dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 121 z 121
Pokaż wyniki od 2.401 do 2.415 z 2415
  1. #2401
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Dzięki, dzięki! Przyłącze trójfazowe mam, jak się okazuje!
    Iwonka, odpisałam, dziękuję jeszcze raz.
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  2. #2402

    Domyślnie

    witam wszystkich szukam użytkowników ogrzewania podczerwienią w domach jednorodzinnych z małopolski

  3. #2403
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał LUKII Zobacz post
    witam wszystkich szukam użytkowników ogrzewania podczerwienią w domach jednorodzinnych z małopolski
    a w czym moge pomoc?

  4. #2404
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    m.dobrovolsky

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Pyrzyce
    Kod pocztowy
    74-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie.Po przeczytaniu parudziesięciu stron w temacie IRdy w dalszym ciągu nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na podstawowe pytania trapiące chętnych do zakupu ów paneli.Chciałbym się zwrócić do Was,aby jedna konkretna osoba(dziękuję za odpowiedzi forumowiczom nie wnoszących nic innego niż inne odpowiedzi na moje pytania,takich w internecie na pęczki) napisała,raz a konkretnie czy:
    -tymi panelami bez problemu ogrzeję dom 100m2 do temperatury 20-22C przy zewnętrznej temperaturze np -20 C(oczywiście styro-20cm grafit,bloczki solbet 24)
    -czy podana moc pobierana elektryczna panelu np 650W faktycznie jest wstanie ogrzać 10m2 i utrzymać tą temperaturę na wybranym poziomie
    -ile godzin w ciągu doby pracują u Was panele aby utrzymać wybraną temperaturę np 21 C
    -czy ktoś mógłby przedstawić właściwy bilans energetyczny oczywiście zużytej energii elektrycznej za cały rok przy podaniu mocy zainstalowanych paneli i podaniu powierzchni domu bądź kubatury.
    -proszę również o wyrażenie swojego zadowolenia bądź też negatywnych odczuć związanych z użytkowaniem tego sposobu ogrzewania
    Wiem że niektóre pytania są ze sobą ściśle związane ale dzięki nim będę mógł wyliczyć poprawność.
    Nadmieniam że myślę o instalacji paneli jako podstawowego źródła ogrzewania.

    --

  5. #2405
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aga_i_Patryk

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Wyry
    Kod pocztowy
    43-175
    Posty
    6

    Domyślnie

    Hej,
    Mam dom 132m2 i ogrzewam je panelami na podczerwień. Rzeczywistość jest taka że im większy dom tym się mniej opłaca. U mnie koszt ogrzewania przy temp. ok. 21st. to ok. 1300 zł za sezon. + 3-4 m3 drzewa bo lubię palić wieczorami w kominku. Wynikało to z Od zeszłego roku mam na dachu panele fotowoltaiczne (8,6 kW) i koszt mi się prawie całkowicie niweluje do zera. Mogę ci wysłać dokładne rozpisanie kosztu miesięcznego za lata od 2016 do 2018. Roku 2019 już nie liczę i nie spisuje bo panele na dachu pracują na ogrzewanie.

  6. #2406

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga_i_Patryk Zobacz post
    Hej,
    Mam dom 132m2 i ogrzewam je panelami na podczerwień. Rzeczywistość jest taka że im większy dom tym się mniej opłaca. U mnie koszt ogrzewania przy temp. ok. 21st. to ok. 1300 zł za sezon. + 3-4 m3 drzewa bo lubię palić wieczorami w kominku. Wynikało to z Od zeszłego roku mam na dachu panele fotowoltaiczne (8,6 kW) i koszt mi się prawie całkowicie niweluje do zera. Mogę ci wysłać dokładne rozpisanie kosztu miesięcznego za lata od 2016 do 2018. Roku 2019 już nie liczę i nie spisuje bo panele na dachu pracują na ogrzewanie.
    Witajcie A jak Macie ocieplony dom?
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  7. #2407
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sztan

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Sokółka
    Kod pocztowy
    16-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam czy jest ktoś z województwa Podlaskiego , kto ogrzewa dom panelami podczerwieni?

  8. #2408
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    topilo

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Hajnówka
    Kod pocztowy
    17-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga_i_Patryk Zobacz post
    Hej,
    Mam dom 132m2 i ogrzewam je panelami na podczerwień. Rzeczywistość jest taka że im większy dom tym się mniej opłaca. U mnie koszt ogrzewania przy temp. ok. 21st. to ok. 1300 zł za sezon. + 3-4 m3 drzewa bo lubię palić wieczorami w kominku. Wynikało to z Od zeszłego roku mam na dachu panele fotowoltaiczne (8,6 kW) i koszt mi się prawie całkowicie niweluje do zera. Mogę ci wysłać dokładne rozpisanie kosztu miesięcznego za lata od 2016 do 2018. Roku 2019 już nie liczę i nie spisuje bo panele na dachu pracują na ogrzewanie.
    1300 /132 m2 to jest drogo ???!!!

  9. #2409
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    topilo

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Hajnówka
    Kod pocztowy
    17-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał sztan Zobacz post
    Witam czy jest ktoś z województwa Podlaskiego , kto ogrzewa dom panelami podczerwieni?
    Podpinam się do pytania...ja mam 1 grzejnik , kupiłem w ramach doświadczenia i pracuje on u mnie w biurze ( małe pomieszczenie 10 m2 ) i jest o key.Ale jak dom mieszkalny tak sie ogrzewa ?

  10. #2410
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    topilo

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Hajnówka
    Kod pocztowy
    17-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Myślałem, że rozmawiamy o ogrzewaniu, nie o chłodzeniu. To tak, jakbyś nie chciał w domu używać noża do krojenia chleba, bo widziałeś jak pod blokiem żul zarżnął nożem kompana.

    Owszem, ogrzwanie klimą ma też wady - przede wszystkim nie jest bezgłośne... Ale panele na podczerwień również brzęczą i "strzelają".
    Za to klima mile odwdzięcza się obniżając rachunek ze 3x.

    Ale do domu stale zamieszkanego to najlepiej G12(w) i ogrzewanie akumulacyjne (choć klima do wspomagania nie zaszkodzi). Tyle, że dobre ogrzewanie akumulacyjne, to podłogówka z grubą wylewką, więc trzeba to robić na etapie budowy.
    "Brzęczą i strzelają "??? Nie wiem gdzie to widziałeś, ale to nie były panele na podczerwień

  11. #2411
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał topilo Zobacz post
    "Brzęczą i strzelają "??? Nie wiem gdzie to widziałeś, ale to nie były panele na podczerwień
    U siebie w domku letniskowym. I mam na myśli promiennik podczerwieni a nie grzejnik który marketing nazwał panelem na podczerwień.

  12. #2412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał topilo Zobacz post
    1300 /132 m2 to jest drogo ???!!!
    Drugie tyle za drewno dolicz.
    I na dobrą sprawę nie wiemy ile to kWh. W 2018-2020 płaciłem średnio po 0,3006zł/kWh a w taniej strefie średnio po 0,1479. Za te 1300zł kupiłbym wtedy 8 789 kWh w taniej strefie co byłoby koszmarną ilością ciepła. Za to po dzisiejszych cenach PGE to 3461kWh - co jest też nie małą ilością kWh na samo CO we współczesnym domu (a po doliczeniu kosztów drewna robi się dosyć słabo ocieplony dom z WG).

  13. #2413

    Domyślnie

    Witam. Mam nowo wybudowany drewniany domek 80m2 3 szybowe okna 7 komorowe 2x15 cm wełny ściany 40cm wełny strop i 20 cm styropianu podłoga.
    Czy oprócz foli na podczerwień które chce założyć jest może jakieś inne ogrzewanie nie akumulacyjne na prąd wartę uwagi ?
    Nie ma dostępu do gazu.
    Czy może ogrzewanie klimatyzatorem ?
    Ostatnio edytowane przez lukasz1992 ; 09-11-2021 o 18:26

  14. #2414

    Domyślnie

    Witam. Chciałbym zapytać jak wygląda montaż takiej maty podczerwonej na ścianie pod kartongipsem + płytki? Jak to będzie działać? Czy będzie odczuwalne promieniowanie czy tylko nagrzewany będzie regips + płytki?? Czy można montować takie maty takerem?

  15. #2415
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekwojtal

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Trębaczew
    Kod pocztowy
    98-355
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.dobrovolsky Zobacz post
    Witajcie.Po przeczytaniu parudziesięciu stron w temacie IRdy w dalszym ciągu nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na podstawowe pytania trapiące chętnych do zakupu ów paneli.Chciałbym się zwrócić do Was,aby jedna konkretna osoba(dziękuję za odpowiedzi forumowiczom nie wnoszących nic innego niż inne odpowiedzi na moje pytania,takich w internecie na pęczki) napisała,raz a konkretnie czy:
    -tymi panelami bez problemu ogrzeję dom 100m2 do temperatury 20-22C przy zewnętrznej temperaturze np -20 C(oczywiście styro-20cm grafit,bloczki solbet 24)
    -czy podana moc pobierana elektryczna panelu np 650W faktycznie jest wstanie ogrzać 10m2 i utrzymać tą temperaturę na wybranym poziomie
    -ile godzin w ciągu doby pracują u Was panele aby utrzymać wybraną temperaturę np 21 C
    -czy ktoś mógłby przedstawić właściwy bilans energetyczny oczywiście zużytej energii elektrycznej za cały rok przy podaniu mocy zainstalowanych paneli i podaniu powierzchni domu bądź kubatury.
    -proszę również o wyrażenie swojego zadowolenia bądź też negatywnych odczuć związanych z użytkowaniem tego sposobu ogrzewania
    Wiem że niektóre pytania są ze sobą ściśle związane ale dzięki nim będę mógł wyliczyć poprawność.
    Nadmieniam że myślę o instalacji paneli jako podstawowego źródła ogrzewania.

    --
    Osoby przebywające w domu ogrzewanym podczerwienią odczuwają ciepło ale nie podnosi to znacząco temperaturę w domu . Oglądałem na youtube ,młode małżeństwo założyło te panele i robili różne pomiary . Zaprosili nawet znajomych żeby sprawdzić czy ich odczucia nie są czasami subiektywne . Znajomi też czuli się komfortowo ,było im ciepło ale pomiary temperatury w pomieszczeniu nie wskazywały temperatury jaką z reguły uważają za komfortową .

Strona 121 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony