dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nn13

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    1

    Question jak odświeżyć ściany

    Witam wszystkich bardzo serdecznie

    5 lat temu odebrałam mieszkanie od dewelopera. Z braku czasu i finansów ściany (tynkowane tynkiem maszynowym) zagruntowałam, pomalowałam farbą akrylową na biało, a następnie dwukrotnie lateksową na kolor. Ściany nie były jakieś super gładkie, ale można je było zaakceptować. Teraz szykuję się do odświeżenia koloru i trochę mnie korci, aby jednak powierzchnie ścian były gładkie. Poza tym zdarzyło mi się kilka kolizji odkurzacz-ściana, krzesło-ściana itp. i gdzieniegdzie pojawiły się drobne (kilkumilimetrowe) wgłębienia. Pod sufitem ściana delikatnie pękła na długość ok. 20cm (pewnie efekt osiadania budynku).

    I teraz gorąco prosiłabym Was o rady:
    czy istnieje sposób, abym samodzielnie wyrównała/wygładziła ścianę? Efektem nie musi być gładkość jak tafla lodu; chciałabym się pozbyć "z grubsza" nierówności (nie mam doświadczenia w wykańczaniu wnętrz - chyba sami się domyśliliście ) Czy powłoka z farby lateksowej może pozostać, czy trzeba będzie ją zdzierać przy wyrównywaniu ścian?

    Bardzo liczę na Wasze doświadczenie i pomoc - internet jest pełen produktów i technik, ale bez doświadczenia ciężko zdecydować, co będzie dla mnie najrozsądniejsze.

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowna Pani,

    Proces gładzenia ściany można bez większych trudności wykonać samemu. Nie trzeba uprzednio usuwać powłoki lateksowej, jeżeli sama nie odpada. Dla zwiększenia przyczepności podłoża może Pani lekko zarysować powierzchnię ściany szpachlą. Powstałe dzięki temu nierówności lepiej zwiążą gładź. Następnie, na taką powierzchnię należy zastosować impregnat głęboko penetrujący, np. Grunt Polimerowy Głęboko Penetrujący ACRYL-PUTZ http://www.acrylputz.pl/75/grunt-pol...ko-penetrujacy

    Następnym etapem jest zaszpachlowanie ściany. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie masy szpachlowej ACRYL-PUTZ FINISZ http://www.acrylputz.pl/35/acryl-putz-finisz pamiętając o przeszlifowaniu i dokładnym odpyleniu powierzchni. Na odpyloną powłokę najlepiej jeszcze raz zaaplikować cienką warstwę impregnatu gruntującego. Po wyschnięciu, ścianę można pomalować farbą nawierzchniową.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony