dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 67
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał bessi-wkurzona budową Zobacz post
    Ja kostkę odradzam....wolę mieć gorący kompozyt
    Popieram Kostka jest jakaś taka zimna Natomiast deseczki kompozytowe ładnie wyglądają i nadają klimat. Latem przyjemnie jest usiąść na takim tarasie. Wiem co mówie, jestem posiadaczem tarasu 30m2 z desek kompozytowych w kolorze naturalnym z tarasynalata.pl U mnie takie wykończenie tarasu świetnie się sprawuje – nic się nie odbarwiło, nie namiękło, odkształciło. Niedługo będę budował drugi dom i tam też planuję zrobić taki taras.
    Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej. (O.Wilde)

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ata12

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    wrocław
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja też się zastanawiałam z czego zrobić taras, ale chyba za krótko Wybrałam kompozyt i teraz żałuję. Deski się wypaczyły i wyglądają fatalnie.
    Natomiast latem faktycznie taras bardzo sie nagrzewa.

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krisluk

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witaj, a możesz napisać z jakiej firmy masz te deski kompozytowe. Przejrzałem kilka ofert i wiem że deska kompozytowa desce nie jest równa. Wyżej post kolega napisał że ma taras z firmy tarasynalata.pl. To chyba najtańszy produkt na naszym rynku i jakość jego też nie jest najlepsza. Dla mnie te deski wyglądają na takie plastikowe.

  4. #44

    Domyślnie

    No wlasnie czy moze ktos ma juz zdjecie calageo tarasu wykonanego z tych desek. Tez widzialem rozne dechy i niektore wygladaja troche plastikowo

    Ciezko jest tez ocenic w necie czy deska jest ladna czy nie
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar boruvva
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-611
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Moj taras z deski kompozytowej polskiego producenta PRODECK
    Kolor OLIWKA
    Jak narazie wrażenia pozytywne, zobaczymy jak po dłuższym czasie użytkowania.
    Deska prodeck w porównaniu do innych wygląda zdecydowanie lepiej.
    Nie jest to chinska deska wyglądająca jak z plastiku.

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A ja po wielu perturbacjach (plajta producenta) wreszcie sfinalizowałem zakup 40m2 tarasu prosto z Chin. Na głowie na razie do ukończenia dwa inne projekty , potem zabieram się za taras. Fotorelacja wkrótce w moim dzienniku budowy
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  7. #47

    Domyślnie

    Martika, tylko tu raczej nie chodzi o to co uważamy za najlepsze, tylko co w najlepszy sposób równoważy wygląd, trwałość, ogólną użytkowość i CENĘ.
    Pewnie, że można zrobić taras z naturalnego drewna, jak sądzę jakiegoś egzotyka, zabezpieczyć dobrymi środkami, pielęgnować co sezon i wydać na to wszystko górę pieniędzy. A można też podobne parametry (pomijając naturalność materiału) uzyskać tańszym kosztem. I o to chyba w kompozycie chodzi.

  8. #48

    Domyślnie

    Mam taki taras robiony 3 lata temu. Po 2 latach zaczął się rozjeżdżać, deski na bokach ruszają się, jedna spadła. Szczeliny między deskami zrobiły się nierówne. Naroża się porozjeżdżały, wyglądają okropnie. Jedna z desek pękła w miejscu przykręcania śruby. W marcu zgłosiłam problem firmie Timberline, która robiła montaż - oficjalny dystrybutor Twinson w Warszawie. Właściciel zgłosił się w czerwcu po moich ponagleniach, obeirzał taras i obiecał naprawę w ciągu miesiąca. I zaczęły się z Panem problemy tzn Pan przestał się interesować tematem. Nie odbierał telefonów, nie odpowiadał na maile. Zainteresował się dopiero w październiku gdy skontaktowaliśmy się bezpośrednio z Twinsonem z prośbą o namiar na inną firmę i wyraziliśmy negatywną opinię o jego działaniu. Zaproponował termin montażu pod koniec listopada z tym, że nie na pewno. Zdecydowaliśmy, że Pan jest niepoważny i będziemy robić naprawę z inną firmą, która w rzetelny sposób przedstawiła koszty i termin. Absolutnie nie polecam firmy Timberline, która dokonała wadliwego montażu i przez pół roku wodziła nas za nos nie chcąc podjąć się naprawy popsutej pracy.

  9. #49

    Domyślnie

    No i jak zwykle...jak już zdecydowaliśmy się z żoną na taras i przebrnęliśmy przez większość wątków.. to musieliśmy trafić na taki, który nam zburzył nasz plan na taras... Decyzję już praktycznie podjęliśmy, dzwoniliśmy nawet do kuhna dowiedzieć się kiedy mogliby nam taki taras ułożyć, a teraz pojawia się nowa alternatywa zamiast drewna ryflowanego- deska kompozytowa. Tyle szukaliśmy, że może poszukamy jeszcze trochę informacji. Może ktoś jest w stanie ma zestawić plusy i minusy ...tylko fajnie jakby to były opinie użytkowników...
    Poznaniak z wyboru

  10. #50
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    baupremium

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-104
    Posty
    5

    Domyślnie

    ..jeśli deska kompozytowa, to najlepiej tylko najwyższej jakości, np. Werzalit - made in Germany. Jest wolna od tych wad o których piszą użytkownicy kompozytów. Serio - wygląda po kilku latach dokładnie tak ja po położeniu - nieco tylko, o jakieś pół tonu jest po pierwszym sezonie jasniejsza. Ale zachowuje swoją tonację kolorystyczną i "świeży" wygląd - cały czas tak jak po ułożeniu. A legary? 5 raz bardziej masywne od innych "legarków" systemowych. Do tego mają świetne wykończenia na styku ze ścianą i wokół tarasu. No a deska - 38 mm grubości - bez komentarza, do tego połączenie na pióro-wpust z zamkniętą szczeliną wzdłuż deski. Sprawdźcie sami, bo ja już mam 4-ty sezon. Tylko, żeby było dużo miejsca na wysokość na tarasie, bo całość tego "pancernego" systemu ma 81 mm wysokości...

  11. #51
    Banned
    ORaczkowski123

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-317
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał r.tyrman Zobacz post
    W przyszłym roku czekają mnie dwa tarasy. Jeden na południe (słońce od rana do wieczora), drugi na północ ( zero słońca). Piszcie proszę jak się sprawują. Dodam tylko że nie kieruje mną tylko lenistwo, ale przede wszystkim skrajne warunki dla których szukam optymalnego rozwiązania. Dzieki za podpowiedzi. Pozdrowienia.
    Dla mnie optymalnym rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby zastosowanie deski kompozytowej jako materiału, który rozwiąże Twój problem z lenistwem a jednocześnie ze skrajnymi warunkami. Moim zdaniem deska kompozytowa idealnie sprawdzi się w tym zestawieniu. Jest to materiał, który u mnie od lat działa wyśmienicie i nie zrezygnowałbym z niego na rzecz drewna. Deskę kompozytową kupiłem na www.eko-deska.pl po raz pierwszy i od tego czasu kupuję tam już zawsze.

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin834

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-339
    Posty
    14

    Domyślnie

    Znajomi ułożyli. 3 rok użytkują - jest ok - tylko ich deski lekko ściemniały.

  13. #53

    Domyślnie

    Kompozyt kiepskiej jakości trzeba zaimpregnować by zapobiec odbarwieniom od tłuszczu itp, oleje tarasowe nie gwarantują dobrej ochrony kompozytu bo nie są do tego stworzone. Producenci olei i lakierów takich jak mają już w ofercie taki produkt www.tover.com ich nowość nazywa się WPC COVER. Zdjęcie przedstawia do połowy zaimpregnowaną deskę kompozytową oraz zrobiona plama z masła na granicy. Jak widać umyta deska kompozytowa pod wodą z płynem, dalej widoczna jest tłusta plama zaś reszta zaimpregnowanej deski jest taka jak powinna być.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12047467_954649121262885_2141382671_n.jpg
Wyświetleń:	1092
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	331025  

  14. #54

    Domyślnie

    OK, lata mijają, deska kompozytowa nie jest już jakąś nowością, można ją spotkać w każdym większym markecie budowlanym, więc mam prośbę do użytkowników tarasów z desek WPC... pochwalcie się proszę jak te deski wyglądają po 4-5 latach użytkowania. Będę wdzięczny za wszelkie zdjęcia i opinie. Przeglądam internet, a tam wciąż marketingowe zachwyty i zdjęcia z montażu.

    I czy mieliście do czynienia z "płytkami" kompozytowymi typu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tarasowe-nawierzchnie-z-kompozytow.jpg
Wyświetleń:	442
Rozmiar:	56,1 KB
ID:	381496

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Milano2 Zobacz post
    OK, lata mijają, deska kompozytowa nie jest już jakąś nowością, można ją spotkać w każdym większym markecie budowlanym, więc mam prośbę do użytkowników tarasów z desek WPC... pochwalcie się proszę jak te deski wyglądają po 4-5 latach użytkowania. Będę wdzięczny za wszelkie zdjęcia i opinie. Przeglądam internet, a tam wciąż marketingowe zachwyty i zdjęcia z montażu.

    I czy mieliście do czynienia z "płytkami" kompozytowymi typu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tarasowe-nawierzchnie-z-kompozytow.jpg
Wyświetleń:	442
Rozmiar:	56,1 KB
ID:	381496
    Przyłączam sie do prośby o fotki, nie jestem jeszcze na tym etapie ale już od dłuższego czasu zastanawiam się czy deski olejowane utrzymane w siwym kolorze jak u Skandynawów czy... no właśnie kompozyt.
    Dlatego zdjęcia kilkuletnich tarasów pewnie pomogłyby podjąć decyzje...
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał cienkusz Zobacz post
    Witam ja polecam firmę ... u mnie robili taras i jestem bardzo zadowolony
    Zdjęcia prosimy, kompozyt czy deski?
    Reklama reklamą ale wątek jest o deskach kompozytowych po kilku latach użytkowania
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

  17. #57
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    doris_O

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-117
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy można położyć deskę kompozytową na zewnętrzne schody wejściowe betonowe? Czy nie będzie zbyt śliska w razie opadów? Czy w czasie mrozów można ją posypać piaskiem/solą, czy przez to powierzchnia znacznie się zetrze/odbarwi?

  18. #58

    Domyślnie

    witam
    ja tez chce polozyc deske tarasowa kompozytowa na balkonie i na tarasie. droga sprawa ale marzy mi sie takie wykonczenie, tym bardziej, ze dom jest w konstrukcji szkieletowej, okna w debie i rolety tez, no i deska elewacyjna rowniez bedzie. drewno nie wchodzi w gre niestety.
    zastanawiam sie nad kupnem z prodeck albo groowa. ma ktos takie deski?

  19. #59

    Domyślnie

    Czy nikt z osób które mają kompozyt od 4-5 lat się nie wypowiada?

  20. #60
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    posiadaczka tarasu

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-461
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mam taras z kompozytu firmy MEISEN. Deski również się wypaczają, ponadto czernieją. Szczerze odradzam!!!!!!!!!

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony