dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie

    Prośba o opinię - czy drewno topolowe nadaje się na podłogę w sypialniach ? Właściciel hurtowni twierdzi, że TAK , natomiast wszyscy inni - stolarze, ludzie z tartaku,inni zajmujący się suszeniem i obróbką drewna- że NIE.
    DJ

  2. #2

    Domyślnie

    Jedyne mi znane zastosowanie drewna topolowego, to na okładziny hamulców bębnowych silników parowych. Trochę ma to mało wspólnego z podłogą w sypialni.
    Topola nawet marnie się pali

  3. #3

    Domyślnie

    może jeszcze ktoś, może znajdzie się technolog drewna ? - sprawa pilna.
    Danka

  4. #4

    Domyślnie

    Faktycznie topola nie nadaje się prawie do niczego, a na podłogi w szczególności. Ma miękkie drewno i duży udział przyrostów wiosennych, które są super miękkie. Bez problemu można zrobić głęboką rysę przy pomocy własnego paznokcia.
    W swoim domu swego czasu używałem topoli na deski do krojenia mięsa w kuchni. Mają tę zaletę, że noże nie tępią się tak szybko. Sama deska nadawała się do wyrzucenia po ok.4 tygodniach używania.

  5. #5

    Domyślnie

    Potwierdza się opinia większości, właściciel hurtowni chce pozbyć się bubla, dziękuję wszystkim, pozdrawiam
    DJ

  6. #6

    Domyślnie

    Topola jest tak miękka, że musiałabyś fruwać, lub chodzić boso.
    Nadaje się natomiast na rzeźby - ołtarz Wita Stworza wyrzeźbiono z drewna topoli.
    Technolog drewna - zajmujący się oknami z PVC
    Hi, Hi Hi

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: plonskij dnia 2002-07-02 11:18 ]</font>

  7. #7

    Domyślnie

    Plonskij-z rękodzielnictwa param się w długie zimowe wieczory malowaniem szkła farbami witrażowymi. Mam już go całkiem pokaźną kolekcję. A wracając do topoli - jestem przekonana, że nie należy jej kłaść wogóle, a na podłogi w szczególności.Muszę tylko jeszcze uświadomić to mężowi, którego znajomym jest ów właściciel hurtowni z drewnem.
    DJ

  8. #8

    Domyślnie

    Technolog drewna - pracujący 6 lat w konserwcji zabytków drewnianych i od 14 lat w Istytucie Techniki Budowlanej - kilka lat związany z domami kanadyjskimi a od 10 lat z oknami PVC, drewno, fiberglass, aluminiowe, aluminiowo-drewniane, inne.
    Rękodzieła nie uprawiam - poza ogródkiem pod domem.
    Czy te Twoje witraże są na zbyt czy tylko do Twojej kolekcji.

  9. #9

    Domyślnie

    Plonskij-moja radosna twórczość zdobi wnętrza mojego domu, bywa też czasami prezentami dla rodziny i przyjaciół
    Pozdrawiam Danka

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    Mam na działce 6 Topoli do wycięcia. Za ile mogę je sprzedać po wycięciu, czy Topola nadaje się tylko do spalenia?

  11. #11

    Domyślnie

    Hugo, podejrzewam, że będziesz musiał mieć zgodę na wycięcie tych drzew, to przede wszystkim.
    DJ

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    Zgodę już mam, chodzi oto czy mogę za te drzewka zwinąc kasiorke i jaką.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Towar kosztuje tyle, ile ktoś byłby gotów za to zapłacić.
    Jeśli ktoś by tę topolę kupił na opał to dostałbyś nie więcej jak 60-80 zł za metr przestrzenny.
    Na konstrukcję to się nie nadaje więc chyba tylko tyle.
    Chyba, że znajdziesz kogoś kto chce "wystrugać dużego świątka" ale i wtedy wątpię byś uzyskał lepszą cenę niż tę po której sprzedaje nadleśnictwo (z rachunkiem).
    Moja rada, zagospodaruj je we własnym zakresie. "Kasiorki" jak to nazywasz na tym nie zbijesz. Np. ja ściętą topolę podzieliłem na 3 kawałki o długości 180cm każdy i poprzecinałem je wzdłuż na 2 części z których zrobiłem ławy i stół ogrodowy. A reszta? A reszta sezonuje się do kominka.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony