dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie Drzwi wejściowe - skrapla się woda dość mocno- dlaczego

    Witam , mam w mieszkaniu drzwi wejściowe metalowe( nie były z tych tańszych) Gdy pojawia się okres jesienny tak jak teraz to na górze drzwi ( na futrynie )normalnie widac bardzo duże krople wody, całe dookoła na futrynie sa bardzo mokre( od strony zawiasów normalnie cieknie ) na zamku też jest mokro. w zimie przy większych mrozach to wszytsko zamarza i jest lód a czasem zamek zamarzał tak ze klucz musiałem zapalniczka podgrzewać żeby się przekręcił .Dlaczego tak się dzieje?? jak z tym walczyć?? Drzwi maja dookoła uszczelke na futrynie .W domu temperatura średnio 22 czasem 23 stopnie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Podaj jeszcze jaką masz wilgotność w domu.
    To drzwi do mieszkania ??? czy typowo zewnętrzne wystawione na warunki atmosferyczne?

  3. #3

    Domyślnie

    Duża wilgotność w domu.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Są to typowe drzwi zewnętrzne bezpośrednio z pola do mieszkania , w domu wilgotność na stacji pogody to srednio między 58 a 65% ( zależy od wietrzenia, od pogody od temperatury, od pory roku)

    Na żadnych oknach nie mam tego problemu nawet jak są całkowicie uszczelnione ( domknięte)

    Mam wrazenie że są gdzieś mało szczelne albo w srodku nie ocieplone lub coś w tym stylu. Może są jakies wadliwe i dlatego. ( metalowe całe drzwi i futryny)
    Bo przecież wilgotność jest raczej optymalna a na oknach nic nie ma .
    Ostatnio edytowane przez monkey222 ; 28-10-2012 o 20:15

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Naipierw spróbuj wyregulować skrzydło na docisk - jak nie wiesz jak to wezwij fachowca.
    Jak to nie pomoże tzn., że masz albo skrzywione skrzydło albo ościeżnicę na odcinku mostka termicznego ( wykrapla się woda w miejscu styku ciepłego powietrza i zimnego) ewentualnie niedocieplone ( termo wkład wadliwy ).

    Musisz najpierw zrobić regulację - jeśli ona nie pomoże tzn., że problem jest po stronie producenta albo montażysty ( wspomniane skrzywienia ).

    Powodzenia

    P.S z dobrymi drzwiami drewnianymi nie miałbyś tego typu problemów.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    tzn zauważyłem że jak drzwi są zamknięte na zamek to góra i dół drzwi sa na styk z futryna a srodkiem na długości około metra tak jakby lekko drzwi odstaja tzn jest taki jakby lekki brzuch , ale uszczelka dobrze dochodzi wszędzie .

    Ok dzieki za rady, wezwe fachowca jakiegoś bo łatwiej doradzić jak się widzi .

    Dodam tylko że skrapla sie na futrynach , na łączeniu futryny z drzwiami a całe drzwi są ok

  7. #7

    Domyślnie

    wilgotność powyżej 55% jest za wysoka. Twoje objawy są takie same jak na nawiewnikach okiennych.
    Czy ościeżnice są wypełnione pianką czy betonem?
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    majster jak mi montowal drz2wi to w oscieznice wpychal docinany styropian

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    No to jasne. Wepchnięty styropian nie uszczelni wystarczająco dobrze ościeżnicy. Jakkolwiek dokładnie docinał ten styropian, to zawsze pozostaną tam luki, przerwy czy dziury, w których powietrze sobie swobodnie krąży i zimne dociera do wnętrza.
    Futryna powinna być w całości wypełniona pianką.
    Ale to nie zawsze łatwe, bo albo szczelina montażowa jest za mała lub komuś szkoda pianki, ew. czasu - bo dużo piany=duży czas schnięcia.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    da sie to jakos naprawic bez wywalania drzwi od nowa??? moge teraz wstrzyknac pianke w te otwory montarzowe czy juz jest po ptakach??

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ...ja obstawiam regulację w połączeniu z kiepsko docieploną ościeżnicą - powinna być pianowana t.j Kolega Finlandia napisał.

    Jak przyjdzie wyregulować Ci drzwi to poproś żeby przejrzał okna
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    dlaczego okna??? okna sa super montowane bo robiła inna firma, najlepsza w naszym miescie i wszystko super pianowali i mam 100% pewnosci ze zrobili to prfekcyjnie bo kazdy ich chwali - widac bylo ze firma pierwsza klasa( duzy producent)

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Tak, to co powiedział Charlie też ma znaczenie - dobre doleganie skrzydła jest ważne.

    Jak Ty chcesz wstrzyknąć pianę przez otwory montażowe? W tych dziurach powinny być DYBLE.
    No chyba że masz drzwi zamontowane na samą pianę.. tzn styropian.

    Ps. Nawet jeśli masz tam śruby i je wykręcisz, to raczej dziury są za małe by wcisnąć tam pistolet, a druga sprawa - piana aż tak wszechstronnie się nie rozpływa by wypełnić całe wolne przestrzenie. Ale próbować możesz..

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Ok .dziekuje wam wszystkim za rady i podpowiedzi. wezwe fachowca i moze cos wymysli. troche mi sie nie usmiecha wywalac drzwi i na nowo montowac bo elewacja zrobiona w tym roku;/;/;/;/ Dziekuje i pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Czesc,
    Jak sobie poradziles z problemem?

    Wg mnie problemem sa mostki termiczne na drzwiach (zakmi, wizjer) jak I oscieznicy (bez przekladki termicznej).
    Cieple powietrze z wnetrza domu styka sie z zimna powierzchnia, dochodzi do przejscia przez punkt rosy I wykrapla sie woda. Jesli jest bardzo zimno na dworze, to woda zamarza.
    Z punktu widzenia fizyki w tym przypadku moze pomoc:
    - likwidacja mostkow = wymiana drzwi I osciaznicy
    - obnizenie wilgotnosci i temperatury bezposrednio przy drzwiach (np wiatrolap ogrzewany tylko do 10st) --> ale to przy wielkich mrozach moze byc za malo.
    - mozesz jeszcze wybudowac wiatrolap przed drzwiami (taka dobudowka oslaniajaca drzwi) - dzieki temu przy drzwiach od zewnatrz nie bedzie tak zimno.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No to jasne. Wepchnięty styropian nie uszczelni wystarczająco dobrze ościeżnicy. Jakkolwiek dokładnie docinał ten styropian, to zawsze pozostaną tam luki, przerwy czy dziury, w których powietrze sobie swobodnie krąży i zimne dociera do wnętrza.
    Futryna powinna być w całości wypełniona pianką.
    Ale to nie zawsze łatwe, bo albo szczelina montażowa jest za mała lub komuś szkoda pianki, ew. czasu - bo dużo piany=duży czas schnięcia.
    Chciałbym do swojego domu kupić drzwi zewnętrzne wiked premium z małym przeszkleniem. Czy po wybraniu ościeżnicy zwykłej 11 wystarczy tylko prawidłowo ościeżnicę zamontować/uszczelnić pianką aby nie było efektu skraplania?

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    @jankes789 Niestety może nie starczyć. Jak wyżej wspomniano efekt skraplania jest bardzo zależny od temperatury i poziomu wilgotności powietrza. Dlatego właśnie coraz częściej polecam jednak ościeżnice z przekładką termiczną. Im niższa temperatura np w przedsionku i większa wilgotność powietrza tym bardziej zbliżamy się do wartości granicznych wykraplania się wody z powietrza na mostkach termicznych - w tym wypadku może to być ościeżnica (a może to być jakiś narożnik w pomieszczeniu).

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Wbrew pozorom w przypadku wiatrołapów drzwi wejściowe powinny być jak najplejsze
    Dlaczego?
    Wiatrołapie przeważnie temperatura jest niższa niż w całym mieszkaniu
    Wiatrołap przeważnie nie jest ogrzewany


    Wiatrołap ma małą kubaturę czyli doprowadzenie do wzrostu wilgotności następuje bardzo szybko
    Wiatrołapie przechowujemy spocone kurtki zmoczone kurtki spocone buty itp wydzielających wilgoć
    To wszystko powoduje że wymagania stawiane drzwiom zewnętrznym powinny być o wiele większe niż w przypadku braku wiatrołapu

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Chciałbym do swojego domu kupić drzwi zewnętrzne wiked premium z małym przeszkleniem. Czy po wybraniu ościeżnicy zwykłej 11 wystarczy tylko prawidłowo ościeżnicę zamontować/uszczelnić pianką aby nie było efektu skraplania?
    I tak i nie. Jeśli w domu masz ponad 60% wilgotności i temperaturę w środku w okolicach 18-19 stopni, a na zewnątrz jest około minus 5 lub mniej to oczywiście, że będzie Ci się lała woda po ościeżnicy, Tej czy każdej innej dobrze wypianowanej.
    Ościeżnicę 11 pianuje się w całości. Nie daje się żadnego styropianu, resztek z budowy, szmat czy czego tam człowiek nie wymyśli. Różnica to kilka złotych wydanych na piankę i jest święty spokój. Mowa oczywiście o drzwiach dobrze zamontowanych, dobrze wyregulowanych i o normalnych warunkach klimatycznych w domu, czyli średnia wilgotność na poziomie 40-50% i temperatura w okolicach 20-22 stopni.
    Informację traktuj jako ogół do wszystkich ościeżnic tego typu - nie tylko z Wikędu.
    Ja osobiście mam premium 26 z przeszkleniem na ościeżnicy 11 (nie było wtedy Termo i oczywiście, że szewc w dziurawych butach chodzi). Wiatrołap jest, zadaszenia brak (przyznam się bez bicia). Temp w domu w okolicach 22 stopni i wilgotność jakieś 50%. Niestety wentylację mam słabą i z okien mi się leje woda. Z drzwi przy większych mrozach rzędu -10 stopni wykrapla mi się woda na wkładce. Nic niepokojącego - normalne zjawisko.


    Co do wyraszania się wody. Jeszcze kilka lat do tyłu ludzie w dziwny sposób używali piany. Nie pianowali całej ościeżnicy, dodawali tam różne materiały typu styropian i piana nie mogła dobrze wypełnić przestrzeni. Skutkowało to tym, że brakowało miejscami piany, a cienka blacha ciepła nie utrzyma i stąd przemarzały ościeżnice. Łatwo domyślić się, że nikt nie uskarżał się na przemarzanie skrzydła, bo ono było wypełnione fabrycznie w 100%.

  20. #20

    Domyślnie

    Duża różnica temperatur, duża wilgotność, materiały słabo izolujące zawsze będą narażone na skraplanie. Pianka jest w środku, na wierzchu idzie ościeżnica stalowa która po części jest na zewnątrz, w drugiej części w mieszkaniu. Musi być jakiś efekt tego.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony