dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kiel.basa

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-804
    Posty
    73

    Domyślnie Problem z regulacja spluczki w stelazu Tece

    witam,

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kiel.basa

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-804
    Posty
    73

    Domyślnie

    witam, Poszukuje informacji dotyczacej sposobu regulacji spluczki w stelazu Tece. Problem moj polega na tym, ze zaden przycisk nie splukuje wlasciwa iloscia wody - po wcisnieciu czy to malego, czy duzego przycisku leci ta sama ilosc wody. Jedyna regulacja jakiej sie dopatrzylem to kolorowe, plastikowe sruby dochodzace do przyciskow od wewnatrz. Krecenie nimi powoduje jakby wiekszy lub mniejszy opor przycisku, co niby przeklada sie tez na ilosc splukiwanej wody, natomiast po splukaniu cieknie woda do wewnatrz wc..czyli musze je z powrotem odkrecic. Moglby ktos obeznany podrzucic jak lub w ktorym jeszcze miejscu to sie reguluje? dzieki

  3. #3

    Domyślnie

    wklej jakąś frotkę wnętrzności tej spłuczki to będzie szansa Ci coś podpowiedzieć
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kiel.basa

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-804
    Posty
    73

    Domyślnie

    Akurat sie tak zlozylo, ze wyjechalem z tego mieszkania i w tym tygodniu raczej juz tam nie bede.
    Sprobuje jakies zdjecie moze na internecie znalezc, poki co na stronie Tece widze tylko instrukcje montazu...

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miki818

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    25

    Domyślnie

    Najprościej chyba będzie jak zgłosisz się do sklepu w którym kupowałeś stelaż - powinni pomóc, ew. dać namiary na serwisanta czy cosik.

  6. #6

    Domyślnie Regulacja spłuczki Tece

    Witam.
    Mam podobny problem. Posiadam stelaż tece 9300001
    Zawór w zbiorniku według producenta pozwala na wyregulowanie ilości spłukiwanej wody dla "dużego" przycisku odpowiednio 9 / 7,5 / 6 / 4,5 litra. "Mały" przycisk powinien spłukiwać 3 litry wody (załącznik tece.png)
    "Duży" przycisk ustawiłem na 4,5 litra. Naciskając czy to duży czy mały przycisk spłuczka wypuszcza ok 7-8 litra. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Zastanawia mnie, ze gdy "na sucho" ciągnę za cięgna zaworu, to czarne cięgno (od dużego przycisku) nie pociąga za sobą czerwonego (od małego przycisku) a gdy ciągnę za czerwone to pociąga za sobą również czarne.
    Szczegóły przedstawiam na załączonych zdjęciach (załączniki Zawor_tece_1.jpg - Zawor_tece_3.jpg)
    Walczę już z tym od kilku godzin, bez efektu. Ma ktoś może pomysł na rozwiązanie tego problemu?
    Próbowałem też regulować tymi plastikowymi śrubami, które znajdują się pomiędzy przyciskiem a mechanizmem zwalniającym zawór, ale to tylko powoduje, zmniejszanie "czułości" przycisków tak jak u kolegi kiel.basa (załącznik tece_planus.png). Po naciśnięciu przycisku zawór się podnosi i zamyka się dopiero gdy 7-8 litrów wody spłynie do spłuczki.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tece.jpg
Wyświetleń:	695
Rozmiar:	12,7 KB
ID:	423708   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tece_planus.jpg
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	423711   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zawor_tece_1.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	423712   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zawor_tece_2.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	423713   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zawor_tece_3.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	423714  


  7. #7

    Domyślnie

    Nikt, nie spotkał się z podobnym problemem?
    Denerwuje mnie spłukiwanie "drobnych spraw" taką dużą ilością wody. Ja to tam jeszcze potrafię odpowiednio delikatnie przytrzymać przycisk i wody leci mało, ale jeśli chodzi o pociechy, to tu już nie da rady

  8. #8

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat. Czy nikt nie rozwiązał problemu tej regulacji ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony