dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    goska

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mam ofertę na te okna,, okucia Roto. Mam też inną droższą na 3 komorowe Kommerlinga. Jestem kompletnie zielona ale decyzję muszę podjąć i to jak najszybciej. Może ktoś mądry pomoże
    Jakie pytania należy zadawać kupując okna. W folderach wszystkie przecież są trwałe, ładne i funkcjonalne...
    Gośka

  2. #2

    Domyślnie

    Wybierz KOMMERLING - ma lepsze cechy.
    Tak na boku - PLASTMO też jest trókomorowe jak KOMMERLING.
    Jaka firma oferuje Ci te okna KOMMERLING - podaj nazwę.

  3. #3

    Domyślnie

    Plonskij- a co sądzisz o oknach ALUPLAST(pięciokomorowe) ?
    Danka

  4. #4

    Domyślnie

    Mierzysz w "merca". Wszystkie sytemy pięciokomorowe jak ALUPLAST 5000, SCHUCO CT 70, REHAU BRILLANT to takie mercedesy wśród okien. Nieznacznie droższe, ale sztywniejsze, o ładnej linni, cieplejsze ramy i cichsze same okna. - nowość na rynku nawet niemieckim.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam
    To jak juz w kwestii okien - Czy profil Veka Topline tez jest o.k. ?
    pozdrawiam
    Rad-T

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    goska

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki Plonskij, właśnie na Ciebie liczyłam. Tak przypuszczałam, że skoro plastmo jest tańsze a też 3 komorowe to pewnie ma gorsze cechy. Pytanie tylko czy trochę gorsze, czy duuuużo gorsze? I jakie cechy? Bo może po prostu niektóre elementy są dla mnie mniej istotne np. nie bardzo zależy mi na przyciemnianych szybach i izolacji akustycznej...Jeżeli chodzi o jakość okien to odwołując się do porównań motoryzacyjnych między Volvo a Maluchem, ja potrzebuję Opla powiedzmy Astrę
    Co do nazwy firmy i okna Kommerling to muszę się dowiedzieć bo ofertę dostałam od znajomego sąsiada, który zajmuje się montażem tych okien ale nie tylko bo również jakieś drewniane... Problem polega na tym, że powinnam się z nim skontaktować dopiero jak podejmę decyzję a dla mnie cena jest ważnym elementem bo okien w domu mam nadzwyczaj dużo. Na pewno nie zapomnę i jak najszybciej dowiem się o tą firmę, chyba że zadowolą Cię namiary na mojego sąsiada a reszty dowiesz się od niego sam.
    Pozdrawiam Gośka

  7. #7

    Domyślnie

    Plonskij- dzięki za potwierdzenie mojego wyboru, parę dni temu wymieniłam moje nieszczęsne okno balkonowe Stolbudu(do którego szukałam wcześniej okuć) na okno Aluplastu pięciokomorowe- jest rewelacyjne. Cena z demontażem , montażem i obróbkami 1200 zł.Nareszcie skończyły się moje problemy z dopychaniem kolanem w celu zamknięcia i wystającą listwą , na której można było uzębienie zostawić.
    Pozdrawiam - Danka

  8. #8

    Domyślnie

    Rad-T. VEKA TOPLINE jest OK!!!
    To nowa veka - czterokomorowa z ramą poszerzoną z 60 na 70 mm.
    Niektórzy cztery komory "pakują w profil standardowy szerokości 60 mm. Jest to jednak nie do końca poprawne bo - szerokość komory nie może być mniejsza niż 5 mm bo poniżej taka komora jeśli chodzi o poprawienie izolacyjności cieplnej niec nie daje. Aby więc dostawić w takim standardowym profilu trójkomorowym szerokości 60 mm dodatkową komorę to trzeba przewęzić komorę środkową przeznaczoną na usztywnienie - w efekcie usztywnienie staje się mniej sztywne.
    Dlatego najlepsze profile czterokomorowe to właśnie poszerzone z 60 do 70 mm - mamy i cztery komory a w tym środkowa nie ulega przewężęniu.. Dzięki temu taka VEKA TOPLINE jest i sztywniejsza i cieplejsza i ładniejsza.
    Tłoczona jest w Niemczech co też nie jest bez znaczenia.
    VEKA TOPLINE bardzo efektownie wygląda kolorowa np. biała w środku a drewnopochodna na zewnątrz.

    Gośka - KOMMERLING [3S, EURODUR, EUROFUTUR] - są bielsze od PLASTMOi mają gładszą powierzchnię - jest to wynik specjalnej obróbki profili. Efektownie wyglądają kolorowe okna z PVC.
    Nie wiem dlaczego wszyscy chcą okna białe.
    Widziałem KOMMERLING EUROFUTUR tak podrobiony na okna drewniane - faktura i kolory drewna sosny, że sam się nabrałem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony