dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 196
  1. #1

    Domyślnie Awaryjne zasilanie pompy ciepła - czy jest coś takiego?

    Czy istnieje jakieś urządzenie, które potrafi awaryjnie zabezpieczyć działanie pompy ciepła i podłogówki w przypadku braku zasilania? Mam na myśli coś takiego jak UPS w komputerach.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dembi

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    164

    Domyślnie

    Chyba tylko agregat prądotwórczy. Ale pytaj elektryków.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Owszem, są takie rozwiązania. Agregat, duża bateria akumulatorów z falownikiem (czyli większy UPS), może jakieś odnawialne źródło.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro szpitale mają awaryjne zasilanie, to czemu nie pc ? To tylko kwestia ceny. Kupujesz 3-fazowy agregat o odpowiedniej mocy i problem z głowy. Dla takich mocy jakie potrzebuje sprężarka dobrze się sprawdza akumulator w postaci zbiornika z benzyną.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    adigg ma racje
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  6. #6

    Domyślnie

    Takie zasilanie awaryjne będzie kosztować tyle samo co PC albo i więcej.
    Lepiej odpalić kominek.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  7. #7

    Domyślnie

    My też to przerabialiśmy odpalićkominek można tylko i wyłącznie jak bez płaszcza. Za UPS pod pompę elektrycy krzyknęli nam jakieś bajroniczne sumy i się z tego wyleczyliśmy. W związku z tym zamontowany został bufor, który magazynuje ciepło.

  8. #8

    Domyślnie

    Koszt UPS`a trójfazowego o kilkugodzinnym czasie podtrzymania to koszt ok 30tyś zł.
    Można by myśleć o agregacie prądotwórczym, ale to też nie może być pierwszy lepszy z marketu bo na wyjściu to są śmieci a nie napięcie. Do wiertarki, czajnika się nadaje do elektroniki już nie. Porządny agregat to znów nie mała kasa. Także podtrzymanie pompy ciepłą to raczej nie uzasadnione ekonomicznie rozwiązanie.

  9. #9

    Domyślnie

    Agregat 4kW i najlepiej na ropę a nie benzynę , albo przerobiony z 95 na ON i lać resztki ze smażalni wyjdzie bardzo tanio .
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Trzeba mieć tę smażalnię...


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Koszt UPS`a trójfazowego o kilkugodzinnym czasie podtrzymania to koszt ok 30tyś zł.
    Można by myśleć o agregacie prądotwórczym, ale to też nie może być pierwszy lepszy z marketu bo na wyjściu to są śmieci a nie napięcie. Do wiertarki, czajnika się nadaje do elektroniki już nie. Porządny agregat to znów nie mała kasa. Także podtrzymanie pompy ciepłą to raczej nie uzasadnione ekonomicznie rozwiązanie.
    Zainteresuj się co dostajesz od elektrowni. Bo np. u mnie na działce jest permanentnie poniżej 200V, a życie toczy się dalej. Jeśli masz w domu respirator, to nie ma o czym mówić, ale z tego co się orientowałem, to byle by nie był badziewem totalnym i miał AVR i raczej nic się niczemu nie stanie, nie demonizujmy, przedział 1-2 KPLN jest sensowny.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piorunowo

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-777
    Posty
    4

    Domyślnie

    Odkopię nieco temat gdyż problem nieco związany z głównym tematem...

    Mój budynek znajduje się na końcu linii co wiąże się niestety z częstymi wahaniami napięcia i występowaniem asymetrii faz. W rezultacie powoduje to wywalanie czujnika zaniku i asymetrii faz (jak i w rezultacie samej pompy)... Czasem wszystko jest ok ale niekiedy wystęuje to i po kilka razu dziennie (często raz po razie w przeciąu kilkunastu minut). Pompa Danfoss DHP 10kW 400V. Robiłem rozeznanie jeżeli chodzi o UPSy ale cany faktycznie powalają z nóg.

    Czy jest jakaś inna możliwość aby to ustabilizować? Z tego co sprawdzałem wahania dotyczą głównie jednej z trzech faz.

    Dzięki za wszelkie sugestie i porady!

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    a próbowałeś zamontować falownik.
    taki falownik składa sie z prostownika ,kondensatorów i przetwornicy.W obwód kondensatorów można włączyć mały akumulator.
    Ja znam firmę ANIRO robią różne aplikację.

  14. #14

    Domyślnie

    piorunowo
    Informowałeś ZE o tym, że asymetria napięć na obwodzie, z którego jest zasilany Twój dom osiąga tak duże wartości?
    Próg zadziałania niektórych czujników asymetrii to ok. 50V. Tak dużych różnic ( o ile faktycznie na sieci występują) normalnymi nazwać nie sposób.
    ZE powinien wysłać ekipę by poszukała przyczyn. Sprawdzą wartości napięć w kilku punktach sieci, rozkład obciążeń, sprawdzą/wymienią zaciski prądowe itp.
    Nawet na starej sieci często da się coś poprawić (zanim zostanie wyremontowana).

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    a próbowałeś zamontować falownik.(....).
    Hydrauli, żartujesz, prawda????
    Energetyka daje ciała a Ty proponujesz walnąć elektronikę na swój koszt dla pompy 10kW?
    Co przy rozruchu??
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piorunowo

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-777
    Posty
    4

    Domyślnie

    Póki co z ZE kontaktował się sąsiad, zakładali mu nawet jakieś urządzenie pomiarowe ale finalnie niewiele chyba z tego wyszło. Podczas rozmowy rzucali hasła, iż o problemie PC słyszeli ale to wina instalatorów bo zakładają zbyt czułe urządzenia (czujniki asymetrii) a parametry samej sieci łapią się w normach...
    Ja "batalię" z ZE planują zacząć w przyszłym miesiącu (chcę mieć wszystko na papierze jeżeli twierdzą, iż sieć parametry ma w porządku), ale w między czasie próbuję pokombinować coś na własną rękę. Jak robiłem rozeznanie po okolicy to mrugające żarówki czy też UPSy pod biurkami to raczej sąsiedzki standard.
    Z moich amatorskich pomiarów wynika, iż dwie fazy są mniej więcej w porządku (na jednej miernik wskazywał nawet 236V) ale ta trzecia potrafi wahnąć się nawet poniżej 200V. Czy w takiej sytuacji falownik może pomóc? Muszę wgryźć się w temat...

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Do komputera UPS może się przydać (o ile to nie laptop ze sprawnym akumulatorem), cenowo też nie zabija.
    Ale do pompy ciepła takie kombinacje, zapomnij.

    PS.
    Miałem jeden taki przypadek asymetrii która wyłączała pompę całkowicie.
    Zmostkowałem czujnik kolejności i zaniku fazy (tymczasowo) ale to w swoim urządzeniu i na swoje ryzyko. (NIE RÓB TEGO)
    Ostatnio edytowane przez wihajster ; 05-05-2014 o 22:43
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Hydrauli, żartujesz, prawda????
    Energetyka daje ciała a Ty proponujesz walnąć elektronikę na swój koszt dla pompy 10kW?
    Co przy rozruchu??
    Jest taki falownik LG typ 7
    On ma przeciążalność 100% i ja go kupowałem za 1800 zł. 4 kW

    Niech kolega zadzwoni do tej firmy i opowie .Ja proponuję spróbować

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piorunowo

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-777
    Posty
    4

    Domyślnie

    Batalia z ZE w toku ale zima tuż, tuż, także spróbuję powrócić nieco do tematu...

    Mam założony zapewne standardowy czujnik firmy z dwoma literkami ff w nazwie. W jego parametrach mogę wyczytać, iż opóźnienie wyłączenia wynosi 4s a asymetria napięciowa zadziałania to 55V. Przy ostatnich pomiarach gdy czujnik skakał (dosłownie skakał, w ciągu minuty z 10 razy wyłączył i załączył zasilanie) wychodziło, iż na jednej fazie jest ok 240V, na drugiej w okolicach 205V (trzecia faza stabilna 230V). Nijak nie daje to różnicy 55V a nawet gdyby taka różnica wystąpiła to tylko jako pik, więc jak ma się do tego to opóźnienie 4s mające jak rozumiem zapobiegać takim przypadkowych spadkom napięcia?

    Czy moje rozumowanie jest gdzieś błędne? A może po prostu powinienem wymienić czujnik na jakiś z wyższej półki?

    Próbowałem rozgryźć temat falownika ale dla mnie to czarna magia... Czy zwykły elektryk sobie z tym poradzi czy też trzeba szukać fachowca z innej dziedziny?

    Dzięki za wszelkie sugestie

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    to teraz ja odkopię temat pytanie mam troszkę inne, mianowicie nie chcę zasilać pompy ciepła tylko pompkę cyrkulacyjną która jest sterowana przez Pci P/W. Pompa jest jednofazowa i z niej jest zasilana pompka cyrkulacyjna. Pytanie jak to zrobić by w przypadku dłuższego braku prądu ta pompka się załączała by woda nie zamarzła w rurkach.

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony