dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 61
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał massi Zobacz post
    Rozumiem , czyli najlepiej gdyby chudziak był wyżej niż grunt, ewentualnie na równo, Wtedy wyjdzie jakieś 25 cm ponad grunt. Rozmwiałęm z kierownikiem budowy to powiedział że poziom zero prawdopodobnie i tak jeszcze dźwigniemy. Według niego ładnie wygląd dom jak jest wyżej. Mi się to nie podoba, chce aby bylo maksymalnie tak jak jest w projekcie. Czy mogę się nie zgodzić na dźwiganie domu wyżej?
    Ja mam od frontu domu chudziak na poziomie terenu (po wyrównaniu), docelową podłoga wyjdzie na wysokości 30 cm, dwa schodki. W projekcie miałem 3 schody i podłogę na wysokości +45 cm od gruntu, ale stwierdziliśmy z KB, że będzie za wysoko.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak, była dyskusja o wysokości posadowienia, gdzie już wtedy, aby obronić te 40-50cm wysuwałeś argument o deszczu odbijającym się od podłoża, dosięgającym powyżej hydroizolacji poziomej , o zapadających się stuletnich domach.
    Ile tych powtórzeń naliczyłeś, że nazywasz to mantrą?
    Kiedy ostatnie, że przed chwilą o tym pisałeś w czasie teraźniejszym?
    Że folia nie kosztuje kroci to prawda, tyle, że to hydroizolacja na poziomie placebo, o czym dalej...

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Serio, ktoś podaje Tobie sprawdzone, praktyczne rozwiązanie a Ty nadal swoje...
    Jak sprawdzona? Dom moich rodziców też ma sprawdzone rozwiązanie. Tylko co to znaczy przy braku termoizolacji i hydroizolacji ściany fundamentowej i podłodze równo z poziomem terenu? Grzyba nie ma, to sprawdzone? I tanie. Jednak nie korzystałem z tych doświadczeń i sprawdzonych metod.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja nie mam cokołu (w sensie widocznej opaski wokół domu)...
    wygląda podobnie jak na rysunku i izolacja jest wywinięta na ściany powyżej gruntu.

    Folia budowlana? Po której biegają budowlańcy ze zbrojeniem? Układają, doginają, wiążą... Robią wymagany prawem uziom fundamentowy albo parafundamentowy (da się zrobić i pod płytą - zainteresowanych odsyłam do opracowania dra Musiała o uziomach fundamentowych). Potem skaczą po tym zbrojeniu opartym na podkładkach w czasie betonowania, leci beton z kruszywem a może i drucikami zbrojenia rozproszonego... potem brodzą w tym budowlańcy z łatą wibracyjną czy buławą... I ma to stanowić szczelną, trwałą hydroizolację?

    Tu folia po mniejszych przejściach:
    Cytat Napisał janzar Zobacz post
    I tym kontekście najważniejsze:
    Do tego podwójne załamanie pod kątem prostym ma być trwale szczelne?

    Dlatego twierdzę, że najlepiej zrobić hydroizolację w jednej płaszczyźnie - łatwo połączyć, nie ma załamań i małe pole na błędy wykonawcze.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 26-04-2020 o 21:43

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak, tak - Twoje rozwiązania są jedyne poprawne i właściwe.
    Inne to problem.
    Jesteś mądrzejszy od konstruktorów, audytorów, branżystów, znasz przepisy, interpretujesz je na swój sposób (co sprowadza czasem rzecz do absurdu - jak choćby z tym kondensatem, który przy braku kotłowni wg Ciebie powinien wisieć w salonie, lub sypialni )
    Jednak najlepszy jesteś w kreowaniu problemów - tych rozwiązań, których nie posiadasz.
    Deszcz odbity od podłoża, osiadające domy - sorry, to mocno naciągane argumenty za robieniem górki, a na niej domu.

    Za pół roku pojawi się temat poziomu "0", znów będzie o odbitym deszczu, może też o osiadających domach.
    Jakbyś nie potrafił zrozumieć, że są też inne rozwiązania tego problemu...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 26-04-2020 o 22:40
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba miałam lepszej jakości folię, bo nic mi nie zacieka, rachunki za ogrzewanie mam bardziej niż optymistyczne

    Na dodatek nie mam okapów, więc woda odbita od podłoża to nic w porównaniu z tym, co przezywa ściana w czasie ulewy.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    chyba miałam lepszej jakości folię, bo nic mi nie zacieka, rachunki za ogrzewanie mam bardziej niż optymistyczne

    Na dodatek nie mam okapów, więc woda odbita od podłoża to nic w porównaniu z tym, co przezywa ściana w czasie ulewy.
    To wcale nie oznacza, że to znalezione 12 lat temu zdjęcie folii, której bliżej do strecha, którym się owija paczki, niż folii budowlanej, nie będzie jeszcze przez kolejne 15 mantrą tego forum

  6. #46

    Domyślnie

    U mnie zaistniał bardzo podobny problem jak u autora tego tematu.
    Dom parterowy .
    Płyta fundamentowa jest na poziomie +5cm od drogi, także punkt 0 będzie + cegła, daje nam to 35 cm ponad drogę. Mniej więcej tak miało być, zakładając iż do wejścia miały prowadzić 2 schody po 15 cm. Wszystko było by dobrze gdyby architekt założył że działka ma spad około 40 cm z drugiej strony działki, gdzie ma być taras zadaszony stropem, także z dwoma stopniami. Dodam jeszcze że do sąsiadującej z tylu działki zostaje tylko 5 metrów. W tym momencie płyta fundamentowa jest tam 40 cm ponad poziom terenu względem sąsiada, plus 30 cm przy stanie zero, razem 70 cm.
    Brak mi słów, myślałem że ktoś komu człowiek zawierza tj.architekt,geodeta ma określoną wiedzę i powinien w takiej sytuacji dopomóc że można było fundament o 30 cm obniżyć biorąc pod uwagę granice i poziom sąsiada. Różnica jest tak duża że nawet usypanie nic nie da przed zalewaniem z mojej strony sąsiada.
    Miało być nisko, jest gorzej jak źle juz na samym początkowym etapie budowy.

  7. #47

    Domyślnie

    Co w takim przypadku zrobić, pomóżcie.

  8. #48

    Domyślnie

    Ale na jakim etapie budowy jesteś?

  9. #49

    Domyślnie

    Fundament jest na gotowo, jutro ekipa ma zacząć stawiać ściany.
    Odechciewa mi się tej budowy normalnie.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No cóż, zacznij myśleć o tym, jak wizualnie najlepiej wykończyć taras. Te 20cm to przecież nie koniec świata...

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba.jedesign Zobacz post
    Fundament jest na gotowo, jutro ekipa ma zacząć stawiać ściany.
    Odechciewa mi się tej budowy normalnie.
    Zrób taras zw schodami do Opola, pięknie wygląda.
    Lepiej trochę za wysoko jak być w ziemi

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    Zrób taras z schodami do Okola, pięknie wygląda.
    Lepiej trochę za wysoko jak być w ziemi

    Sorki za bledy

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba.jedesign Zobacz post
    Dom parterowy .
    Płyta fundamentowa jest na poziomie +5cm od drogi, także punkt 0 będzie + cegła, daje nam to 35 cm ponad drogę. .
    Nie bardzo rozumiem. U mnie płyta jest posadzką domu - doszła tylko wylewka z podłogówką na cienkim styropianie - jakieś 15 cm. Dlaczego u ciebie to aż 35 cm?

  14. #54

    Domyślnie

    źle się wysłowiłem, mam ławę fundamentową zasypaną i wylaną już na gotowo.
    Jasne , teraz trzeba coś pomyśleć, dodatkowo teren trzeba nadsypać , a to zafundowany koszt osób którym zaufałem.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko jakby ci obniżyli dom, to musiałbyś rozwiązywać problem odprowadzania wody spływającej z drogi w kierunku twojego domu, bo od frontu byłby za nisko.

  16. #56

    Domyślnie

    Od drogi do domu jest około 7 metrów , nie było tak źle .

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przynajmniej jedna nauka - nie ma co ufać w budownictwie. Nadzorować trzeba nawet kierownika budowy.

    Przeprojektowuję u klienta ogród gdzie dom też mocno wyniesiony. Zrobił dookoła murek oporowy i w nim rabatę
    nie musiał nadsypywać za dużo ziemi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200704_174057.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	61,6 KB
ID:	445929  
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-07-2020 o 16:12

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba.jedesign Zobacz post
    Od drogi do domu jest około 7 metrów , nie było tak źle .
    No popatrz, a premier musiał wylewać wodę z piwnicy. Strażacy też miewają regularnie takie interwencje. Pół biedy z piwnicy - chciałbyś ryzykować takie akcje w domu? I to nie jest kwestia podmokłego terenu, ale ulewnego deszczu, który może zdarzyć się wszędzie.

  19. #59

    Domyślnie

    Dziękuję za wypowiedzi, biorę je wszystkie pod uwagę i będę działać.

  20. #60

    Domyślnie

    można by z parę fotek odnośnie tego murka oporowego na e-mail? [email protected]

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony