dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 61
  1. #1

    Domyślnie Za wysoki poziom zero

    Cześć wszystkim!

    Przychodzę na to forum z poważnym bólem głowy. Nasi murarze właśnie zakończyli stan zero i jak pojawiliśmy się na budowie i stanęliśmy na chudziaku to załamka po całości - okazuje się, że możemy zaglądać przez płot sąsiadom i już na etapie zero jesteśmy dużo (jakieś 40cm) wyżej od tarasu sąsiadów.... Do tego dojdzie jeszcze styropian i wylewki... więc będzie słabo.

    Dzięki rozrzuconemu humusowi nie wygląda to dramatycznie z ulicy, ale żal mi serce ściska bo mieliśmy mieć salon z przejściem na taras i połączony z ogrodem a z tego co widzę to ten nasz taras będzie musiał być wysoko, albo z salonu będziemy musieli zrobić kilka schodków na dół...

    Nie ma tutaj winy wykonawcy, bo tak ustaliliśmy - niestety wszyscy podpowiadali aby podnieść do góry - bo nie wiadomo jaki będzie następny rok. No i podnieśliśmy...

    Czy macie jakieś pomysły jak temu zaradzić ? Można oczywiście skuwać chudziaka i rozebrać ze dwie warstwy bloczków - ale to będzie spory koszt....
    Można dowieźć trochę ziemi, ale chyba nie za dużo bo sąsiedzi będą kręcić nosem...

    ehhh... szkoda gadać - tak pokpić sprawę

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Ale o co chodzi ? te kilka schodków to właśnie tak jak powinno być

    Byłoby niżej, zbudujesz chodniczek, rabatki i nagle dom w dołku...

  3. #3

    Domyślnie

    Można usypać skarpy,można schodki,taras na słupach czy konstrukcji drewnianej/metalowej-wtedy będzie bezpośrednie wyjście na ten taras.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał cooke Zobacz post
    Cześć wszystkim!

    Przychodzę na to forum z poważnym bólem głowy. Nasi murarze właśnie zakończyli stan zero i jak pojawiliśmy się na budowie i stanęliśmy na chudziaku to załamka po całości - okazuje się, że możemy zaglądać przez płot sąsiadom i już na etapie zero jesteśmy dużo (jakieś 40cm) wyżej od tarasu sąsiadów.... Do tego dojdzie jeszcze styropian i wylewki... więc będzie słabo.

    Dzięki rozrzuconemu humusowi nie wygląda to dramatycznie z ulicy, ale żal mi serce ściska bo mieliśmy mieć salon z przejściem na taras i połączony z ogrodem a z tego co widzę to ten nasz taras będzie musiał być wysoko, albo z salonu będziemy musieli zrobić kilka schodków na dół...

    Nie ma tutaj winy wykonawcy, bo tak ustaliliśmy - niestety wszyscy podpowiadali aby podnieść do góry - bo nie wiadomo jaki będzie następny rok. No i podnieśliśmy...

    Czy macie jakieś pomysły jak temu zaradzić ? Można oczywiście skuwać chudziaka i rozebrać ze dwie warstwy bloczków - ale to będzie spory koszt....
    Można dowieźć trochę ziemi, ale chyba nie za dużo bo sąsiedzi będą kręcić nosem...

    ehhh... szkoda gadać - tak pokpić sprawę
    Wszystko jest OK.
    Lepiej mieć stan zero powyżej normatywów, niż mieć go zbyt nisko, w stosunku do powierzchni działki.
    Uważam, że chudziak wyznaczający stan ZERO nie powinien być zlokalizowany niżej, niż poziom działki + 50 cm.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał zk140t Zobacz post
    Uważam, że chudziak wyznaczający stan ZERO nie powinien być zlokalizowany niżej, niż poziom działki + 50 cm.
    To zależy co kto lubi. Wg mnie tez tak powinno być. Ja wole być wyżej niż niżej, ale wiem, że niektórzy lubią być możliwie blisko gruntu i jeszcze sie tym szczycą. Widziałam i na żywo i na rożnych zdjęciach wiele domów, gdzie taras był dosłownie na równi lub co najwyżej kilka cm powyżej poziomu działki. Ja bym się takiego czegoś bała, ale... "jeden woli ogórki a drugi jak mu nogi śmierdzą"
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  6. #6

    Domyślnie

    dla nas idealnie byłoby żeby taras wychodził dwa-trzy schodki powyżej gruntu - ale teraz jest już cztery-pięć- , a jak dojdzie ocieplenie posadzki i podłoga to będzie sześć-siedem.... I z tarasu wyjdzie taka platforma wiertnicza.... wszystko na widoku

  7. #7

    Domyślnie

    może nie będzie tak żle,ja mam dwa schodki na taras i śmiało mogłyby być jeszcze dwa...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał namira Zobacz post
    może nie będzie tak żle,ja mam dwa schodki na taras i śmiało mogłyby być jeszcze dwa...
    dzięki za ciepłe słowa a możesz / możecie podzielić się zdjęciami swoich (wysokich tarasów) ?

    Myślę też aby mocno obsadzić taras roślinkami - aby nie był tak bardzo na widoku, no i obowiązkowo żywopłot od strony tarasu sąsiada....


    PS. jaki styropian dać na podłogę aby nie pakować go 20cm ? tylko max 10? Taki aby podłogówka dobrze się spisywała

  9. #9

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    Taras zrobisz dwupoziomowy, część przed drzwiami 2-3m2, reszta niżej, a na końcu schodek lub dwa. Będzie dobrze : ).
    I już mieszkamy !

  12. #12

    Domyślnie

    Ja mam poziom 0 na wysokości +20 i w strone tarsu spada do +5 i się tym szczyce Bo jak zrobie wylewki w sumie jakies 24cm to na taras będe miał jeden schodek, czyli tak jak zawsze chciałem. Rodzice mają dom tak że poziom posadzek jest na +5cm i zero problemów, grzyba, wilgoci itp

  13. #13

    Domyślnie

    Bo przy prawidłowym uszczelnieniu ścian i posadzek dzisiejszą chemią to tylko większa woda wchodząca przez drzwi może zrobić kuku. Tego należy się obawiać przede wszystkim. Zresztą IMGW ma mapki z zagrożonymi powodziami rejonami jak również mapki z historycznymi powodziami. Można swoje tereny sprawdzić pod tym kątem : ).
    I już mieszkamy !

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja poziom 0 mam na +15 cm, właśnie po to by nie mieć żadnych schodków.

  15. #15

    Domyślnie

    Z mojego ukształtowania działki wyszło od strony tarasu 1,70,po obsypaniu mam około metra i tez kombinuję co z tym fantem zrobić.
    Nic mnie tak na 100% nie zainspirowało(zawsze chciałam mieć ogród płaski na poziomie wyjść)-no może oprócz tarasów z metalowych kratownic,ale tutaj stanowczo protestują inni domownicy

  16. #16

    Domyślnie

    Nie proś forumowiczów aby Cię podnieśli na duchu i utwierdzili w przekonaniu, że zrobiłaś dobrze. Zastanów się jakie są Twoje potrzeby. Jeśli nie przeszkadza Ci lewitowanie metr nad ziemią buduj dalej. Jeśli Ci przeszkadza, a boisz się kosztów kucia chudziaka, to pomyśl sobie, że nawiezienie ziemi też kosztuje, skarp i schodków też Ci za darmo nikt nie zrobi.
    Sama mam posadzki nisko, nie po to budowałam paterówke, aby wchodzić do domu po drabinie.
    Mieszkanie w domu posadowionym nisko jest dużo bardziej komfortowe, lecz tylko wtedy gdy nie nie masz wysoko wód gruntowych. Jeśli na działce masz mokro nie masz wyjścia i dom wynieś wyżej.

  17. #17

    Domyślnie

    Pytanie za 10 punktów - czy dając dobry styropian np. 2x5cm lambda 0,31 da radę założyć podłogówkę i nie martwić się, że ciepło ucieka do ziemi ?

    Muszę jakoś zminimalizować wysokość posadzki i chyba na więcej niż 10styro+7jastrych+2 wykończenie nie mogę sobie pozwolić....
    Lepszego styropianu niż 0,31 nie mogę znaleźć...

  18. #18

    Domyślnie

    Obniżanie posadowienia budynku przez zmniejszanie grubości styropianu... Sama bym na to nie wpadła

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał cooke Zobacz post
    Pytanie za 10 punktów - czy dając dobry styropian np. 2x5cm lambda 0,31 da radę założyć podłogówkę i nie martwić się, że ciepło ucieka do ziemi ?

    Muszę jakoś zminimalizować wysokość posadzki i chyba na więcej niż 10styro+7jastrych+2 wykończenie nie mogę sobie pozwolić....
    Lepszego styropianu niż 0,31 nie mogę znaleźć...
    Proponuję zrobić taki poziom ZERO nad powierzchnią działki, żeby przypadkowy złodziej musiał się "skrabać" na parapet okna, zamiast wejść przez nie jak do siebie prosto z ogrodu.

    Poza tym widok ogrodu z "wyższego" parteru jest bardziej atrakcyjny niż z parteru w suterenie...

    Ale tak czy inaczej zrobisz, jak zechcesz.

  20. #20

    Domyślnie

    Przecież dla złodzieja jest dostęp do okien tarasowych czy to z poziomu schodów,czy z poziomu tarasu.
    Poza tym nie każda podniesiona bryła będzie wyglądała dobrze,a i problem jest z wysokością roślin jeżeli chcemy się nimi osłonić.
    Także wysokie zero ma swoje plusy ale też i minusy.Jak wszystko.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony