dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Czyli wszystko jest w normie.. Niedawno (listopad ubr) miałem przypadek drzwi drewnianych. Całe pokryte wodą, aż się zabieliły. W piątek uruchomiono ogrzewanie na full. W poniedziałek rosa ograniczyła się do krawędzi i klamek. Wstawiono dwa osuszacze, początkowo ściągały ponad litr wody na m2/dziennie. Po tygodniu nie było śladu na drzwiach, wilgotność spadła do ok 60%.
    Oczywiście prace mokre (tynki wylewki) były zrobione przed montażem drzwi.

    Także : pozostaje cierpliwie czekać lub wspomagać osuszanie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Może faktycznie osuszacz o dobry pomysł, nawet o tym nie pomyślałem - dzięki za radę!

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Napisałem tam 1 litr wody na m2 (powierzchni mieszkalnej). A pewnie nawet więcej bo ten dom nie ma pewnie 100m2, a wylewali ponad 100l dziennie. 10 wiader... Codziennie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #44

    Domyślnie

    Witam, mam u siebie zamontowane drzwi magnum 68 kr, moje pytanie brzmi czy normalnym jest że powstają takie straty ciepła na uszczelkach i poprzez wkładkę do klucza wieje wiatr. Czy jest to błąd montażowy lub błędna regulacja lub jakiś inny czynnik. Temperatura otoczenia w czasie pomiaru - 6 stopni
    Temperatura na obrysie uszczelek +7
    A na wkładce + 13
    Zdjęcie robione z zewnątrz budynku. A zdjęcie zamrożonego zamka z wewnątrz pomieszczenia w którym była temperatura + 21 stopni.
    Wilgotność 40-45%
    Pozdrawiam
    https://zapodaj.net/f4914b36259e4.jpg.html
    https://zapodaj.net/5d74d8303fd1f.jpg.html

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Trudno to nazwać normalnością, ale jak najbardziej naturalne.
    Nie wiem jak w Delcie ( nie wiem jak u innych), ale obstawiam, że temperatury uszczelek w drzwiach stalowych takie są.
    Możesz próbować poprawiać docisk, ale nie mam pewności że to coś wyraźnie poprawi.

    Wkładka to metal, więc nie ma co się dziwić że przemarza. Jeśli wieje, to można próbować założyć na nią podkładki z gąbki (dają je niektórzy producenci klamek). Ten lód sugerowałby jednak, że wilgotność , przynajmniej w wiatrołapie jest większa niż 40%..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony