dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 63 z 63
  1. #61

    Domyślnie

    Witam. Pewnie odświerze temat ale chciałem Was zapytać o ocieplenie stropu betonowego... Myśle nad wełną ale nie wiem jaką folie dać. Co doradzacie?

  2. #62

    Domyślnie

    Witam. Pewnie odświeże temat ale chciałem Was zapytać o ocieplenie stropu betonowego... Myśle nad wełną ale nie wiem jaką folie dać. Co doradzacie?

  3. #63

    Domyślnie

    Witam Kolegów.


    Trochę odkopię. Pozwolę sobie podpiąć się pod temat i spytać mądrzejszych bo mnie również czeka docieplenie nieużytkowego strychu w domu rodziców (a raczej sporadycznie użytkowanego, tzn. służy za graciarnię i suszarnie).

    Sytuacja obecna:
    - dom wybudowany w 1978r, parter nieogrzewany, piętro ogrzewane, strych nieogrzewany;
    - strop o powierzchni ~105m2, płyta żelbetonowa, lana, zbrojona, grubości ~10cm;
    - na stropie rozłożona instalacja elektryczna i rurki odpowietrzające CO (będą usuwane w związku z wymianą instalacji CO na gaz);
    - przykryte polepą (trociny + wapno) ~7cm;
    - na górze cienka betonowa wylewka ~2..3cm.


    Nie jestem pewny co do nośności stropu (o ile wiem powinno być chociaż 150kg/m2), stąd szukam rozwiązania w miarę lekkiego. Zakładam:
    - usunięcie starej wylewki;
    - usunięcie polepy (choć tego nie jestem całkiem pewien), jest twarda, nierówna i stosunkowo ciężka (~80kg/m2; zważone na wycinku 10x10cm);
    - nowe pokrycie stropu może mieć do ~25cm.


    Przestudiowałem wiele wątków i według wiedzy którą wyczytałem (głównie na tym forum), rozważam wykonanie nowej izolacji w postaci (w kolejności warstw od płyty stropu do góry):

    1) warstwa wyrównująca (zakrywająca również kable, rurki itp.)
    -- ~5cm styrobetonu;
    -- lub ~5cm wysypka z perlitu - czy można po nim chodzić bez niszczenia w trakcie rozkładania kolejnej warstwy? A może perlitobeton?

    2) główne ocieplenie: styropian podłogowy EPS 080 grafit, dwie warstwy na krzyż 10(spód)+5(góra)=15cm; montowany na ciasno, szpary pianką. Wełny nie rozważałem ze względu na trudniejsze pokrycie do chodzenia i grubość warstwy.

    3) folia budowlana, wywinięta na ścianę + taśma dylatacyjna.

    4) warstwa wierzchnia do chodzenia:
    -- wylewka betonowa półsucha ~4..5cm mixokret, zbrojenie rozproszone (ciężki jest niestety ~100kg/m2);
    -- lub wylewka z perlitobetonu ~5cm - lekki ale czy wytrzyma okazjonalne chodzenie?
    -- lub pokrycie OSB3/MFP 9+9=18mm - dwie warstwy położone na krzyż i skręcone (to niestety obecnie bardzo drogie rozwiązanie)




    Jeszcze pytanka:
    - jaka frakcja perlitu jest właściwa do poszczególnych warstw i w jakich proporcjach mieszać?
    - czy zastosowana folia jest właściwa i we właściwym miejscu?
    - czy przy układaniu styropianu konieczne jest klejenie bokami i/albo do spodniej warstwy?


    Proszę was o komentarze - poprawcie / wskażcie co lepsze/ może inne rozwiązanie. To wszystko to teoria którą wyczytałem, a bardzo mi zależy na opinii ludzi znających temat z praktyki, żeby uniknąć głupich błędów.

    Z góry dziękuję za pomoc.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony