek ponieważ mój problem dotyczy niebezpośrednio ale... szczelności dachówki.
    Mam dach dwuspadowy o kącie 32* na pełnym deskowaniu pokryty papą. W kilku miejscach podczas ulewnych deszczy i roztapiającego się śniegu na deskach i krokwiach widać plamy od wody jak na zdjęciach Aktualnie czekam na założenie dachówki ceramicznej "Dachówka NIBRA®- H 10" i zastanawiam się czy taka dachówka będzie w stanie zapobiec przeciekom w tych miejscach?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Wykonawca powinien uszczelnić kontrłaty przed wykonaniem krycia docelowego. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    relewy

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedz. A czy takie uszczelnianie kontrłat jest standardem? Jak się to powinno wykonać? jakimś lepikiem?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    relewy

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    11

    Domyślnie

    juz znalazłem też na forum dla zainteresowanych wątek: Uszczelnienie kontrłaty - dach deskowany z papą - jest tam, że najlepiej jakieś masy naprawcze do papy. kolejny problem to taki, że mamy zimę a większość tych środków można stosować w temperaturze powyżej 5* (a prognoza na razie nie zakłada)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony