dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.
    W sobotę lałem ławę z gruchy i wszystko byłoby ok. gdyby nie ta piep... pogoda. Brak mi słów. Niby pogoda poprawiała się, ale jak zalewaliśmy to tak się rozpadało, że tragedia. Ten co powiedział, że będą przelotne deszcze niech idzie do diabła.

    Tak czy inaczej ławę wylałem, jest dobrze, choć nie do końca. W tych warunkach nie udało mi się jej dobrze wypoziomować. Woda stała i tak wyszło, że mając ławy po kwadracie po przeciwnych narożnikach mam różnicę rzędu 4cm.

    Dużo to i mało. Na tym mam zamiar postawić ścianę z bloczków betonowych /6 sztuk w pionie/. Czy można na bloczkach wyciągnąć te 4cm. Czy wypoziomować pierwszą warstwę /czy warstwa zaprawy nie będzie za gruba/, czy po prostu na każdej kolejnej warstwie bloczków nadrabiać po 0,5cm.

    Poradzcie coś, bo jest lekko załamany i nie powiem jak wkurzony.

    p.s był juz taki wątek na forum - koleś miał nierówności rzędu 10cm i Murator mu podpowiedział, iż musi na to nalać kolejną warstwę betonu. Przyznam, że taki zabieg średnio mnie interesuje.

    Pozdrawiam

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: kodi_gdynia dnia 2002-07-01 12:46 ]</font>

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    nie wiem czy bym dobrze postąpił, ale na Twoim miejscu starałbym się "zgubić" tą różnice pogrubiając z jednej strony spoiny a z drugiej strony je "pocieniając"

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    a tak przy okazji, sąsiad przygotował wykop i zbrojenie pod zalanie ławy fundamentowej po czym zamówił gruchę. kwadrans przed
    zalaniem zaczęło kropić a w momencie przyjazdu juz tak lało, że pięć metrów dalej nic już nie było widać. Na domiar złego zaczął padać grad wielkości ziarenek fasoli Sąsiadowi nie pozostało nic innego jak na chybcika zrobić sobie solidny 10 metrowy betonowy dojazd
    do swojej działki, który i tak dwa tygodnie później musiał skuć
    bo zaczeli kłaść sieć wodociągową Głowa do góry i tak najgorsze jeszcze przed nami

  4. #4

    Domyślnie

    Witam u nas też pada

    Nie ma co się wkurzać, szkoda zdrowia.
    Cztery centymetry po przekątnej to normalka,
    Zgubisz to na sześciu warstwach, nie radzę wyrównywać na jednej warstwie.

    Pozdrawiam Jacek


  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Panowie. Jestem trochę uspokojony. Dzisiaj wogóle jest paskudny dzień. Myślę, że uda się zgubić te 4 cm tak jak mówicie. Trochę grubiej z jednej strony z innej trochej pocieniować.

    Jeszcze raz dzięki - Abakus, chyba zostaniesz moim wirtualnym kierownikiem. Już po raz kolejny służysz mi radą.

    Pozdrawiam i dzięki za podtrzymanie na duchu

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Lepiej jakbyś do murowania zamówił gotową zaprawe M5 z gruchy z opózniaczem.Różna grubość fug to przy zaprawie robionej na budowie może być różnie ze ściskaniem.

  7. #7

    Domyślnie

    nie przejmuj się te 4cm to zgubisz na 6 bloczkach i na warstwie wyrównawczej pod izolację poziomą pod warunkiem że będziesz pilnował "fachowców" bo jak znikniesz to oczywiście sp... robotę.
    Na koniec sprawdź niwelatorem i na ostatniej warstwie zaznacz punkty odniesienia np. do okien, nadproży (ktoś już o ty, pisał.
    A z tą pogodą to właśnie jest tak jak pisałeś, ja też jestem zły na tych co zapowiadają i teraz sam sprawdzam na onecie oczywiście z poprawką. I tak mi się robota ślimaczy że ławy wylałem 24.06 a dzisiaj dopiero wypełniam fundamenty(też 6 warsw) piaskiem.
    Głowa do góry
    Marek

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki Czarny za podtrzymanie na duchu. Z tym Onetem to też jest lekki kibel - też sprawdzam i piszą że na Pomorzu 1mm deszczu. I jak mi ktoś powie że był 1mm deszczu to niech ...

    Anonimowy - jak wezmę z gruchy to nawet z opóźniaczem nie dam rady tego wymurować.
    Robiłem ogrodzenie i słupki z klinkieru. Mieszałem w taczce bo nie chciało mi się wyciągać betoniarki. Proporcje uczciwe 1:2 no 1:3. Wyszła tak mocna że nie sposób jej odłamać od cegły. Kierownik był w szoku. Po co taka mocna mówił - obyś nie musiał nic w przyszłości kuć.
    Z zaprawą do murowania jest prościej bo potrzeba tylko piach płukany /do 2mm/ oraz cement i woda. Gorzej jest z betonem odpowiednie kruszywo, proporcje cementu i wody itp.

    Pozdrawiam

    Ach Czarny murować, będę sam z teściem no i jego kolegą który jest zawodowym murarzem. Więc spokojnie damy radę.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: kodi_gdynia dnia 2002-07-02 07:10 ]</font>

  9. #9

    Domyślnie

    Najdokładniejsza pogodę można znaleźć pod http://meteo.starsoft.pl/
    Wejdźcie w "prognozy" - "ICM"
    Podaja pogodę na podstawie zdjęć satelitarnych z prognozą co 6 godzin. W ciągu ostatniego roku nacięłem sie tylko 2 razy, ale i pogoda była niepewna.

  10. #10

    Domyślnie

    Janek jeśli jest jak mówisz to wielkie dzięki. Będę korzystał.
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    każde murowanie powinno zacząć się od wypoziomowania podłoża. powinieneś wypoziomować to zaprawą 10 lub 12 . tak proponuję zgubić 3 cm i 1 cm zostaw sobie na spoiny.
    HEJ!

  12. #12

    Domyślnie

    Ketiso - czy ta warstwa 3cm nie będzie zbyt duża. Zrobię zaprawę solidną np. w stosunku 1:2, ale czy i tak nie jest zbyt gruba.
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Moim założeniem jest (zawsze) należyte przygotowanie punktu startowego. Korzyść jest niebagatelna: tylko raz doprowadzasz podłoże do poziomu... Jeśli będziesz chciał gubić nierówność na spoinach, to do problemu będziesz podchodził kilka razy, przy każdej kolejnej warstwie.. I co Ty na to ?

  14. #14

    Domyślnie

    Jezeli masz niwelator, to w ogole nie ma problemu. Wyprowadzasz najpierw pod niwelator 4 narozniki. Potem tylko łączyc odpowiednie warstwy sznurkiem i wypełniac kostką. Szkoda czasu na wyrównywanie 4 cm.
    Problem zaczyna sie jezeli masz dom w jakims innym ksztalcie niz prostokat, np T, w takim wypadku najpierw wyrównaj

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    ten problem wymagałby kodi oparcia o bar

  16. #16

    Domyślnie

    Czyli co Panowie, wyciągnąć pierwszą warstwę na poziom i jazda dalej.
    Pozdrawiam

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Zwróćcie jeszcze uwagę na problem możliwego nierównomiernego osadzania się budynku na gruncie. Oczywiście, należy na każdym etapie budowy dbać o odpowiednie wypoziomowanie warstw. Lecz wszystko to i tak może "wziąć w łeb" jeśli budynek po np. roku osiądzie którymś narożnikiem głębiej w grunt. Wtedy pozostaje tylko wylewka samopoziomująca.
    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Wowka, rozciągnąłeś temat.... W zasadzie można by postawić pytanie "Po co budować, jeśli coś się może sp......ć ?"

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Luna_tyk czy dobrze przeczytałeś mój post?
    Napisałem wyraźnie, "że należy na każdym etapie budowy dbać o odpowiednie wypoziomowanie warstw".

    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    kodi nie oglądaj się na nic i jedź juz z budową tego fundamentu. Nic sie nie zawali a jak sie zawali to trudno - oczywiście żartuję

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony