dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 212
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    zmniejsz bieg na pompie jeśli nie pracuje na 1
    jak jest niewielki odbiór ciepła i kocioł się kisi zamiast pracować to efektem jest własnie nadmierne wytrącanie sadzy - jak będzie zimno to problem zniknie.
    może masz źle ustawiony nadmuch skoro nie może osiągnąć zadanej???
    podaj ustawienia na jakich obecnie pracujesz. zainstaluj termometr w czopuchu żeby mieć choć iluzoryczny pogląd na proces spalania(na moim watku są fotki gdzie i jaki zamontować)
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  2. #22

    Exclamation

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    zmniejsz bieg na pompie jeśli nie pracuje na 1
    jak jest niewielki odbiór ciepła i kocioł się kisi zamiast pracować to efektem jest własnie nadmierne wytrącanie sadzy - jak będzie zimno to problem zniknie.
    może masz źle ustawiony nadmuch skoro nie może osiągnąć zadanej???
    podaj ustawienia na jakich obecnie pracujesz. zainstaluj termometr w czopuchu żeby mieć choć iluzoryczny pogląd na proces spalania(na moim watku są fotki gdzie i jaki zamontować)
    Timon,

    pompa jest na 1. Wczoraj przypalałem od 17:00 do 22:00. W tych godzinach "złapałem" około 3l wody. Po 22:00 wyłączyłem piec. Od tej godziny do rana zleciało kolejne 4 litry. Zaczynam podejrzewać, że coś nie tak jest z zaworem od dolewania wody do układu...

    Moje aktualne ustawienia to:
    Aktualne ustawienia:
    Temp. zadana 50 stopni
    Podanie - 15s
    Przerwa - 50s
    Nadmuch - 4/10
    Kratka uchylona na 5mm
    Podtrz. went. - 10s
    Przerwa went. podtrz. - 30 min
    Zał. pompy 35 stopni
    Histeraza CO - 2 stopnie
    Histeraza CWU - 5 stopni
    Alarm temp. 3 godziny
    Przerwa w podtrzymaniu 20 min.

    Przy tych ustawieniach temperatura zadana została osiągnięta po 3 godzinach.
    MARTINOS

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    3 godziny zajęło kotłowi od momentu rozpalenia czy od momentu wejścia w tryb pracy????
    zrób mi fotkę popiołu jak wygląda po takim dniu pracy lub dwóch- podejrzewam źle dobrane parametry i stąd kłopoty z dochodzzeniem do zadanej. inaczej jest również gdy kocioł chodzi cały czas a inaczej gdy go wygaszasz. w trybie pracy ciągłej musi tylko uzupełnić straty a gdy wygasisz i odpalisz ponownie to musi zagrzać cały zład.
    z naczynia przelewowego nie powinno lecieć. wahania ciśnień nie są aż tak duże przecież
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  4. #24

    Domyślnie

    Jeżeli wejście w tryb pracy = osiągniecie temp. zadanej to tak. Ba, czasem nie osiaga temp. w ogóle przy tych ustawieniach, które podałem kilka postów temu.
    Jeśli chodzi o fotki to wrzucam paczkę zdjęć via sendspace (około 15mb) nie zmniejszałem aby w miarę dobrze było widać szczegóły.

    Zdjęcia paczka SEKO_ZDJECIA.rar http://www.sendspace.com/file/b9krjp i proszę kliknąć na niebieski napis.

    na zdjęciach można zobaczyć drzwiczki, komorę pieca, stopień uchylenia kratki nadmuchu, popiół rura z wychodząca do komina.

    Na chwilę obecną zawiesiłem palenie i czekam na weekendową wizytę specjalisty. Na szczęści pogoda sprzyja.

    Nową rzecz, którą zauważyłem to bardzo mocny i czarny dym. W czasie palenia praktycznie nie da się otworzyć drzwiczek, bo w 5-10 sekund kotłownia jest czarna
    MARTINOS

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Martinos
    na pierwszy rzut oka to sporo niedopalonego eko w popielniku i mocno zabrudzony wymiennik to oznaki zbyt małego nadmuchu.
    moc kotła masz ustawioną dość wysoko bo to stosunek 1:3,33 a to prawie ustawienia dla mocy maksymalnej a nadmuch dosyć nisko.
    sugeruję :
    zwiększyć moc nadmuchu- najpierw uchyl klapkę wentylatora o jakieś 4-5 kropek na podziałce i obserwuj płomień.
    jeśli to nie pomoże zbyt wiele to podnieś nadmuch o 1 bieg do góry. a jeśłi też nie będzie efektów to kolejny bieg w górę

    zajrzyj również na mój wątek(stopka) tam jest fotka termometru zamontowanego w czopuchu. kosztuje to 25zł a da Ci lepszy obraz na przebieg procesu spalania. montaż - wiertło 12mm i silikon wysokotemperaturowy-czas 3 minuty. będziesz wiedział dzięki temu czy masz za mało czy za dużo powietrza.
    temeratura spalin powinna oscylować w okolicy 150stC przy jednoczesnym niezłym dopaleniu popiołu. Jeden z moich kolegów głosi całkiem zasadny dla mnie pogląd że jakość popiołu(ilość spieków) jest sprawą wtórną jeśli jego masa mieści się w granicy tej deklarowanej przez sprzedawcę eko. Ostatnio zważyłem swój popiół ze spalenia 100kg eko- wyszło tego 7kg, nieważne że są spieki żużlowe byle nie było niedopalonego węgla.
    żeby zminimalizować spiekanie eko stosuje się krótsze cykle podawania. możesz od razu spróbować takich nastaw:
    podawanie 5sek
    przerwa 30sek
    nadmuch 4 ale przy klapce uchylonej do połowy- jeśli nie będzie dopalać to podnieś nadmuch o jeden bieg
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  6. #26

    Domyślnie

    Dzięki Timon za info!

    Co do popiołu to jako ciekawostkę powiem Ci, że aktualnie pojemnik zapełnia mi się w 24/36h

    Jeśli chodzi o niedopalony EKO to sam zauważyłem ale wiem, że spora ilość pochodzi od ciągłego wygaszania i rozpalania pieca

    Jak myślisz, jaką temperaturę powinienem mieć (oczywiście pi razy drzwi) po 2 i po 4 godzinach przy twoich ustawieniach? Możesz strzelać a ja Ci powiem jak jest naprawdę. Dziś jednak rozpalę dla samego testu.
    MARTINOS

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    nie wiem jakiej wielkości(pojemności) masz instalację więc trudno mi wróżyć z fusów.
    uważam jednak że jeśli zaczniesz od zera czyli zimny układ i wygaszony kocioł to jak już rozpalisz to w godzinę do półtorej powinieneś osiągnąć zadaną temperaturę. obserwuj podczas tego cyklu-rozpalanie i dochodzenie do zadanej- palenisko. jeśli kopiec zacznie rosnąć zwiększaj otwarcie klapki lub podnieś nadmuch. to samo jeśli płomień będzie zbyt czerwony.
    co do tego dymu to czy on się zbiera nawet przy otwartch drzwiczkach czy tylko pojawia w momencie ich otwierania a potem się uspokaja wszystko???
    może jest jakieś zaburzenie ciągu kominowego i stąd cofanie płomienia??? czopuch powinien być otwarty maksymalnie na początek. dopiero gdyby się okazało że ciąg zbyt duży i podczas podtrzymania żar zbyt szybko schodzi w dół palnika i wyciąga powietrze przez klapkę od wentylatora.
    w tej konstrukcji spaliny muszą odbić się od górnej półki i zawrócić w dół pod palnik ab dosać się do wymiennika. otwarcie górnych drzwiczek powoduje że wylatują z kotła najkrótszą drogą,
    i jeszcze pytanie w temacie nadmuchu.
    sterownik z tego co się orientuję to st37 techa
    napisz mi jak pracuje wentylator na pierwszym biegu- czy chodzi normalnie czy np słychać buczenie i brzęczenie???
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  8. #28

    Domyślnie

    I tu kolejna ciekawostka. Wczoraj piec chodził 5 godzin. Podawanie 16s/przerwa 50s. nadmuch 4/10. Klapka jak na zdjęciu. W ciągu tych 5 godzin ani przez moment nie doszedł do zadanej 52 stopnie. Max osiągał 48 stopnie. Woda w baniaku ciepła. Grzejniki gorące.
    Ale piec chodzi non-stop bez przestojów i pochłania duże ilości EKO.
    Tak jak pisałem wcześniej: po wyłączeniu pompki nie ma problemów z temp. zadaną. Ale odczuwalne jest to w temp. grzejników --> dłużej się nagrzewają. Ale tu pewnie kłania się twoja uwaga o braku zawodu 4d. Mam palić bez pompki?

    Jeśli chodzi o dym. Nawet taki amator jak ja widzi, że coś jest z cyrkulacją nie tak. Dym wali ciągle. Jak otworzę drzwiczki przy rozpalaniu czy później w trakcie palenia to wali jak kominem. Komin nie jest nowy ani nie był modernizowany. Przez 20 lat obsługiwał zwykły piec węglowy i nie przypominam sobie takich sytuacji z dymem.
    MARTINOS

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    palenie na grawitacji jest mniej wydajne zwłaszcza jeśli układ nie jest do tego stworzony.
    co do komina. jak palisz to czy możesz się dotknąć do rury spalinowej- jest gorąca aż parzy??? bardzo ciepła czy może dasz radę połozyć rękę i trzymać kilka sekund bez obawy o poparzenie???.
    chcę dojść do jakichś wniosków co do prawidłowości procesu spalania.
    jak już pisałem ten kocioł ma nietypową konstrukcję wymiennika. stąd mogą być kłopoty.
    napisz co i jak wrzuć jakiś filmik na strone żebym wiedział czego się złapać
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  10. #30

    Domyślnie

    Sprawa dymu chyba rozwiązana - kwestia regulacji nadmuchu & kratki. Pierwsze wielkie dzięki!

    Piec ruszył od 20ºC. Po 45 minutach jest 37ºC.
    Zadana 52ºC, 16s/50s --> jadę na tym co wczoraj aby mieć porównanie.

    Rura spalinowa (ta czarna ze zdjęcia). Po 45 minutach nie ma szans aby przyłożyć dłoń i nie zacząć kwiczeć.
    MARTINOS

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    ale z tym samym nadmuchem czy zwiększyłeś jak pisałem ???
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  12. #32

    Domyślnie

    jest tak: siła 5/10 + kratka otwarta do połowy.
    MARTINOS

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    i jakie efekty??? jaka temperatura załączenia pompy CO???
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  14. #34

    Domyślnie

    temperatura pompy 35ºC
    Do 41ºC idzie szybko. Później już jest kiepsko...
    MARTINOS

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    co znaczy jest gorzej???
    nie rośnie??
    rośnie bardzo wolno???
    spada???

    zmierz jakimś stoperem w jakim czasie następuje przyrost temp o każdy kolejny stopień.
    zajrzyj w palenisko i jeśli kopiec rośnie podnieś nadmuch

    a z głupia frant zapytam
    co ty masz za ekogroszek???
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  16. #36

    Domyślnie

    Był dziś fachowiec. Niestety z miejsca stwierdził, że instalacja jest zła i nie dziwi się, że tak to wygląda. Wyszło jednak, że fachowcy nie do końca wiedzieli jak to ugryźć.
    Tak w skrócie pierwsza diagnoza.

    Piec jest jak na mój dom i instalację za duży. Ale gorzej byłoby gdyby był za mały.
    Zawór 4d nie bardzo u mnie pasuje. Najprawdopodobniej będziemy musieli zamknąć układ. Zlikwidować naczynie wyrównawcze. Założyć na dole jakiś punkt bezpieczeństwa. Główna rura zasilająca wychodząca z pieca ma 3 cale. Zasugerował aby zamienić na coś mniejszego. Ale to ewentualnie w przyszłym sezonie po obserwacji jak to będzie wyglądać tej zimy. Pompka jest założona w złym miejscu. Teraz jest przy wyjściu a powinna być na powrocie przed piecem. Do tego zamiana zaworu bezpieczeństwa z 2,5 bara na 1,5 bara. Izolacja rur w kotłowni.
    Termostatów na grzejniki nie da się założyć. Najprawdopodobniej będzie komputer z czujnikiem w jednym miejscu. Ale to jeszcze musi potwierdzić czy będzie to dobrze współpracować z posiadanym sterownikiem.

    Timon, wracając do twojego wczorajszego pytania.

    Temperatura od 20 stopni do ~40 stopni rośnie bardzo szybko. Przy 35 załącza się pompa. Później temperatura rośnie powoli wg schematu 2 kroki do przodu jeden do tyłu. Wczoraj piec osiągnął temp. max. 49 stopni. Nie osiągnął zadanej 52 w ciągu 5 godzin.

    Węgiel wykluczam. Robiłem próby na początku. Teraz mam załadowany chyba Retopal czy jakoś tak kupowany luzem.
    MARTINOS

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    jak to zawór niebardzo pasuje????
    co to był za magik u ciebie??? może by najchętniej instalację od nowa Ci położył???
    jakieś bzdury Ci kładzie do głowy.
    termostaty też się da założyc tylko będzie z tym odrobinę zachodu.
    i kto powiedział że pompa musi być na powrocie??? coś ci Twoi hydraulicy do d.... są
    nie trzeba zamykać układu- nie daj się naciągać na koszty.
    szukaj innego fachowca.
    i to bzdura że lepiej jak kocioł za duży niż za mały. to są jakieś herezje z poprzedniej epoki.
    Kocioł przewymiarowany będzie pracował z niższą sprawnością i będzie zużywał więcej opału niż taki "szyty na miarę"
    oj widzę że u Ciebie to jest kłopot z czynnikiem ludzkim.


    jeśli instalacja stara to zapewne oparta na grawitacji więc powinna pracować samoistnie niemalże, pompa tylko przyspieszyć ma przepływ.
    sprawdź czy przy tych 40kilku stopniach masz wszystkie kalafiory ciepłe czy któryś niedogrzewa. jeśli ciepłe to układ działa i pozostaje ogarnąć co się dzieje z kotłem lub jego podłączeniem
    u mnie na zasileniu są rury 2,5cala bo też mam starą instalację która może chodzić grawitacyjnie i nie ma żadnych kłopotów.
    jak możesz zrób zdjęcia całej instalacji i wrzuć
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  18. #38

    Domyślnie

    Timon,

    człowiek z polecenia. Mam info od 3 osób, że zrobiona przez niego instalacja śmiga bezproblemowo.
    Zawór - nie chodzi o to, że nie pasuje w ogóle. Jak zrozumiałem, po prostu w tym przypadku nie do końca spełni swoją rolę.
    On po prostu obejrzał wszystko od dołu do góry i przedstawił swoją propozycję.
    Termostaty - to chyba więcej niż "trochę zachodu". I tak w ciągu 1-2 lat będę wymieniał grzejniki. Raczej nie będę w to wchodził.

    Przy zwykłym piecu nigdy nie miałem problemów z grzejnikami. Teraz przy pompie ustawionej na 1/3 skrajne grzejniki nie grzeją (2sztuki) + sączy się woda z naczynia wyrównawczego. Przy przełączeniu na 3/3 grzejniki albo robią się delikatnie ciepłe albo pozostają zimne. Z naczynia wyrównawczego mam wiadro wody na dobę.

    U mnie rura jest 3 calowa od samego pieca aż do naczynia wyrównawczego na 2 piętrze.

    Instalacja sama w sobie jest do przeróbki. Nie mam np. opcji odłączenia sieci grzejników aby grzać tylko wodę w baniaku.
    MARTINOS

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    a skąd Ci się ta woda bierze ???
    przecież nie dopuszczasz ciągle- ubywa w układzie??? czy poziom pomimo wiadra napełnionego jest nadal wysoki w naczyniu wyrównawczym???
    jeśli masz możliwość kręcenia tymi pseudo zaworami to spróbuj przykręcić te które grzeją najmociej- to spowoduje telikatny wzrost oporów przepływu i pogna wodę do dalszych kalafiorów. powinny zacząć lepiej grzać.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  20. #40

    Domyślnie

    Woda przestała lecieć, wskaźnik poziomu (ciśnieniowy) spadł z 0,58 przy dolaniu do 0,54 bara. Z grzejnikami próbowałem już wcześniej. Nie pomogło.
    Ogólnie mam już dość i jutro rano zlecam analizę i wycenę poprawek aby to chodziło bezproblemowo. Plus pewnie reklamacja do poprzednich instalatorów, bo mam wrażenie, że przez ostatni tydzień z netu i z rozmów z serwisem wiem już więcej niż oni w czasie instalacji.
    Ogólnie ten piec kupiłem aby minimalizować mój czas w kotłowni. Niestety teraz spędzam tam 2 razy więcej czasu niż przy zwykłym piecu węglowym.

    P.S. Dziś zaczął dosyć mocno piszczeć podajnik - w nocy byłaby masakra. Także pewnie kolejny problem.
    MARTINOS

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony