dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jakie paliwo do biokominka?

    W zeszłym roku zainstalowałem w domu kominek, ale jakoś nie mogę trafić na paliwo które by mnie zadowolilo. A to jedno śmierdzi, a to daje mizerny płomień, a to ostatnio się naczytałem że niektóre płyny wydzielają szkodliwe dla zdrowia substancje :/ Ktoś z Was może mi polecić naprawdę dobry bioetanol?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Diedra
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    198

    Domyślnie

    Kiedy poszukiwałam informacji o polecanych przez innych bio-kominkowców paliwach, na różnych forach natrafiałam głownie na trzy marki: Fanola (Planika), szwajcarski Bionlov i polski Eko X Fire. Ja kupuję Bionlov z tej prostej przyczyny, że jest dostępny w pobliskim markecie budowlanym Jestem z niego dość zadowolona - płomień ma ładny, pomarańczowy odcień i zapach jest delikatny w porównaniu z różnymi dziwnymi paliwami, które - niestety - miałam nieprzyjemność wypróbować.
    Na pewno wypróbuję też Eko X Fire, jest tańszy niż Bionlov, więc dam mu szansę wybronienia się Pojedynczych butelek Fanoli nie mogę znaleźć, uparli się na sprzedaż całych kartonów po 12 litrów. Skoro nie mogę przetestować przed zakupem większej ilości, to raczej dam sobie spokój

    Jestem bardzo ciekawa, jakich paliw próbowaliście Moją największą pomyłką był "Prometeusz" Paliło się to bardzo długo, fakt, ale zapach był... dokuczliwy

  3. #3

    Domyślnie

    Nikt nie podzieli się opinią w sprawie paliwa do biokominka, które daje ładny żółty płomień?

  4. #4

    Domyślnie

    Przerobiłem kilka. Każde daje ładny, żółty ogień.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony