dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jaceklodz

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Przez jakiś czas byłem mocno zainteresowany "nową technologią", więc podglądałem inwestycję w Zgierzy...generalnie aby przekonać się o tym, kto ma rację w tym sporze wystarczy obejrzeć wykonany przez p. Tomasza dom i nie trzeba nic więcej pisać. Pisane przez tego pana posty są delikatnie mówiąc kompromitujące. Co ma do rzeczy osobista sytuacja klienta? Gdzie mieszkał wcześniej i ile ma dzieci? Jeżeli umówił się na określoną cenę za dom, nie wiem czy to wartość kawalerki czy willi z basenem, ale jeśli coś ustalili to powinien się wywiązać z zadań. Rozumiem, że z powodu niskich środków można użyć tańszych materiałów, jak najtańsza na dachu blacha, najtańsze okna, kleje itd, ale co tłumaczy krzywo pomurowane, popękane ściany, blacha fatalnie połozona na dachu, powykrzywiane rynny? Dom wygląda tak jakby wykonawca chciał zrobić na złość inwestorowi. Co więcej cała kontrukcja jest mocno wątpliwa. Być może zdecydowałbym się na budowę w taki sposób garażu, ale na pewno nie domu mieszkalnego. Cena, którą podaje p. Tomasz to też żadna atrakcja, za taką kwotę można wybudować normalny, tradycyjny dom w systemie murowanym i to niekoniecznie biegając po hurtowniach z materiałami. Ja ostatecznie zdecydowałem się na kompleksową budowę przez jedną z łodzkich firm. Stan surowy zamknięty, z pokryciem dachu dachówką ceramiczną, i z oknami z pakietem trzyszybowym kosztował mnie 1350 zł netto/m2. Materiały, które użyto są najwyższej jakości, budowa też nie trwała nie wiadomo ile, tylko niecałe 3 miesiące, a w zasadzie to dwa, z tym, że mieliśmy przerwę, więc nie wiem czemu ryzykować...obecnie robia instalacje. Jak się chce można w pol roku wybudować tradycyjny dom w rozsądnej cenie, trzeb a tylko trafić na odpowiednią firmę. HCH odradzam zdecydowanie, pozdrawiam serdecznie

  2. #22

    Domyślnie

    Ciekaw jestem jak dzis kształtują sie ceny za metr kw.domu w stanie deweloperskim w systemie hch.Mimo wszystko to ciekawa alternatywa,pierwsze argumenty na nie za tym systemem to tylko to ze jakosc wykonania na niskim poziomie.Rozumie ze z czasem przybywa doswiadczenia i jakosc rosnie z tym ze trzeba budowac w tym systemie a tu pewnie brak chetnych na takie rozwiazania.Dlatego interesuje mnie dzisiejsza oferta firmy HCH.

  3. #23
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Dzień dobry. Proszę o informację jak wygląda U ściany ( i jakie są warstwy ściany zewnętrznej) oraz proszę o informację jak wygląda wsp. EUco KWh/m2/rok dla wybudowanych domów. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  4. #24
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz__ Zobacz post
    Dzień dobry .

    Proszę o przesłanie zapytania do centrali firmy .
    Biuro projektowe będzie w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie .

    Pozdrawiam Tomasz

    Skoro tu toczy się dyskusja z Panem, a Pan jest przedstawicielem tego systemu to proszę o odpowiedź na moje pytanie tutaj.
    Interesuje mnie jak wyglądają wszystkie parametry fizyczne ściany.
    Ponawiam poprzednio zadane pytanie:
    Proszę o informację jak wygląda U ściany ( i jakie są warstwy ściany zewnętrznej) oraz proszę o informację jak wygląda wsp. EUco KWh/m2/rok dla wybudowanych domów. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stulp

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    95

    Domyślnie

    Zadziwiająca aktywność "jednopostowców" w ataku na system HCH. Zaznaczę, że nie jestem w żaden sposób związany z właścicielem, ani z samym systemem. Sam byłem zainteresowany systemem, jednak w momencie kiedy podejmowałem decyzję o technologii budowy dom pokazowy nie był jeszcze wybudowany. Ponieważ mieszkam w Zgierzu i ostatnio spotkałem p. Tomasza zapytałem z ciekawości czy buduje coś w swoim systemie w okolicy, bo chciałem obejrzeć. Podał mi adres w Łodzi gdzie realizowany jest kolejny budynek, że mogę podjechać obejrzeć. Budynek miał akurat zamykany stan surowy. Na miejscu spotkałem też inwestora i zamieniliśmy kilka słów. Reasumując:
    Budynek wygląda solidnie, mimo braku takiej konieczności inwestor zdecydował się go docieplić, hydraulika, elektryka, drzwi, okna - wygląda to naprawdę solidnie. Podnoszona tutaj kruchość materiału jest faktem, ale im "cieplejszy" materiał tym bardziej kruchy, to jakby oczywiste. Gdybym teraz miał podejmować decyzję o budowie - zdecydowałbym się na system HCH.
    I na zakończenie. Na jakiej podstawi p. Tomasz ma znać wsp. EUco KWh/m2/rok dla wybudowanych domów?? To po sezonie grzewczym może określić inwestor, jeśli będzie miał ochotę, a i to nie przy każdym paliwie jest takie proste do policzenia. Natomiast obliczeniowy współczynnik tzw" charakterystyka energetyczna budynku" robiona dla celów odbioru jest chyba mało miarodajna.
    Panie Tomaszu trzymam kciuki za kolejne realizacje.
    Pozdrawiam
    Jacek
    Dom z poddaszem użytkowym Julka III. 190m/kw użytkowej powierzchni grzanej i 44m/kw garaż z pomieszczeniem gospodarczym - nieogrzewane, odizolowane od domu.
    Całość grzana podłogówką.
    Ocieplenie: 23cm styro w podłodze,7 cm styro na poddaszu, 20cm grafit na ściany z 24 BK. Okna ok 0,85 dla przegrody (Drutex - dla zasady) plus rolety zewnętrzne. Jest też kominek, będzie palony okazjonalnie.
    W dach 30cm wełny. Rekuperator Frapol i PC Ekontech 12 kW Delfin.

  6. #26
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stulp Zobacz post
    Zadziwiająca aktywność "jednopostowców" w ataku na system HCH. Zaznaczę, że nie jestem w żaden sposób związany z właścicielem, ani z samym systemem. Sam byłem zainteresowany systemem, jednak w momencie kiedy podejmowałem decyzję o technologii budowy dom pokazowy nie był jeszcze wybudowany. Ponieważ mieszkam w Zgierzu i ostatnio spotkałem p. Tomasza zapytałem z ciekawości czy buduje coś w swoim systemie w okolicy, bo chciałem obejrzeć. Podał mi adres w Łodzi gdzie realizowany jest kolejny budynek, że mogę podjechać obejrzeć. Budynek miał akurat zamykany stan surowy. Na miejscu spotkałem też inwestora i zamieniliśmy kilka słów. Reasumując:
    Budynek wygląda solidnie, mimo braku takiej konieczności inwestor zdecydował się go docieplić, hydraulika, elektryka, drzwi, okna - wygląda to naprawdę solidnie. Podnoszona tutaj kruchość materiału jest faktem, ale im "cieplejszy" materiał tym bardziej kruchy, to jakby oczywiste. Gdybym teraz miał podejmować decyzję o budowie - zdecydowałbym się na system HCH.
    I na zakończenie. Na jakiej podstawi p. Tomasz ma znać wsp. EUco KWh/m2/rok dla wybudowanych domów?? To po sezonie grzewczym może określić inwestor, jeśli będzie miał ochotę, a i to nie przy każdym paliwie jest takie proste do policzenia. Natomiast obliczeniowy współczynnik tzw" charakterystyka energetyczna budynku" robiona dla celów odbioru jest chyba mało miarodajna.
    Panie Tomaszu trzymam kciuki za kolejne realizacje.
    Pozdrawiam
    Jacek
    Bardzo przepraszam, ale to chyba nie o mnie. Pytam o jeden z podstawowych parametrów, gdzie każdy producent danej technologii pokazuje ten parametr w każdej prawie ulotce, a przynajmniej nie robi z niego tajemnicy. Nie atakuję HCH ani żadnego systemu. Widać w tej technologii U to sekret. Mimo to życzę powodzenia i również trzymam kciuki.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pollo_loco

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    68

    Domyślnie

    Takie cuś znalazłem:
    http://slaska.iarp.pl/dopobrania/Fil...20-%202str.pdf

    Izolacyjność termiczna jest jak widać bardzo dobra. Ale wytrzymałość na ściskanie marniutka... Altankę z tego można stawiać, a nie dom jednorodzinny. Jakieś 7 razy gorszy jest ten parametr od np. pustaków ceramicznych.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz__ Zobacz post
    Służę informacją na temat nasiąkliwości, izolacyjności, wydajności linii produkcyjnej, zyskowności , zainteresowania firm zewnętrznych zakupem elementów systemu hch porównaniem ceny produkcji 1m2 do ceny detalicznej innych materiałów, traktowaniem osób zaangażowanych w rozwój firmy, danymi w zakresie zwrotu zainwestowanego kapitału przez osoby prywatne i instytucje finansowe w tym unijne, informacjami na temat "patentu", oraz dotyczącymi uczciwości zarządu i.t.d.

    Osoby zainteresowane proszę o kontakt emaliowy.

    Jeśli ktoś chciałby podzielić się swoimi wrażeniami ze współpracy z tą firmą również proszę o kontakt.
    Witam
    Chciałbym poruszyc powyższe tematy z Panem ponieważ rozważam wykonanie inwestycji wraz z tą firmą. Proszę o adres mailowy lub numer telefonu. moj mail: [email protected]

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    emklosinska

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-402
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Strona na facebooku na które zamieszczone były zdjęcia już nie działa.
    Czy mogłabym prosić o przesłanie ich na adres emailowy?
    Będę bardzo wdzięczna- [email protected]

  10. #30

    Domyślnie

    Witam, wiosną 2014 zakończyła się moja budowa z HCH, początkowe zadowolenie i entuzjazm przerodziły się w rozczarowanie. Niedopełnienie warunków umowy, nieterminowość i niedbalstwo wykonawcy ze Zgierza, który na stronie HCH widniał jako Dyrektor Regionalny (oczywiście chodzi o Pana Tomasza) dziś skutkuje pękającymi ścianami zewnętrznymi, popękanym tynkiem (w każdym pomieszczeniu), wilgocią w domu i szeregiem innych wad. Mimo odwiedzin dyrektorów i wykonawców z centrali HCH skończyło się na poklepaniu po ramieniu i wydanej opinii o tym co powinno być poprawione. Żadna ze zgłoszonych reklamacji nie została naprawiona... Nawet tak poważne firmy jak DRUTEX umywają ręce w sprawie zawiasów nie wytrzymujących ciężaru okna tarasowego. Totalna kompromitacja, zamiast wziąć odpowiedzialność za jeszcze wtedy swojego pracownika i naprawić błędy firma HCH woli zainwestować w kolejne targi za granicą!! GORĄCO nie polecam

    w razie pytań podaję adres mailowy: [email protected] - chętnie podeślę zdjęcia popękanych ścian wg linii łączenie bezklejowego bloczków hch.... gdyby ktoś z Wielkopolski chciał zobaczyć co dzieje się z bloczkami po 2 latach, zapraszam
    Bartosz

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    preacher

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-392
    Posty
    1

    Domyślnie

    Szczerze odradzam budowę domu w tym systemie. Chwalą się że bloczki mają odpowiednie certyfikaty ale z wszystkich bloczków tylko kilka jak nie jeden ma ten certyfikat reszta nie. System niekompletny (mostki termiczne w miejscu przejścia belki stropowej ze ścianą, przy niektórych sytuacjach trzeba te bloczki docinać i podcinać od góry i dołu. Problemy z uzyskaniem odpowiednich parametrów na etapie produkcji. I po kilkukrotnym połączeniu i rozłączeniu bloczków ich połączenie ulega znacznemu pogorszeniu. Proszę zapytać o te sprawy przy kontakcie z HCH to się Państwo przekonają.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    HCH drodzy forumowicze to jedna marketingowa ściema - dodam więcej ich zakład powstał w starej cukrowni w gm. Mała Wieś ...postawili maszyny troche coś tam naprodukowali, w gminie naobiecywali miejsca pracy itp a tu wszystko stoi i produkcja i rozwój. Panowie Heinz i Heinz to dla mnie takie warszawskie cwaniaki (bez obrazy dla porządnych obywateli stolicy). Po tym temacie utwierdzam się że się nie myliłem już 2 lata temu kiedy się ich tematem zainteresowałem...

    Swoją drogą oni sprowadzają ze słowacji jakiś tam materiał i w iluś tam stopniach wytapiają go w formach a nikt atestu profesjonalnego nie widział, takie domy to na nasze warunki katastrofa murowana, szkoda że juz nabili pare osób w butelkę.

  13. #33
    Banned
    maciek_knap

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-002
    Posty
    72

    Domyślnie

    Certyfikat jakości powinien mieć zakład, który wypuszcza dany produkt. W tej branży naprawdę sporo zależy od cyklu produkcyjnego i jakości półproduktów. Jak swego czasu do Polski wchodził Wienerberger to po prostu kupił działające polskie cegielnie, wdrożył tam swoją technologię produkcji i robi materiały budowlane do dziś. Tak to się powinno robić, a nie po hakersku Ale ludzie w Polsce zawsze są chętni, żeby trochę przyoszczędzić, więc i tanie materiały kupią...

  14. #34

    Domyślnie

    czy ktoś może napisać co się dzieje z firmą HCH czy też tą technologią.
    Jaki związek ma HCH z system3e (system3e.pl) ? to jest ta sama firma tylko się przemalowali?
    Ostatnio edytowane przez Arwz ; 29-03-2021 o 11:36

  15. #35

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony