dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    i co z tego że ma 1,3kw silnik ...?
    przecież taki zbiornik pompuje w około 30 - 40 sekund ...
    hydrofor działa na zasadzie dobijania ustawionego ciśnienia i nie dopuszcza do całkowitego spadku, jednorazowo uzupełnia ok 30-40 L pomimo że zbiornik ma 100 ...
    jednorazowa dawka wody zależna jest od górnego i dolnego ustawienia ciśnienia ...
    \


    Tego ile czasu ładuje się taki zbiornik nie mam pojęcia, rozumię że na hydro ustalam górne i dolne ciśnienie?

  2. #22

    Domyślnie

    Dobrze rozumiesz. Tylko w prostych rozwiązaniach ustawiasz z dużym przybliżeniem (kręcisz śrubką/nakrętką ustawiając napięcie sprężyny). Czas ładowania zależy od pompy, histerezy (różnicy ciśnień włączenia i wyłączenia pompy) oraz tego, ile masz w zbiorniku powietrza, a ile wody, czyli do jakiego ciśnienia nabijesz pusty zbiornik powietrzem. Przy membranowym to ciśnienie powietrza teoretycznie nie ulega zmianie, oczywiście co pewien czas trzeba sprawdzić i dopompować. Pamiętaj, że bez pompowania pobierzesz ze zbiornika tyle wody, o ile zmniejszy się objętość powietrza w nim.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kropekkkk

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.

    Mam na działce Ił dlatego zastanawiam się nad rozwiązaniem używania wody deszczowej do WC,Pralki i Zmywarki.

    Problem mam taki, że muszę też coś zrobić z wodą z drenażu wokół domu.
    Czy można deszczówkę i wodę z drenażu zbierać do jednego zbiornika i potem używać jej do WC,Pralki i Zmywarki?
    WC to bez różnicy chyba, ale pralka i szczególnie zmywarka to chyba różnie.
    Woda z drenażu może być zanieczyszczona przez środki chemiczne(opryski,nawozy) albo pobliskie szamba i oczyszczalnie przydomowe.

    Czy jedyna opcja to deszczówka sama, a drenaż odprowadzić jak najdalej od domu?

    Ma ktoś jakieś pomysły. Zbiornik na deszczówkę planuję 6-8m3 betonowy, tylko nie wiem co do tego jeszcze dokupić (jaki zestaw sterujący pompa czy coś takiego).

    Pozdrawiam
    zmagania cd

  4. #24

    Domyślnie

    Trochę odgrzebuje ale mam pytanie czym zakończyć rurę od hydroforu znajdującą się wewnątrz zbiornika i czy w ogóle trzeba. Znajomi w studni mają gumowego węża podłączonego do hydroforu i nie mają żadnych koszy na końców ssawek/smoków itp nic im się nigdzy nie zapchało. Czy te zakończenia są konieczne?

    Drugie pytanie: czy przymocować rurę na wyokość np. 40cm od dna zbiornika czy lepiej do końcówki dołączyć elastyczny weżyk z pływakiem? Z góry może zbierać nieczystości, z kolei od dna może z czasem łapać jakiś muł lub ocś innego... Temat stary więc doświadczenia wam nie brakuje....

    Proszę o podpowiedź

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony