dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawas86
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie Jak poprawnie dobrać folię na izolację posadzki

    Mam do wylania 2 posadzki
    a) piwnica
    b) poddasze.

    W piwnicy w chwili obecnej wylana jest warstwa pod posadzki (10 cm betonu B10). To zamierzam przesmarować jakimś środkiem chemicznym żeby odciąć wilgoć np dyperbitem i na to chcę położyć jeszcze folię i tu pojawia się problem bo nie wiem jaką wybrać, Zaglądam na allegro a tam widzę folie typu 200 / 300 / 500 i nie bardzo mam pomysł która będzie najbardziej odpowiednia.


    Poddasze z założenia jest nie użytkowe dlatego ocieplam strop a nie dach. Na stropie chce ułożyć warstwę styropianu(8+15 cm) i na to wylewka betonowa. czy pod styropian należy dać folię? jeżeli tak to jaką?



    To jak jest z tą folią? jak ją właściwie dobrać?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ciekaw jestem kiedy to sie skonczy... tzn twierdzenie ze folia jest hydroizolacja i dobranie odpowiedniej jej grubosci deprymuje wszytsko.
    skad wogole wzielo sie twierdzenie ze folia pod posadzka jest po to zeby izolowac?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawas86 Zobacz post
    To jak jest z tą folią? jak ją właściwie dobrać?
    Sprawdź w projekcie, albo zapytaj kierownika.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawas86
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    ciekaw jestem kiedy to sie skonczy... tzn twierdzenie ze folia jest hydroizolacja i dobranie odpowiedniej jej grubosci deprymuje wszytsko.
    skad wogole wzielo sie twierdzenie ze folia pod posadzka jest po to zeby izolowac?
    bo mi jako laikowi tak się wydaje, tak jest intuicyjnie, że skoro folia to żeby izolować od wilgoci ale widze że jestem w błędzie.


    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Sprawdź w projekcie, albo zapytaj kierownika.
    Niestety nie wszytko robię tak jak jest w projekcie, Bo nie wszystkie zaproponowane rozwiązania mi odpowiadają lub jak w tym przypadku pytanie powstaje na skutek zmian w projekcie - oryginalny nie miał stropu na parterem tylko wiązary.
    Zapytałem kierownika, powiedział ze folia powinna przychodzić między styropianem a warstwą betonu.

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Mnie też rozbrajaja tacy ludzie a szczególnie flachowcy co to mówią.i.i.i.i.i
    Panie będzie dobrze
    Fachowcem nie jestem dlatego wole zapytać zanim coś zrobię, niestety uzyskanie odpowiedzi na pytanie jest ostatnio coraz trudniejsze.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawas86 Zobacz post
    Fachowcem nie jestem dlatego wole zapytać zanim coś zrobię, niestety uzyskanie odpowiedzi na pytanie jest ostatnio coraz trudniejsze.
    Witam, zastanawiałem się nad zabraniem głosu w tym wątku, ale miałem to szczęście, że mój inspektor nadzoru doglądający budowę mojego domu był fachowcem w dosłownym tego słowa znaczeniu, starszy Pan znający najnowsze trendy w budownictwie z doświadczeniem.
    Folie nie polecał aby układać na chudym betonie, a później na to pozostałe warstwy. Pokazał mi pewną rzecz - rozścielał płachtę nowiutkiej folii budowlanej 400 na chudziaku ( dość często używana jako podkład izolujący) i przespacerował się po niej, póżniej wziął ją pod Słońce i pokazał mnóstwo miniaturowych otworków i spękań(chudziak był wcześniej pozamiatany i odkurzony) powiedział że jedyna folia jaka się do tego by nadawała to taka do wykładania oczek wodnych(niestety jej cena poraża)
    Dlatego zastosowałem się do jego rady i (projektanta) na całość poszła papa termozgrzewalna, wcześniej wszystkie połączenia pomiędzy pomieszczeniami, ścianą a podłogą, dylatacje pomieszczenia garaż łazienka kotłownia posmarowałem jedną zalecaną warstwą Siplast Primer Szybki Grunt SBS i przykleiłem palnikiem papę - to stanowiło "Izolację przeciw wilgoci" w moim domu. na to poszła później folia czarna 300, styropian w 2 warstwach 10 i 5 później folia 200, folia aluminiowa, ogrzewanie podłogowe, wylewka i końcowe wykończenie(płytki i deski podłogowe).
    Czy dobrze?- ja jestem zadowolony, czy prawidłowo? okaże się za kilka lat - czy śmierdziało? - tak jak kładłem papę - czy śmierdzi obecnie? - nie, wywietrzało nim ułożyłem ostatnią warstwę ocieplenia - czy jest ciepło? - Tak podłogówka grzeje w domku, jest ciepło w każdym pomieszczeniu i tam gdzie są deski i tam gdzie płytki ceramiczne i tam gdzie kamień naturalny.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6741.JPG
Wyświetleń:	2967
Rozmiar:	59,6 KB
ID:	151299   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6967.JPG
Wyświetleń:	2043
Rozmiar:	66,2 KB
ID:	151300   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	papa na ścianie.JPG
Wyświetleń:	2286
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	151301   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6960.jpg
Wyświetleń:	1946
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	151302  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    reni-ferka

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Puck
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Mam pytanie do CityMatic - co z instalacją hydrauliczną - kładłeś w podłodze czy jakoś inaczej - bo na zdjęciach bardzo przyzwoicie to wygląda, ale przecież położenie rurek wiąże się z ich przytwierdzeniem do podłoża, no i wówczas dziurawimy papę i folię?? Chyba że położy sie rurki w dolnej warstwie styropianu, ale jaki hydraulik będzie chciał wycinać w nim rowki?!! Ja mam totalną masakrę - hydraulicy położyli bezpośrednio na chudziaku rurki - bez izolacji przeciwwilgociowej....odechciewa mi się już tego domu.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał reni-ferka Zobacz post
    Mam pytanie do CityMatic - co z instalacją hydrauliczną - kładłeś w podłodze czy jakoś inaczej - bo na zdjęciach bardzo przyzwoicie to wygląda, ale przecież położenie rurek wiąże się z ich przytwierdzeniem do podłoża, no i wówczas dziurawimy papę i folię?? Chyba że położy sie rurki w dolnej warstwie styropianu, ale jaki hydraulik będzie chciał wycinać w nim rowki?!! Ja mam totalną masakrę - hydraulicy położyli bezpośrednio na chudziaku rurki - bez izolacji przeciwwilgociowej....odechciewa mi się już tego domu.

    Tak jak piszesz -
    Ułożyłem instalację w izolacji 10cm(wycinałem lutownicą i drutem oporowym lub nożem do tapet - i wcale nie było to takie trudne - później poszła druga warstwa styropianu)
    Ja cały czas nie rozumiem po co ? mocować rurki do podłoża? niezależnie z jakiego materiału są wykonane. Według mnie luźno ułożone w warstwie izolacji mniej podatne są na odkształcenia - mają większy zakres ruchu na wypadek przemieszczeń podłoża czy nawet osiadania budynku nie mówiąc o rozszerzalności wzdłużnej.
    Tam gdzie szedł pex dodatkowo rurki były w otulinie, tak samo w miejscach dylatacji - otulina, czy rurki cyrkulacji dodatkowo prócz w ociepleniu w izolacji z pianki.Gdy woda ciepła szła w ścianie - izolacja + wypełnienie pianą montażową.
    Bezpośrednio na izolacji z papy leżały(luźno ułożone i poklejone ze sobą) tylko rurki odkurzacza centralnego nie były nigdzie mocowane do izolacji bo i po co?.

    ps.Jak widzisz po ułożeniu dopływów ogrzewania podłogowego odcinki które przechodziły po drodze przez pomieszczenia(tutaj korytarz)były izolowane aby wysoka temperatura dopływu nie podnosiła temperatury ani nie traciła ciepła nim dotrze do docelowych pomieszczeń - u mnie są to sypialnie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6702.jpg
Wyświetleń:	2273
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	151558   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6745.jpg
Wyświetleń:	2050
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	151560   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7076.jpg
Wyświetleń:	1982
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	151561   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7045.jpg
Wyświetleń:	1748
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	151562  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Mam pytanko odnosnie foli budowlanej, musze kupic tylko nie wiem dokladnie jaka, chodzi glownie o jej parametry, napewno bedzie min 0,3mm grubsci cos jeszcze jest wazne oprocz grubosci foli?
    Czy rurki o CWU moge lezec bezposrednio na chudziaku zaizolowane otulinami a nastepnie folie i styro na nie?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofb51 Zobacz post
    Mam pytanko odnosnie foli budowlanej, musze kupic tylko nie wiem dokladnie jaka, chodzi glownie o jej parametry, napewno bedzie min 0,3mm grubsci cos jeszcze jest wazne oprocz grubosci foli?
    Czy rurki o CWU moge lezec bezposrednio na chudziaku zaizolowane otulinami a nastepnie folie i styro na nie?
    A po co Ci ta folia?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10

    Domyślnie

    izolacja posadzki

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofb51 Zobacz post
    izolacja posadzki
    A czytałeś wątek w którym piszesz? np post nr 2
    Folia jest dobra na reklamówkę na zakupy i to jednorazową, a nie na izolację.
    Zobacz post ma 5 lat - a nic się w tej kwestii nie zmieniło
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Pisane tu już było o folii do oczek wodnych. Taką zastosowałem, kosztowała 500,- zł na 123m2 Dużo taniej niż papa termozgrzewalna.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Pisane tu już było o folii do oczek wodnych. Taką zastosowałem, kosztowała 500,- zł na 123m2 Dużo taniej niż papa termozgrzewalna.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Cześć,
    podzieliłbyś się co i gdzie kupiłeś? Nie było problemów z układaniem tej folii, szczególnie w narożnikach? Jak ją połączyłeś z izolacją poziomą fundamentów?

    z góry dzięki za info


    Wysłałem ci PW ale coś nie hula ostatnio

  14. #14

    Domyślnie

    kolego nass podeślij proszę namiary na tą folię.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Nie mam namiarów na folię którą kupił cezary.pl , wiem, że była 0,5mm, mocna, gruba i zakupiona w hurtowni ogrodniczej. Niestety u siebie w okolicy nic sensownego nie znalazłem i kupiłem folię pcv dwuwarstwową 1,1mm w ekofoll.pl. Jak się z tym pracuje będzie wiedział za dwa tygodnie. Próbki, które dostałem nie ma opcji rozerwać bez czegoś ostrego, próbowałem ją też przedziurawić "jeżdżąc" nią po betonie i nie wiem jak trzeba by ją zmaltretować żeby puściła. Możesz poprosić o bezpłatne próbki, wysyłają bez problemu.
    pzdr

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Bardzo gruba ta Twoja folia. Ile kosztowała za m2 ?
    W mojej okolicy, sadowniczo-paprykowej jest wiele dobrze zaopatrzonych sklepów ogrodniczych, a folię do oczek wodnych można kupić też przez internet.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Bardzo gruba ta Twoja folia. Ile kosztowała za m2 ?
    W mojej okolicy, sadowniczo-paprykowej jest wiele dobrze zaopatrzonych sklepów ogrodniczych, a folię do oczek wodnych można kupić też przez internet.

    Pozdrawiam
    Cezary
    No, tania nie jest - płaciłem zgodnie z cennikiem na stronie - 11,40zł/m2, ale wg mnie warta swojej ceny. Gdzieś za dwa tygodnie będę ją układał, mam nadzieję nie zmieniać zdania

    pzdr

  18. #18

    Domyślnie

    za 11,40 /m2, a nawet taniej mozna kupic dobrą papę modyfikowaną SBS z wkładką PV lub dwie warstwy zwykłej termozgrzewalnej V60, tą drugą zgrzać z zakładką 50% + palnik + zapłacić za wypożyczeni butli z gazem, na 100% będzie lepiej.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    za 11,40 /m2, a nawet taniej mozna kupic dobrą papę modyfikowaną SBS z wkładką PV lub dwie warstwy zwykłej termozgrzewalnej V60, tą drugą zgrzać z zakładką 50% + palnik + zapłacić za wypożyczeni butli z gazem, na 100% będzie lepiej.
    Nie każdy chce mieć papę we wnętrzu domu.

    Pozdrawiam
    Cezary

    PS nass, dzięki za odpowiedź
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  20. #20

    Domyślnie

    ....dwie warstwy zwykłej termozgrzewalnej V60....
    Papa V60 czy V64 to papa na osnowie z welonu szklanego, ktore stosuje sie na powierzchnei stabilne wymiarowo, bo ma ona bardzo mala rozciagliwosc, dlatego nie nadaje sie na chudziak.
    Papa na izol pozioma powinna byc na osnowie poliestrowej - czyli z symbolem PYE PY czy podobnie. To info od doradcy technicznego z firmy Izo cos tam.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony