dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzcel Zobacz post
    A mógłbyś wyjaśnić na czym polega aktywność tego odgromienia? I co to jest odgromienie?
    Ja proponuję, żeby dać na mszę. Skutek będzie taki sam, tylko trzeba przeanalizować co wyjdzie taniej.
    nie mógłbym wyjaśnić ponieważ się na tym nie znam. powiedziano mi że to alternatywa dla "tradycyjnego" odgromienia. Domyślam się że ty możesz to wyjaśnić i powiedziec coś więcej. jeśli nie to z całym szacunkiem i za przeproszeniem ale nie marnuj mojego czasu bo mam go i tak zbyt mało. pare postów wyzej wyjaśniłem dlaczego nie chcę "tradycyjnego". czekam na pomoc z twojej strony

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzcel

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    śląsk górny/małopolska
    Posty
    517

    Domyślnie

    Nie daj się robić w balona szamanom. Nie ma żadnej alternatywy dla "tradycyjnego" LPS. To zwykłe oszustwo, w dodatku niebezpieczne.
    Pana, który ci zaproponuje odgrom alternatywny poszczuj psem.
    Nie udzielę Ci porad jak zrobić instalację odgromową, ponieważ primo jest tych porad na forum dużo (w większości durnych, niestety), secundo ty potrzebujesz projektu LPS (i ew. uziomu) zrobionego przez zawodowca a nie zdalnie udzielanych porad. A nikt ci tego za darmo nie zrobi.
    Może zrezygnuj z odgromu, bo zrobiony nieprawidłowo może być grożniejszy niż brak.
    A uziemienie ochronne budynku jak wygląda?
    Dodatkowa bednarka (połączona z istniejącą) nie zaszkodzi, ale nie widzę przeszkód w wykorzystaniu istniejącego uziomu ochronnego jako uziomu dla potrzeb LPS.
    Te cztery przewody odprowadzające, których potrzebujesz nie muszą być prowadzone w narożnikach budynku. Nie ma takiego obowiązku.

    http://www.sep.gliwice.pl/WPIS_13/IN...20odgr_wym.pdf

    Cytat Napisał mirek69 Zobacz post
    Zwody można ukryć w ścianie
    Mirek69, przestań zwodzić kolegę mirka118.
    Ostatnio edytowane przez krzcel ; 05-08-2014 o 09:04

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    czy ktoś mi może doradzić w tym temacie? Krótko; chodzi o to, czy bednarka z odgromienia może być w tym samym rowie w ziemi co np. rury do POŚ lub inne rurki PCV np. w odwiercie dolnego źródła pompy ciepła. W odwiercie będzie U-rurka PE32 z glikolem w środku. Pytanie, czy w przypadku odprowadzenia do ziemi ładunku po uderzeniu pioruna w iglicę odgromienia aktywnego, tenże ładunek nie uszkodzi rurki z glikolem?
    Proszę o pilną pomoc.
    cytując sam siebie dla następnych poszukujących informacji. Mój elektryk powiedział, że bednarka ma iść min. 20 cm od jakichkolwiek rur. Ja dałem ją dobre 30 cm nad rurami z glikolem do PCi. Wrzuciłem ok. 60 m, elektryk pomierzył i wynik podobno jest bardzo dobry.
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzcel

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    śląsk górny/małopolska
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    elektryk pomierzył i wynik podobno jest bardzo dobry.
    To super !
    A co ten elektryk taki tajemniczy? Wyniki podaje się w omach a nie: "bardzo dobrze, dostateczny".

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzcel Zobacz post
    To super !
    A co ten elektryk taki tajemniczy? Wyniki podaje się w omach a nie: "bardzo dobrze, dostateczny".
    Podawał tylko ja zapomniałem. Ale dodal ze ta wartość dobry wynik

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Witam , widziałeś czym mierzył i jak obliczał

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKRK45 Zobacz post
    Witam , widziałeś czym mierzył i jak obliczał
    Momentu pomiaru nie widziałem. Wcześniej przed położeniem bednarki mierzyl takim sporym miernikiem. Podobno 9kPLN kosztował

  8. #28

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat bo również mam do zrobienia odgromówkę połączoną z uziomem otokowym.

    Padło wcześniej że bednarkę ułożyć na głębokości 70-80 cm poza obrysem okapu dachu.

    Jeżeli u mnie teren ma spadek, a a tam gdzie jest duża różnica do pozomu zero i będzie robiony nasyp pod taras to czy mogę uwzględnić tą dodatkową warstwę i ułożyć bednarkę bliżej powierzchni?
    Jupiter XI GL-935 Studio Atrium

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar slawek102
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał greggy Zobacz post
    Podepnę się pod temat bo również mam do zrobienia odgromówkę połączoną z uziomem otokowym.

    Padło wcześniej że bednarkę ułożyć na głębokości 70-80 cm poza obrysem okapu dachu.

    Jeżeli u mnie teren ma spadek, a a tam gdzie jest duża różnica do pozomu zero i będzie robiony nasyp pod taras to czy mogę uwzględnić tą dodatkową warstwę i ułożyć bednarkę bliżej powierzchni?
    Zrób lepiej w rodzimym gruncie. Nasyp prawdopodobnie robiony będzie z piachu, a to nie wpłynie dobrze na rezystancję uziomu.
    Ostatnio edytowane przez slawek102 ; 15-05-2015 o 23:06
    Dom z poddaszem użytkowym. Po podłodze 210[m2], ogrzewana kubatura 510[m3], ogrzewanie ścienne, 2 drabinki w lazienkach, garaż nieogrzewany. Na posadzce 12[cm] styro. Sciany suporex 24[cm]+20[cm] styro. Skosy 25[cm] ekofibru. Wentylacja grawitacyjna. PC C13 12,8[kW] firmy PPC Pompy. DZ dwa odwierty pionowe po 110[m].
    Tu znajdziesz monitoring online mojej pompy ciepła: www.slawek102.pdg.pl

  10. #30

    Domyślnie

    Pod warstwą humusu jest rodzimy piach 2-2,5 m w głąb, dużo drobniejszy niż ten, który będzie użyty do zrobienia nasypu tarasu.
    Jupiter XI GL-935 Studio Atrium

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomciu

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam,
    koledzy, właśnie izoluje fundament w istniejącym domu. Będę miał odkopane 3 ściany - czy warto skorzystać z okazji i przygotować instalację odgromową?
    Można bednarkę zakopać około 50cm od fundamentu? (będzie wtedy równa z obrysem dachu)
    Dom 11x12m - będzie więc około 34 metry wykopu.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tomciu ; 06-08-2015 o 07:44 Powód: Uzupełnienie informacji

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Glade89

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Posty
    23

    Domyślnie

    Odgrzeje starego kotleta.
    Mam dostępna bednarka nierdzewną 30 x 3.5 czy można ją użyć zamiast drutu odgromowego? Tzn zwody i przewody odprowadzające wykonać z bednarki?

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Drut na tę zaletę że możesz go ładnie naciągnąć. Wtedy to estetycznie wygląda przy elewacji. Ale jak pod styropianem to możnaby dać bednarkę?
    Dom parterowy 106m2. Płyta fundamentowa fibrobeton 30cm na 10cm XPS. na płycie 15cm eps grafit.
    Silikat 24cm + 20cm EPS Grafit. Strop 40cm celulozy. Podłogówka po całości pod 8cm jastrychu cementowego. OZC 4kw na CO przy -20°C.. Pompa ciepła aquarea allinone 5kw

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Glade89

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Ale jak pod styropianem to możnaby dać bednarkę?
    Właśnie o to samo chciałem zapytać? Mozna to ukryć pod warstwa izolacji?

  15. #35

    Domyślnie

    Można dać bednarkę, ale będzie szła po wierzchu czy w styropianie?
    Jeśli w styropianie, to chyba trzeba ją będzie wsadzić w rurkę odgromową o większej średnicy.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Glade89

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Posty
    23

    Domyślnie

    W poliuretanie. Użyję dedykowanych peszli dla bezpieczeństwa

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Jeśli w styropianie, to chyba trzeba ją będzie wsadzić w rurkę odgromową o większej średnicy.
    Byle nie metalową!!!
    navigare necesse est, vivere non est necesse

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony