dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karwi

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2

    Domyślnie elewacja zewnętrzna z płytki struktonit

    Jesteśmy w trakcie budowy domu. chcielibyśmy pokryć dach i zrobić elewację zewnętrzną z płytki włóknocementowej (struktonit).Czy macie jakieś doświadczenia (koszt za m2)?

  2. #2

    Domyślnie Re: elewacja zewnętrzna z płytki struktonit

    Cytat Napisał karwi
    Jesteśmy w trakcie budowy domu. chcielibyśmy pokryć dach i zrobić elewację zewnętrzną z płytki włóknocementowej (struktonit).Czy macie jakieś doświadczenia (koszt za m2)?

    ladne ale ponoc strasznie drogie
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar boruvva
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-611
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchlistosc Zobacz post
    ladne ale ponoć strasznie drogie
    Podbijam temat, może ktoś sie zdecydował na taka elewacje i chce sie podzielić swoim doświadczeniem.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    boruvva widziałam że planujesz taką elewację. Wiesz już ile będzie to kosztować?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam podobną elewację, na dachu struktonit i na części ścian, reszta w płytach elewacyjnych.
    Fasada nie jest tania. Moja ekipa wzięła 100 zł / m2 a z materiałem szacuję, że po super rabatach wyszło ok 250 zł/m2

    pozdrawiam

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bartosz siekier

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-100
    Posty
    33

    Domyślnie

    ja również planuje ocieplenie domu i miejscami planuje na elewacji ułożyć jakieś płyty ewentualnie czy deski na ruszcie tak aby elewacja była ciekawsza.
    polecacie jakieś konkretne materiały i produkty ( i jakie ceny ) Takie jak np; deski elewacyjne euronitu.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bejmar

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    szczecin wies
    Posty
    66

    Domyślnie

    Witajce,

    W sprawie struktonitu na elewacji i izolacji termicznej pod nim...
    W instrukcjach producentow struktonitu zalecany jest stelaz pionowy mocowany do sciany, pomiedzy stelazem znajduje sie izolacja termiczna, wiatroizolacja i na koncu poziome laty pod mocowanie plyt struktonitu. Rozstaw lat, pionowo czy poziomo zalezy od tego jakie plyty bedziemy ukladac. Mozna tez krzyzowo w celu eliminacji mostkow.
    Rowniez aby minimalizowac mostki cieplne, jakis producent proponuje uzycie katownikow aluminiowych. To ma swoja cene....

    Osobiscie jestem w sytuacji ze niewielka sciane przyziemia z oknem oraz drzwiami wejsciowymi i tarasowymi chce ocieplic plyta PIR 16cm ktora zostala mi z izolacji nakrokwiowej.
    Czy aby zminimalizowac mostki cieplne moge zrobic mocowanie PIR i stelaza nastepujaco?

    -pelne pokrycie scian betonowych plyta PIR jak w systemie elewacji
    -montaz lat pionowych przez PIR za pomoca pretow gwintowanych mocowanych w betonie na kotwe chemiczna
    -montaz stelaza do lat pod str
    uktonit

    Co uzyskujemy?
    Brak mostkow termicznych z uwagi na pelne pokrycie sciany.

    Montaz pretow przez PIR 16cm w scianie moze byc utrudnieniem ale mozna je zakotwic przed montazem PIRu.
    Martwi mnie troche waga konstrukcji ale moze przy uzyciu pretow 8 badz 10mm w odpowiednich odstepach rozwiazaloby sprawe?

    Ma ktos doswiadczenia?

    pozdrawiam,
    bejmar

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam fasadę z płyt euronit. Zamocowana jest na systemowych konsolach aluminiowych i właśnie takie rozwiązanie polecam. Do ściany są mocowane na przekładkach termicznych. Na pewno jakiś mostek termiczny powstaje ale jeżeli nie budujesz pasywniaka to rzecz pomijalna

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bejmar

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    szczecin wies
    Posty
    66

    Domyślnie

    Tak, tak.
    Ale pewnie ocieplaleś wełną bądź styro. Tu płyty pir można docisnąć do muru przez łatę z uwagi na sztywność plyt. Wydaje mi się że mostek podobny/ pomijalny ale dużo taniej by było bo te konsole przypuszczam wysoko się cenią.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony