dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaka szerokosc wjazdu na posesje:

Głosujących
115. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • ponizej 3 m

    3 2,61%
  • 3 m

    10 8,70%
  • 3,5 m

    17 14,78%
  • 4 m

    51 44,35%
  • 4,5 m

    13 11,30%
  • powyzej 4,5 m

    21 18,26%
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    akm1971

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    215
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Ja mam dokładnie 4 m i mam nadzieje ze starczy. Zawsze moge to zmienic....

  2. #42

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Stelka
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    481
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    U nas 5m brama,a furtka 1m,jest ok.
    Pasja Stelki
    Komentarze do Pasji Stelki

    "Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś"

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Ja nie mam jeszcze bramy, ale plany sa takie by była 4m. Widze, że dobrze zaplanowałem..
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  5. #45

    Domyślnie

    Temat stary ale podpytam bo nie znam się. Mam garaż + obok wiatę garażową. Podejrzewam, że przez większość roku będziemy parkować auto pod wiatą, a zimą w garażu bo mamy jeden samochód. Razem ma to szerokość 7,82m. Człowiek od ogrodzeń radzi zrobić bramę przesuwną na 6m. Byłam zaskoczona tym, że zasugerował bramę węższą niż garaż i wiata bo myślałam, że brama ma mieć minimum te 7,82m aby wygodnie wjeżdżać i wyjeżdżać. Jak uważacie? Robi się tak?

  6. #46
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Plot-bud

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    7

    Domyślnie

    Optymalne i zdecydowanie najczęściej stosowane światło wjazdu to 4m, ale trzeba mieć na uwadze, że dotyczy to sytuacji, w której wjazd prowadzi do pojedynczego garażu i wjazd do garażu jest usytuowany na wprost wjazdu na posesję. Jeśli garaż jest dwustanowiskowy i znajduje się blisko bramy wjazdowej to minimalna szerokość to 5m i to przy założeniu, że wjeżdzamy do garażu na wprost. Problem pojawia się gdy musimy na posesję skręcać z bardzo wąskiej drogi, gdzie dodatkowo nie ma pasa zieleni ani chodnika, wówczas światło wjazdu musi być odpowiednio większe, byśmy nie zahaczyli o słupek bramowy. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, gdy na posesję musimy wjechać z drogi jednokierunkowej i to skręcając w prawo, w tej sytuacji potrzebujemy jeszcze więcej miejsca by bezpiecznie i swobodnie wjechać na posesję. Tak czy siak warto inwestycję, którą jest wykonanie bramy i ogrodzenia dobrze przemyśleć i zrobić to z głową i porządnie, bo będziemy ich używać przez lata i to codziennie. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem bramy lub ogrodzenia, a nie do końca jesteście w temacie to zapraszam
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 14-06-2022 o 09:27

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony