dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 167
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rajmundos
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-153
    Posty
    22

    Domyślnie Biorock a Epurfix - Oczyszczalnie biologiczne bez drenazu i zasilania.

    Witam

    Wydaje sie ze pojawiła się oczyszczalnia działająca na tej samej zasadzie co Biorock, a mianowice Epurfix. Tak jak w watku "Ranking oczyszczalni" o Biorocku ciezko cos sie dowiedziec, ale o Epurfixie to juz wogule brak jakichkolwiek informacji. Takze szanowni uzytkonicy podzielcie sie swoimi spostrzezeniami. Moze ktos z was ma juz ktoras z tych oczyszczalni i moze sie podzielic informacjami. Obie dzialaja na zasadzie oczyszczalni biologicznych bez uzycia pradu. A moze jest jeszcze jakas oczyszczalnia dzialajaca bez drenazu i zasilania?

  2. #2

    Domyślnie

    Wspominałem o tych obu oczyszczalniach już dawno, ale faktycznie, o Biorocku jakoś łatwiej się czegoś dowiedzieć. Technologie podobne. Jedna zasadnicza różnica to taka, że w Epurfiksie wypełnieniem są włókna kokosowe, a więc materiał, który w jakimś czasie ulega rozkładowi i trzeba go wymieniać. Podobno w Biorocku nie trzeba.

    Inne technologie wykorzystują różne inne materiały na podłoże dla bakterii - keramzyt, kształtki plastikowe, jakieś włókniny, ale te dwie to jedyne, jakie znam, które nie mają pompy recyrkulacyjnej, czyli faktycznie działają bez prądu.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rajmundos
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-153
    Posty
    22

    Domyślnie

    No wlasnie, tez tak z mojich poszukiwan wynika. Ceny obu z montazem w okolicach dobijaja w okolice 20tys. Takze dobzre by bylo dowiedziec sie od jakiegos uzytkownika cos na ich temat jak i eksploatacji.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Inne technologie wykorzystują różne inne materiały na podłoże dla bakterii - keramzyt, kształtki plastikowe, jakieś włókniny, ale te dwie to jedyne, jakie znam, które nie mają pompy recyrkulacyjnej, czyli faktycznie działają bez prądu.
    Pytanie czy działają czy też "działają'? Wszelkie drenażowe wynalazki też "działają" bez prądu. W większości prądożernych mamy sprawdzoną technologię i możliwość weryfikacji u kogoś, kto to już ma od jakiegoś czasu. Dobrze działająca (ta na prąd) jest o kilka klocków tańsza. Ja tam wolę wydawać systematycznie na prąd za zaoszczędzone pieniążki w inwestycji - starczy do końca żywota. Jakoś mało opinii użytkowników o tej rewelacyjnej metodzie w Biorocku ......

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Pytanie czy działają czy też "działają'?
    Masz jakieś konkretne informacje albo przemyślenia? Podziel się z nami.
    A jeśli nie masz, to możemy się opierać tylko na informacjach od producentów, a szczególnie na certyfikatach CE, bo to jest jak do tej pory najbardziej obiektywne kryterium porównawcze.

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    W większości prądożernych mamy sprawdzoną technologię i możliwość weryfikacji u kogoś, kto to już ma od jakiegoś czasu.
    Ja lubie tylko te melodie, które już kiedyś słyszałem (inż. Mamoń).

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Dobrze działająca (ta na prąd) jest o kilka klocków tańsza. Ja tam wolę wydawać systematycznie na prąd za zaoszczędzone pieniążki w inwestycji - starczy do końca żywota.
    Obyś się mylił. W każdym razie życzę ci, żebyś żył znacznie dłużej, niż będziesz wydawał tę górę zaoszczędzonych pieniędzy. Policzyłeś to sobie kiedyś?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Obyś się mylił. W każdym razie życzę ci, żebyś żył znacznie dłużej, niż będziesz wydawał tę górę zaoszczędzonych pieniędzy. Policzyłeś to sobie kiedyś?
    Dzięki za życzenia . A co do obliczeń: 40Wx24hx365dni=350kWh rocznie. Na dzień dzisiejszy u mnie daje to 160 PLN (wg faktur z energetyki - mam taryfę G12). Po dziesięciu latach łącznie z wymianą kompresora wyjdzie jakieś 2 kPLN. Za oczyszczalnię (w zaprzyjaźnionej hurtowni) dałem niecałe 6 kPLN. W ubiegłym roku pytałem w sklepie - chcieli 6800 (z transportem). Mam plan dociągnąć do setki - czyli moje wydatki wyniosą 11 tysiączków. Przy Biorocku wymiana złoża pewnikiem połowa z tego. Da się kupić ten wynalazek za max 12 kPLN? Jeżeli nie to mam taniej.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Moja POŚ działa od niemal roku. Karmi ją 5 osób, a w osadniku wstępnym nie ma osadu. Wstawiłem listewkę do samego dna - weszła bez wyczuwalnego oporu, a po wyciągnięciu tylko mokra (nie ma żadnej przyklejonej śmierdzącej brei). Powiedzcie pompować, czy nie?
    No i teraz w twojej taniej, dobrej oczyszczalni po roku użytkowania nie możesz się doszukać osadu. Możliwe, że powodem jest właśnie ta "taniość".

  8. #8

    Domyślnie

    Wybierałem tanią z sprawdzonych. Jak Ci się sprawdzi jakaś lepsza, daj znać. Jeżeli nie ja, to może ktoś inny skorzysta. Ja eksperymentowałem z pompą ciepła, na królika oczyszczalnianego brakło odwagi (i kasy )

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rajmundos
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-153
    Posty
    22

    Domyślnie

    Odnosnie wypowiedzy uzytkownikow Biorocka. Jak narazie ja nie moge sie doszukac zadnych. Kontakt z firma tez bardzo slaby. Jednakze jak widze zadnych wypowiedzy uzytkownikow chyba sie nie doczekamy .

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rajmundos
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-153
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam ponowne mam Biorocka juz u siebie. Na dniach montuje. Takze bede z Wami mogl sie podzielic uwagami jak i pomoc w montazu, dobraniu sprzetu etc. Ale to jeszcze kilka miesiecy.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał rajmundos Zobacz post
    Witam ponowne mam Biorocka juz u siebie. Na dniach montuje. Takze bede z Wami mogl sie podzielic uwagami jak i pomoc w montazu, dobraniu sprzetu etc. Ale to jeszcze kilka miesiecy.
    Zrób fotostory z montażu, może kogoś to przekona lub mu pomoże w przyszłości.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rajmundos
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-153
    Posty
    22

    Domyślnie

    Mam wszystko sfotografowane. Wczoraj wkopywalem po pracy popoludniem. W tygodniu polacze rury. Mysle ze do konca tygodnia jakims popoludniem kopara zasypie.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał rajmundos Zobacz post
    Mam wszystko sfotografowane. Wczoraj wkopywalem po pracy popoludniem. W tygodniu polacze rury. Mysle ze do konca tygodnia jakims popoludniem kopara zasypie.
    No to czekamy na piękny opis z fotkami Jestem bardzo ciekaw tej nowinki.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rajmundos
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-153
    Posty
    22

    Domyślnie

    Zdjecia z montazu jak obiecywalem. Mam nadzieje ze uda sie jeszcze opis zrobic.
    http://www.fmix.pl/my_slideshow/2387...szczalnia.html

  15. #15

    Domyślnie

    Super!
    To teraz czekamy na zdjęcia z montażu Epurfixa i porównanie.



    Taki drobny żarcik.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał rajmundos Zobacz post
    Zdjecia z montazu jak obiecywalem. Mam nadzieje ze uda sie jeszcze opis zrobic.
    http://www.fmix.pl/my_slideshow/2387...szczalnia.html
    Zawodowo
    Ja niestety nie zdążyłem zrobić zdjęć z montażu mojej. A szkoda bo taka dokumentacja sporo początkującym pomaga. Z całą pewnością pomogłeś innym amatorom samodzielnego montażu .
    Daj znać za jakiś czas jak się sprawuje Twoja oczyszczalnia, nie ma to jak opinia użytkownika.
    Pozdrawiam

  17. #17

    Smile

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    Zawodowo
    Ja niestety nie zdążyłem zrobić zdjęć z montażu mojej. A szkoda bo taka dokumentacja sporo początkującym pomaga. Z całą pewnością pomogłeś innym amatorom samodzielnego montażu .
    Daj znać za jakiś czas jak się sprawuje Twoja oczyszczalnia, nie ma to jak opinia użytkownika.
    Pozdrawiam
    -
    bogdan

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawelnice

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cena Epurfixa z montażem faktycznie wynosi 20 tys. brutto. W zakupie jest droższa od innych oczyszczalni typu SBR, ale w kosztach eksploatacji wychodzi taniej i jest prawie bezobsługowa (dotyczy zbiornika z kompaktowym filtrem kokosowym). Po 10 latach trzeba wymienić w niej zużyte wkład kokosowy (wióry).
    To kosztuje 1,5 tys. brutto. Dostaje nowy i mam odnawialną gwarancję na kolejne 10 lat. Zużyte wióry mogę wyrzucić na działce bo jest to naturalne i posłuży mi jako kompost więc odchodzą mi koszty utylizacji. Osadnik gnilny opróżnia się raz na 2 lata lub później bo ma 3000l objętości. Trzeba za to płacić tak samo jak w innych oczyszczalniach. Dostałem zestawienie kosztów eksploatacji i wynika z nich, że po 20 latach użytkowania zapłacę razem z zakupem ok. 19 tys. netto.
    Biorock był nieznacznie tańszy w zakupie, ale przekonały mnie koszty eksploatacji

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Body

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    W Biorocku odstraszyła mnie wymiana tych worków. Handlowiec powiedział, że będę musiał wybulić 3500 za wymianę. Nie wiem ile kosztuje wywóz i utylizacja ale na działce nie mogę tego wyrzucić Jak zapytałem o gwarancję to okazało się, że zbiorniki produkują gdzie indziej a worki i wyposażenie gdzie indziej. Handlowiec firmy Techneau zapewnił mnie, że cała oczyszczalnia Epurfix jest produkowana w Polsce i wszystkie elementy są dostępne w razie czego od ręki. Tak czy inaczej przekonuje mnie ta technologia bezobsługowa. Mam tylko ulotkę Epurfix-a z parametrami podczyszczenia. Czy ma ktoś zdjęcia tych zbiorników lub jakieś foty z instalacji???

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Małgosialuz

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mówisz i masz
    Zbiorniki Epurfixa są solidneKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8929.jpg
Wyświetleń:	899
Rozmiar:	73,6 KB
ID:	192541Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8931.jpg
Wyświetleń:	697
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	192542Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8901.jpg
Wyświetleń:	697
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	192543Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8900.jpg
Wyświetleń:	935
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	192544Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8961.jpg
Wyświetleń:	831
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	192545

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony