dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cycu1983

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    5

    Domyślnie Tynki cementowo-wapienne równość?

    Witam

    Drodzy forumowicze wiem że było już parę tematów odnośnie sprawdzania równości tynków. Moje pytanie też dotyczy tej równości ale trochę inaczej.
    Wiem że jest norma która mówi jakie mogą być odchylenia, ale do rzeczy.

    Ekipa robi mi tynki cementowo wapienne , które potem będe jeszcze szpachlował.
    No i mam takie pytanie dotyczące równości, bo wydaje mi się że goście robią średnio poprawnie, choć twierdzą że tak się robi (lub oni tak robią).

    W otworach okiennych i drzwiach mam zamontowane listwy narożnikowe, również w oknach dachowych (bo mam drugi strop więc skosy też tynkowane), goście nie używają listew prowadzących.

    No i teraz przykładam łatę 2m poziomo w taki sposób że np dotyka 2 lub 3 lub listwy narożne czyli łata przechodzi przez drzwi no i:

    wg mnie łata w każdym miejscu powinna dotykać tynku (tzn. wszystko powinno być w 1 linii), tymczasem jest tak że tynk(sciana) idzie w jedną stronę a łata odchodzi od powierzchni, tak samo jak przykładam łatę przez narożniki w oknie dachowym, łata przylega do tynku przed a za listwami odchodzi.

    Cały niby szef twierdzi że nie da się inaczej i robią te powierzchnię przed jednym narożnikiem i osobną te powierzchnię za drugim narożnikiem, pozatym mówi tez że niby nie da się wszystkich kątów wyprowadzić.

    Z sufitami podobnie, jak przykładam łatę to są fałdy.
    On mi mówi że sufitów nie robią 2m łatą, i że tego nie widać. To ja mówię ze jak oświecę w nocy światło to będzie widać, a on mi, że to widać tylko jak przyłożę łatę.

    Więc chciałbym zapytać bardziej doświadczonych:
    1. czy to mnie się coś wydaję?
    2. Czy to są zwykłe paproki?

    Pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hehehhe murarz mówi że poprawi tynkarz, tynkarz że gipsiarz, gipsiarz że malarz a ty im później zareagujesz tym będziesz miał gorzej.

    Miałem takich talentów co robili tynki (pytałem się czy kładli listwy przyokienne mówili że tak ) przyjeżdżam patrzże listwy położone a tynk od ściany po okno listwy podnim 2 dwóch dniach spękało

    Jeszcze raz im później zareagujesz tym będziesz miał gorzej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony