dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 64

Temat: Jakie meble?

  1. #21

    Domyślnie

    Niestety dzisiaj zdjęć nie będzie, mąż bawił się nowym obiektywem i z rozpędu skasował zrobione przeze mnie zdjęcia. Piu, uwielbiam Twoje inspiracje, te kule są genialne, niestety chyba trochę poza naszym zasięgiem, ale może udałoby znaleźć się coś podobnego. Lampy nad stołem nie chcemy zmieniać (na razie ), tak jak mówiłam potrzebujemy w sumie jeszcze trzech: wiszących do kuchni i do salonu i stojącej do czytania. Piu, myslisz, że coś w stylu kul pasowałoby do lampy nad stołem???

  2. #22

    Domyślnie

    Nasz salon połączony z kuchnią wygląda tak:





    Lampa z serii tych, które wisza nad stołem wygląda marnie w drugiej częsci salonu, samotnie, jest za mała (przypomina mi wiszącego plemnika). Chcieliśmy taką samą do kuchni, ale jak widzicie, nie wygląda to dobrze. Zatem podsumowując potrzebujemy 3 lamp: stojącą do czytania, w drugiej czesci salonu zamiast tej, która jest do tej pory i w kuchni. Ta nad stołem nam się podoba i nie chcielibyśmy jej zmieniać. Czy myślicie, ze uda się coś do niej dobrać??? Żeby nie zawracać Wam sto razy głowy, czy możecie mi doradzić jeszcze co powiesić na tych gołych ścianach??? Myślałam o żywych, kolorowych plakatach/obrazach, na razie nic konkretnego nie znalazłam. Na kaloryferze obok stołu stoi grafika, którą dostałam od przyjaciółki, ale ta grafika chyba niestety nie pasuje do stylu mieszkania. Co dalibyście w okna??? Myślę o plisach, mamy tak ładny widok, że żal nam go zasłaniać na stałe.
    Ostatnio edytowane przez milady ; 14-06-2013 o 21:53

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Welonka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Widok faktycznie ładny z okna. Mi brakuje kwiatów w tym mieszkaniu.

  4. #24

    Domyślnie

    Kwiaty zostawiam sobie na deser Na razie chciałabym ogarnąc temat lamp i czegoś na ściany Prooooooszę o więcej rad

    Edit: czy sądzicie, że na ścianę nad narożnik coś takiego mogłoby pasować?:
    http://www.allposters.pl/-sp/Flamenc..._i6377960_.htm
    Ostatnio edytowane przez milady ; 19-06-2013 o 00:07

  5. #25

    Domyślnie

    Podnoszę temat, prosząc o rady...

  6. #26

    Domyślnie

    baaaaaaardzo proszę....

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nad kanapą zawieś plafon lub którki zwis w formie szerokiej obręczy, torusu, spłaszczonej kuli.
    Tak aby światło rozlewało się pod sufitem a nie świeciło punktowo w podłogę.
    Taką sama lampę można dac wówczas w kuchni

    Przykłady:
    serie UFO Italux (ze skróconymil linkami):


    Phillips


    Do tego półka za plecami kanapy (zapobiegnie też tworzeni się smug nad grzejnikiem) na której może stanać lampa z regulowanym ramieniem, do czytania na kanapie lub tworzenia nastroju.

    Lampa nad stołem oczywiście powinna swiecić w doł.
    Mozna dąć taka:




    Lampa stojąca:



    Wydaje mi się , ze stół mogły stać wzdłuż ściany a nie prostopadle, oczywiście odsunięty. Brakuje też oświetlenia ścian - kinkietów.


    Założyłaś wątek z złym dziale (lepiej było w projektowanie wnętrz), stad słaby odzew.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    ścianę po lewej wykleiłabym lustrzaną tapetą, by odbijała widok z okna, które teraz jest mało wyeksponowane. Albo nakleiła jakiś napis lub minimalistyczną tapetę.
    Grzejnik zabudowany jest minimalistyczną zabudową zintegrowana z półką pomalowaną pod kolor ściany.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    Natomiast strona jadalniana - stół dałabym wzdłuż ściany. Nad kaloryferem zabudowa przechodzi w wąską, długą szafkę (pełni rolę barku, np. Besta z IKEA). Mozna byłoby od góry wbudować w zabudowę pasek led tuż przy ścianie, wówczas mebel pełniłby rolę kinkietu.

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-06-2013 o 20:09

  10. #30

    Domyślnie

    Elfir, dziękuję bardzo za rady, co do lampy nad stołem, podoba nam się i nie chcielibyśmy jej zmieniać... Nawet nie wiedziałam, ze jest coś takiego jak lustrzana tapeta! Dziękuję za wizualizacje, dzięki dodatkom zrobiło się zdecydowanie przytulniej Półka nad narożnikiem nie może być tak nisko, w tym narożniku są rozkładane zagłówki...

    PS. Poprosiłam już administratora o przeniesienie tego tematu do działu Projektowanie wnętrz.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ta półka ma mieć głębokość tylko odrobinę większą od grzejnika, nie ma być głęboka, więc zagłówki nie beda przeszkadzać - starczy, że lekko odsuniesz kanapę od ściany.

    tapeta jest samoprzylepna i potrzebuje gładkiej powierzchni. Można ją nakleić na płytę g-k a plytę na ścianę.

  12. #32

    Domyślnie

    Z tym plafonem w kuchni i zamiast tej lampy, która wisi, to dobry pomysł. Tylko jaki plafon wybrać??? Mężowi lampa nad stołem szalenie się podoba i nie ma opcji zmiany. Czy myślicie, ze coś takiego mogłoby pasować???
    http://www.lampywcentrum.pl/lampa-pl...nus-1599x.html
    i do tego stojąca lampa cos w podobnym stylu?

    http://www.lampywcentrum.pl/lampa-po...0720f-fbk.html

    Podoba mi się pomysł zabudowy grzejnika, choć mąż jest przeciwny Można by faktycznie zrobić fajną półeczkę, tylko jak zabudować kaloryfer tak, zeby nie było tych okropnych kratek???
    Ostatnio edytowane przez milady ; 13-07-2013 o 00:12

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie robić kratek
    Nad grzejnikiem zrobią się wam smugi z kurzu.

    Twój plafon świeci tylko w dół, a ja miałam na myśli coś, co świeciłoby na sufit (żeby sufit nie tonął w mroku).

    Lampa nad stołem została okreslona jako plemiczki dlatego miałam wrażenie, że chcecie zmienić

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wycinanka z blachy:


    kólka:


    Szczebelki:


    Wytłaczanko-wycinanka:

  15. #35

    Domyślnie

    Fajne te zabudowy grzejnika, szczególnie podobają mi się te poziome szczebelki. Nie podoba mi się ta pojedyncza lampaa, natomiast ta nad stołem mi się podoba niestety nie przewidziałam, ze pojedyncza wygląda tak marnie, chcieliśmy mieć z jednej serii, ale wyszło marnie :/

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  17. #37

    Domyślnie

    Trochę pustawo wygląda to wnętrze. Ja bym dodał coś na ściany, coś pod okno, a do tego wywalił koniecznie te szpecące gazety spod stolika.

  18. #38

    Domyślnie

    milady ładnie u Ciebie... co to za kanapa i jaka tkanina??
    Umiesz liczyć - licz na siebie.

  19. #39

    Domyślnie

    Elfir świetna ta lampa, Azzardo white ring i cena też przystępna Baaardzo mi się podoba, zastanawiam się czy bedzie wyglądać równie dobrze na białym suficie, jak na ciemnym. I jaką wówczs dobrać lampę stojącą koło kanapy??? W serii nie ma lampy stojacej, niestety.

    Nocny Marku, no właśnie pusto w tym pokoju, dlatego zwróciłam się z prośbą o pomoc do Was, Forumowiczów Coś trzeba powiesić na ścianach, tylko CO??? Może jakieś propozycje???

    Joanika, cieszę się, że Ci się podoba. Narożnik to Bizzarto, nie apmiętam jaka to tkanina, musze poszukać w kwitkach zakupowych, dam znać Narożnik jest bardzo wygodny i funkcjonalny, polecam

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    milady - przecież lampy mogą być różne.

    Taka stojąca z IKEA:

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony