dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    stach49
    "Zewnętrzne ściany zostały zakonserwowane "sprawdzonym środkiem" tj. mieszanką oleju opałowego z zużytym olejem." Równie dobrze można zastosować wodę deszczową. Olej opałowy i olej silnikowy nie mają własności biobójczych. No chyba , że owady ze śmiechu poumierają.

    Mariano733
    "a co myślicie o tynkowanie takiego domu ekologicznymi materiałami ?"
    W Skansenach jest wiele przykładów domów tynkowanych gliną lub zaprawą wapienną. Wytrzymują dziesiątki lat i nie działają źle na konstrukcję zrębu.
    Należy pamiętać, że nawet najnowocześniejszy tynk nie wytrzyma zaniedbania budynku. Cieknące rynny czy dziurawy dach to najczęstsza przyczyna zniszczenia więźby, zrębu czy tynków.

    m4rsh4ll
    " Zrywanie tynku, czy sprawdzanie na oko nie dadzą Ci w stu procentach pewności, że Twój dom z bala jest w dobrym stanie. Takie coś to tylko rezystografem oporowym. "
    Dokładnie tak. Często elementy mają zupełnie dobry stan na zewnątrz a w środku ...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	131.jpg
Wyświetleń:	361
Rozmiar:	59,9 KB
ID:	173002
    Ostatnio edytowane przez subfosylny ; 26-02-2013 o 12:55
    Tu była reklama....

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AgnSka

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał frank_gr Zobacz post
    zastosuj welne mineralna isofas (0.37) w plytach w rozmiarze jak styropianowe. Kolkuje sie wkretami zacigasz normalnym klejem i do tego tynk np sylikonowy. Za welna nietyle przemawia jej rzekoma proprzepuszczalnosc co niepalnosc.

    Moge dac namiary na uczciwa cenowo hurtownie. np welna twarda 255 zl za metr szescienny o grubosci 10 cm. No pod warunkiem ze nie mieszkasz bardzo daleko od Siedlec.


    Witaj!
    Odnalazłam Twój stary wpis na Muratorze odnośnie elewacji mokrej na dom drewniany (chyba z 2013 roku). Też jestem z Siedlce i mam ten sam dylemat co Ty kilka lat temu, dlatego mam prośbę o kontakt. Gdybyś mógł napisać jak Ci ten domek wyszedł lub dodać jakieś zdjęcia. Podam mój adres [email protected]. Z góry wielkie dzięki, pozdrawiam Agnieszka

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    zastosuj wełne Frontrock Super lub Frontrock Plus mocowaną do bala na łączniki mechaniczne . Następnie siatka klej i tynk . Jeżeli bal jest nierówny to możesz zastosowac OSB w celu wyrównania powierzchni
    Wiecej odnajdziesz na stronie 17 pod ponizszym linkiem
    https://p-cdn.rockwool.com/siteasset...20210903123513
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony