dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 152 z 152
  1. #141
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    dlatego pisałem o wcześniejszym przygotowaniu wszelkich prefabrykatów w firmie wykonującej, elementy zaś już gotowe składa się na działce u inwestora w ciągu kilku dni ( modułowy) do kilkunastu dni ( bale) - zależy też od wielkości domu.
    Ale nawet w przypadku niektórych modułowych domów, dużych domów, nie jesteś w stanie przewieźć całej ściany czy szczytu, bo to nie realne - jak w małych domkach i proces budowy nieznacznie się wydłuża - tutaj decydujące znaczenie ma ilość pracowników w ekipie oraz organizacja pracy oraz zaplecze techniczno - logistyczne.
    O tym, że fundament musi być wcześniej przygotowany to chyba każdy wie....i media!
    pzdr
    Tu była reklama...

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinK09 Zobacz post
    Witam Pani Marchewka777,
    Jeżeli nie możesz wykonać części prac gospodarczo to jednak wyjdzie Ci cena jak za murowany więc się zastanów czy warto. Za mój dom do stanu deweloperskiego jedna z firm zażyczyła sobie 470 000 zł netto (w szkielecie).
    Ja wspieram się pomocą szwagrów. Trzeba mieć jednak zdrowie. Szwagry robią za darmo ale nie na sucho
    Pozdrawiam.

    470 tys.! matko boska! ten dom, co ja mam na myśli Stollux wycenia na około 170 tys. netto (do stanu surowego zamkniętego - ściany zewnętrzne,wewnętrzne,strop z ociepleniem, więźba, pokrycie dachu blachodachówką, rynny,okna, drzwi zewnętrzne,montaż). Szwagrów niestety nie mam Tylko szwagierkę i to na studiach polonistycznych, więc jedynie może nam dom ładnie nazwać... A Pana dom jaką ma powierzchnię?

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marchewka777 Zobacz post
    470 tys.! matko boska! ten dom, co ja mam na myśli Stollux wycenia na około 170 tys. netto (do stanu surowego zamkniętego - ściany zewnętrzne,wewnętrzne,strop z ociepleniem, więźba, pokrycie dachu blachodachówką, rynny,okna, drzwi zewnętrzne,montaż). Szwagrów niestety nie mam Tylko szwagierkę i to na studiach polonistycznych, więc jedynie może nam dom ładnie nazwać... A Pana dom jaką ma powierzchnię?
    Witam,
    No niestety mój dom mierząc po podłogach ma prawie 200 m2. Dochodzi jeszcze taras i balkon (nie wiem czy to się uwzględnia w wycenie).
    Nie wiem czy dobrze patrzyłem ale wydaje mi się, że Pani dom ma 100 m2. Wychodzi 2000 zł brutto za SSZ. To chyba normalna cena. A wątpię że w tej cenie są wliczone przyłącza. Więc jakby nie patrzeć wyjdzie jakieś 2500 zł/m2 do zamieszkania. Czyli żadna rewelacja.

    P.S. Proszę nie skreślać szwagierki. Ja buduję swój dom przy jak największym udziale pracy własnej a jestem po pedagogice

  4. #144

    Domyślnie

    Da radę i taniej, sam szkielet a właściwie cały moduł budynku można dostać już za 300 zł za 1 m pow. Dom będzie w dużych gotowych elementach do bezpośredniego montażu na działce. Czyli nie drogo . Co do stanu SSZ to można znależć wykonawcę tańszego, co nie znaczy gorszego , mieści się w granicach 1700 zł do 1900 zł z przyłączeniami itp. Wiem , bo sam z nich korzystam. Wystarczy tylko solidnie poszukać.

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinK09 Zobacz post
    Witam,
    No niestety mój dom mierząc po podłogach ma prawie 200 m2. Dochodzi jeszcze taras i balkon (nie wiem czy to się uwzględnia w wycenie).
    Nie wiem czy dobrze patrzyłem ale wydaje mi się, że Pani dom ma 100 m2. Wychodzi 2000 zł brutto za SSZ. To chyba normalna cena. A wątpię że w tej cenie są wliczone przyłącza. Więc jakby nie patrzeć wyjdzie jakieś 2500 zł/m2 do zamieszkania. Czyli żadna rewelacja.

    P.S. Proszę nie skreślać szwagierki. Ja buduję swój dom przy jak największym udziale pracy własnej a jestem po pedagogice
    No, 90 m powierzchni użytkowej, jest idealny, malutki, zgrabny i świetnie zagospodarowana przestrzeń To mój ideał - jak widać nie mamy dużych potrzeb (środków też Co do ceny Stolluxa to nie wiem jak by to wyszło ostatecznie, tak mi podali orientacyjnie. A przyłącza to nie załatwia samemu? Tego chyba firma budowlana nie załatwia...? W sensie woda gaz...

    Cytat Napisał Amberus Zobacz post
    Da radę i taniej, sam szkielet a właściwie cały moduł budynku można dostać już za 300 zł za 1 m pow. Dom będzie w dużych gotowych elementach do bezpośredniego montażu na działce. Czyli nie drogo . Co do stanu SSZ to można znależć wykonawcę tańszego, co nie znaczy gorszego , mieści się w granicach 1700 zł do 1900 zł z przyłączeniami itp. Wiem , bo sam z nich korzystam. Wystarczy tylko solidnie poszukać.
    - "cały moduł budynku można dostać już za 300 zł za 1 m pow" - yyy, no pewnie można, tylko co ja bym z tym modułem zrobiła nieszczęsna... W sensie to chyba normalne, że ekipy budowlane liczą sobie robociznę...?
    A ten tańszy wykonawca to skąd? Można prosić o namiary na priv?

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Witam,
    No niestety mój dom mierząc po podłogach ma prawie 200 m2.
    a mój będzie liczył sobie ...
    300m^2 i stan surówka zaparta koło 200 kzł ... stan z ramami nośnymi , nie przeliczałem na nową konstrukcję ale może wyjść tylko taniej.
    Z drewna buduje się naprawdę super tanio tylko to musi być zaprojektowane po mechanicznemu czyli dokładnie nic dla przypadku.
    Plus technologia robót bud ... krok po kroku ... inaczej to fluktuacja cen może przerazić.
    Skąd ? ponieważ projekty bud są najeżone tylko stertą wymiarów nic więcej .
    Już samo to że nad budową stoi pierwsze dach ułatwia dalsze prace.
    System matrioszka to jest to
    Kto widział kiedyś zagrodę ? na sianko ? to wie do czego zmierzam

  7. #147
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Croton

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, pragnę wszystkich przestrzec przed firma z Głowna ML Lipiec. Totalna chałtura i fuszerka za gruba kasę. Nie jestem konkurencją, ale boje się podać dokładny opis w obawie przed zemstą. Ten pan dał już upust swojej furii, wiec jest nieobliczalny. Jest wiele innych firm, na których można polegać, a od tej - z daleka. Szkoda, ze współpraca kosztowała wszystkich domowników tyle zdrowia.

  8. #148
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Croton Zobacz post
    Witam, pragnę wszystkich przestrzec przed firma z Głowna ML Lipiec. Totalna chałtura i fuszerka za gruba kasę. Nie jestem konkurencją, ale boje się podać dokładny opis w obawie przed zemstą. Ten pan dał już upust swojej furii, wiec jest nieobliczalny. Jest wiele innych firm, na których można polegać, a od tej - z daleka. Szkoda, ze współpraca kosztowała wszystkich domowników tyle zdrowia.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...26#post6199226

  9. #149

    Domyślnie

    wszyscy mówiąc o zaletach i minusach domów szkieletowych nie mówią o najważniejszym . DOBRZE zbudowany dom szkieletowy jest znacznie zdrowszy od pozostałych wybudowanych w innych technologiach . Podkreślam , dobrze zbudowany . Niestety w Polsce dobrze zaprojektowanego budynku szkieletowego jeszcze nie widziałem , a architekci zdobywają wiedzę na spapranych konstrukcjach własnych . Architekci dość trudno się uczą , bo nie przywykli do samokształcenia , a na polskich uczelniach , akurat ten typ domów jest całkowicie pomijany , bo i po co to komu potrzebne , a wszechobecna teoria kompletnie niezdrowych domów pasywnych bierze górę nad pozostałymi technologiami . Życzmy więc sobie zdrowego życia w betonach . W USA i Kanadzie ludzie dawno wyszli już z betonowych jaskiń , nam architekci i inni możni tego świata w budownictwie tłumaczą pozostałym , że technologia szkieletowa w Polsce się nie przyjmie . Dlaczego tak jest ? jak nie wiadomo o co chodzi ................ to wiadomo że komuś się to nie opłaca , że ktoś by na tym stracił . A Polak niech zdycha w betonach i styropianie . Trzymajcie się zdrowo .

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Dobrze alebaba pani/panie ... jakieś referencje ? jakieś tytuły ? naukowe, aby tak od razu skreślać ... i grubą kreską podsumować ?
    Przyznaj się tedy coś za ptica.

  11. #151
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    minia111

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-661
    Posty
    54

    Domyślnie

    470 tys to zdecydowanie za dużo, próbujcie w innych firmach

  12. #152
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mokka19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    1

    Domyślnie

    ja mieszkam na dolnym śląsku i widze wiele domów 50/50 nawet moi rodzce maja taki dom , i budowali go w 1994 i jest super cieply wted na osiedlach kazdy budowal takie domy

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony