dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 121
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2415
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Matrixre: a jakieś rabaty na te panele macie? Bo ceny macie dosyć wysokie.

  2. #22

    Domyślnie Ogrzewanie na podczerwień

    Macie? Chyba nie rozumiem... ?

  3. #23

    Domyślnie

    Rok temu po remoncie działki też zdecydowałem się na zamontowanie paneli. Długo szukałem firmy która by mi to zrobiła (znalazłem parę wątków na różnych forach, ale w większości było to oczernianie konkurencji). Więc napisałem maile do firm które mi się spodobały z prośbą o wycenę i dodatkowe informacje (będą spojlery

    www.infrapanel.pl
    www.redwell.com/pl
    www.najtanszeogrzewanie.pl

    Kontakt z redwell nie za bardzo mi się udał, więc na nich się nie zdecydowałem. Infrapanele było w porządku. Ale najbardziej przyłożyli się (odpowiadali w wyczerpujący sposób na każde moje pytanie) z najtanszeogrzewanie i dodatkowo mieli najtańszą ofertę (ale najlepiej sam pisz/dzwoń i pytaj o co zapragniesz

    Montaż poszedł sprawnie i szybko więc nie mam co narzekać.
    Niestety nie jestem w stanie powiedzieć jak i za ile działają te panele. Na działce w zimie byłem ze dwa razy i jedyne co widziałem to że ładnie trzymają zadaną temperaturę na termostatach euroster 2006 (i że szybko się rozgrzewają, bo raz dla sprawdzenia podkręciliśmy na 19 stopni i po jakimś kwadransie było już naprawdę ciepło). Niestety rachunku za elektryczność też jeszcze nie widziałem, a mógłbym Ci dość dokładnie powiedzieć ile energii poszło przez całą zimę (miała być utrzymana temperatura 7 stopni) i był to jedyna rzecz pobierająca elektryczność na działce (ale trzeba zaznaczyć że mury cienkie i bez ocieplenia więc mam nadzieję, że nie pójdę z torbami.
    Ostatnio edytowane przez rudy_stp ; 07-04-2012 o 00:03

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ja tylko nie bardzo rozumiem co ma paliwo (źródło ogrzewania) do wilgotności. Jeśli ktoś ma parno w domu to nie z powodu ogrzewania gazem tylko kiepskiej wentylacji. Jak rozumiem ogrzewania na podczerwień nie powoduje wymiany powietrza w domu ...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Nic nie ma.

    Chyba, że do spalania to ogrzewanie bierze powietrze z wnętrza domu (np. otwarty kominek), wtedy bardzo skutecznie dom wysusza.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    I specjalnie po to zakładałeś konto, by napisać, że akurat z tego sklepu nic nie śmierdzi?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Picasso88

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    3

    Domyślnie Ogrzewanie na podczerwień

    tak bo czasem ludzie takie bzdury piszą, ze aż glupio przejsc obojętnie skoro sie wie , ze jest inaczej
    Ostatnio edytowane przez Picasso88 ; 10-05-2012 o 15:53 Powód: nie dokończone zdanie

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    A świstak siedzi i zawija.

    Kolega jest na stażu w firmie i nie ma co robić? Pozamiataj w magazynie, skoś trawnik, umyj samochód szefowi. Odpuść sobie szemrany marketing, bo tylko im szkodzisz.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Picasso88

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    3

    Domyślnie Ogrzewanie na podczerwień

    Oj brak mi słów na takie podejście.... do wszystkiego jesteś tak negatywnie nastawiony? To, że nie mam tyle wpisów na forach ile Ty, bo szkoda mi na takie rzeczy czasu to nie znaczy , ze od razu musze kogoś reklamować...

    Tak BTW każdy sądzi po sobie

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MieczyslawPtach

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-178
    Posty
    1

    Domyślnie Ogrzewanie na podczerwień szkło a aluminium

    Czy ktoś posiada jedno z tych dwóch rodzajów ogrzewania http://www.panele-grzewcze-podczerwien.pl/ i http://www.infrapanel.pl nie chodzi mi dokładnie o panele z tej firmy, ale o porównianie szkła i aluminium. Czy któreś jest mniej wydajne? Które lepiej grzeje itd.? Bede wdzieczny za odpowiedzi.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Widzę, że produkty obu firm dostępne są na ul.Brynowskiej w Katowicach. Czy można dostać je gdzieś jeszcze?

  12. #32

    Domyślnie

    Jestem, jestem. Może jeszcze nie ogrzewający dom ale salon w bloku z wielkiej płyty ogrzewam takim panelem. Panel o mocy 1000W o wymiarach 120X60cm ze szklanym frontem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_1420.jpg
Wyświetleń:	1952
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	151514
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_1422.jpg
Wyświetleń:	1297
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	151515
    Mam propozycje na takie panele za 24 kpln, lub z innego źródła panele z fakturą a'la styropian za 15 kpln, te droższe właśnie testuję a te tańsze nie wiem co i nich wiadomo dlatego czekam tu na fm na opinie. Ten szklany będę miał jeszcze przez tydzień i na koniec testu opiszę wrażenia.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    No to i jak się dopiszę, póki co jako 'teroretyk' - przy dobrych wiatrach montaż paneli za rok .
    A wiecie że za dodatkową opłatą możecie sobie z tej tańszej firmy zamówić pomalowanie w dowolny obraz (Mona lizak?).
    Iwona i Mariusz mają jeden taki w sypialni lub salonie w klimacie 'morskim'.
    Lub za 50 zł 2 panele na dowolny jednolity kolor.
    Już pytałem pana Wojewodę i później już przemalowywać nie można.
    PS: fajny watek będę zaglądał
    blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    Mam propozycje na takie panele za 24 kpln
    Jeśli chcecie ogrzewać prądem, to czy nie lepiej kupić za 4kzł grzejniki elektryczne lub maty i 20kzł przeznaczyć na rachunki ? Efekt będzie ten sam, a 20kzł to parę lat ogrzewania za darmo...
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Jeśli chcecie ogrzewać prądem, to czy nie lepiej kupić za 4kzł grzejniki elektryczne lub maty i 20kzł przeznaczyć na rachunki ? Efekt będzie ten sam, a 20kzł to parę lat ogrzewania za darmo...
    Efekt może i będzie ten sam, ale rachunki za prąd przy ogrzewaniu grzejnikami elektrycznymi będą dużo wyższe.
    Ostatnio edytowane przez Kasieńka i Piotr ; 29-11-2012 o 22:59
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    No to i jak się dopiszę, póki co jako 'teroretyk' - przy dobrych wiatrach montaż paneli za rok .
    A wiecie że za dodatkową opłatą możecie sobie z tej tańszej firmy zamówić pomalowanie w dowolny obraz (Mona lizak?).
    Iwona i Mariusz mają jeden taki w sypialni lub salonie w klimacie 'morskim'.
    Lub za 50 zł 2 panele na dowolny jednolity kolor.
    Już pytałem pana Wojewodę i później już przemalowywać nie można.
    PS: fajny watek będę zaglądał
    blekowca
    Zaglądaj ale czasami coś napisz o infrared
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    rachunki za prąd przy ogrzewaniu grzejnikami elektrycznymi będą dużo wyższe.
    Przy sprawności jednych i drugich = 100% ? Cudów nie ma i fizyki nie przeskoczysz, a w dodatku nie ma jak zakumulować energii, na co pozwolą np. maty w podłodze (grzejniki akumulacyjne też, ale ich koszt jest niestety wyższy niż mat). Tania taryfa to prąd o mniej więcej połowę tańszy.
    Może ktoś kto ma taki wynalazek jak panele na podczerwień (w sumie podłogówka to też taki duży panel na podczerwień tylko o wiele tańszy) podzieli się jakimiś realnymi wynikami, czy rzeczywistym zużyciem prądu ? Zapraszam do arkusza z mojej stopki.
    Ostatnio edytowane przez rwxw ; 29-11-2012 o 23:13
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Polecam lekturę raportu Piotra Kosacka z porównania ogrzewania gazem i panelami na podczerwień dwóch identycznych mieszkań w starym budownictwie przeprowadzonego w latach 2008 - 2009. PDF po angielsku
    Pozdrawiam
    blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  19. #39

    Domyślnie

    Od niedawna ogrzewam mieszkanie w starym budownictwie (kamienica 107 lat) o pow. 37 m2 wys. 2,6 m panelami. Są to najprostsze panele i chyba najtańsze. Cztery panele po 700W. Do każdego sterownik. Mieszkanie na parterze w środku budynku. Co prawda na razie jest ciepło Ale nie jest chyba źle. Temperatura ustawiona na 17 noc, 19 dzień , odczuwalna 20-21. Dodatkowo mam kozę( kominkowa INGRID) do dogrzania i pali się w niej ok 3 godz. między 16-19. Koza spala śmieszne ilości brykietu drzewnego (ok 40 kg worek wystarcza na 5 dni =4 zł/ dzień) . W momencie gdy się pali w kozie temp w pokoju w którym jest koza 27, pozostałe pomieszczenia czyli drugi pokój ,kuchnia i łazienka ok 22-23 stopnie. Trudno policzyć ile samo ogrzewanie bierze bo jest jeszcze bojler do CUW 80 l, dwa komputery telewizor ,lodówka i pralka i oświetlenie . Dzienne zużycie za listopad na całe mieszkanie to ok. 12 kW. Myślę że samo ogrzewanie nie więcej teraz jak 3 kW dziennie. Jeżeli będą niskie temp. i zużycie wzrośnie do 7-8 kW za ogrzewanie to nie będzie tragedii. Zdaję sobie sprawę że dużo daje te 3 godz. palenia w kozie, ale to jest jakaś alternatywa na dogrzanie. Koszt paneli i sterowników to 4x900 zł za grzejniki i 4x 150 zł za sterowniki, czyli 4200 zł. Remont kapitalny był robiony teraz i rozważałem założenie ogrzewania gazowego. Niestety, w Gdańsku to droga przez mękę, a ceny kosmiczne. Koszt instalacji co gaz. z robocizną to 13-15 tys. zł plus 1,7-2,2 tys w komin. Tak mi wyceniano taką instalację. Więc zdecydowałem się na panele i kozę ( poprzedni właściciel ogrzewał całe mieszkanie jednym piecem kaflowym). Całkowity koszt instalacji paneli i kozy to 5,2 tys. zł. Czyli zostało mi 10 tys. zł na dokładanie do droższego w eksploatacji ogrzewania. Zakładając że będzie to ok. 900 zł więcej za sezon grzewczy, to wystarczy na 11 lat dokładania.Nie liczę kosztów serwisowania instalacji pieca co, bo pewnie jeszcze doleciały by ze 2 lata. Po zimie obliczę całość i dam znać jak i co. Na razie młodzież zadowolona( mieszka tam aktualnie mój syn z dziewczyną).
    WALDEK

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Kniaź dzięki za wpis, tylkko czy mógłbyś doprecyzować jednostki zużycia prądu, podajesz kW a to jednostka mocy. Czy chodziło ci o kWh? Wtedy będzie wszystko jasne. Z lektury raportu który wyżej przytaczam wynika jeszcze jedna, przyjemna właściwość paneli, zwłaszcza dla mieszkających w starym budownictwie. Panele wysuszają mury, poprawiając ich właściwości termoizolacyjne - po pewnym czasie powinieneś zauważyć mniejsze zużycie pradu na grzanie.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

Strona 2 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony