dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie 2 łazienki 1,6x1,6 - prośba o pomoc w rozmieszczeniu płytek

    W nowym domku mam dwie łazienki. Jedna na parterze, druga na piętrze. Aktualnie jest jeszcze wc w piwnicy w tym samym pionie, ale zostanie zlikwidowane.
    Łazienki mają wymiary 1,6x1,6m z położonymi płytkami, bez płytek 1,62x1,62m.
    Z racji wielkości pomieszczeń, zrezygnowałam z wanny. Układ sprzętów będzie taki sam w obu łazienkach.

    Łazienka górna

    W tej łazience chciałabym prysznic bez brodzika, zbudowany z płyty styrodurowej obłożonej mozaiką, ze szklanymi drzwiami otwieranymi.
    Kibelek typu geberit, wiszący. Umywalka z szafką wiszącą. Rura kanalizacyjna będzie zabudowana do wysokości zabudowy kibelka. Nad półą chcę powiesić szafkę.
    Na ścianę myślałam o płytkach 25x40 położonych poziomo. Marzy mi się niebieska łazienka.
    Konkretnie Paradyż Vivian Blue i Bianco:

    dostępne są jeszcze takie dekory, ale nie mam pomysłu jak je wykorzystać


    Mozaika Altea / Albir Bianco (na pewno na ścianach prysznica, nie wiem czy gdzieś jeszcze):

    Płytki podłogowe 40x40cm:


    Łazienka dolna

    Układ jak na górze. Kabina prysznicowa - gotowiec. Znów wisząca umywalka z szafką i wiszący kibelek. Rura kanalizacyjna będzie szła na górę, ale nie chcę zabudowywać całej powierzchni nad kibelkiem. Wolę tam smukłą szafkę powiesić.
    Znów płytki 25x40 w poziomie myślałam. No chyba ze dałoby się jakoś inaczej.

    Płytki na ścianę Ambrozja Brown z Paradyża

    dekory:

    i listwy na które nie mam pomysłu:


    Na podłogę Vivido Bianco 33x33cm:


    Bardzo proszę o pomoc w rozmieszczeniu kafelków.
    I o wskazówkę, gdzie powiesić kaloryfer (na rysunkach jest zaznaczony w przypadkowym miejscu).
    I poproszę jeszcze o radę, jak w tak małych prysznicach zrobić półki na mydło i szampon. Czy w gotowej kabinie nie mam wyboru i muszę półeczkę na przyssawki kupić? Czy w kabinie "robionej" jakieś półeczki obłożone płytkami? Czy jakoś inaczej?
    Ostatnio edytowane przez Zakręcona ; 12-12-2012 o 16:54

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kaloryfer nad toaletą.
    Moim zdaniem jak najmniej dekorów i wzorzystych płytek.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zajrzałam do twojego dziennika i trochę dziwię się rozwiązaniom.
    Np. stół w salonie, jak jest kuchnia ze stołem. I kącik komputerowy, skoro w piwnicy planowana jest graciarnio-przechowywalnia dokumentów. Tym bardziej, że macie okienka piwniczne.

    Nie kusiło cię, by wykroić z pokoju na piętrze chociaż pół metra by powiększyć łazienkę?

  4. #4

    Domyślnie

    To wynika z dotychczasowych doświadczeń. Wiem czego mi brakuje, co się sprawdza, a z czego mogę zrezygnować.
    Stół w kuchni będzie malutki (mniejszy niż na rysunku), taki do przygotowywania posiłków i szybkich posiłków. Nie będzie barku czy wyspy, które mogłyby pełnić tą funkcję. Natomiast ten w salonie to stół wielofunkcyjny - na układanie puzzli, rodzinne obiady, moje rozkładanie się z papierami.
    W piwnicy będzie magazyn dokumentów, których jest dość dużo, natomiast w salonie kącik komputerowy i dokumenty aktualne. Wysokość pomieszczenia piwnicznego to tylko 1,75m.
    Nie myślałam o powiększeniu łazienki kosztem pokoju, bo i tak wydawało mi się, że ten pokój dla 2 dzieci jest dość mały.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Myślałaś o pogłębieniu piwnicy w przyszłości?

    Jej, ja mieszkam w dwójkę na 49 m2 i mi ciasno

    Może zrezygnować z łazienki na parterze i zrobić otwartą przestrzeń?
    A gdzie będzie miejsce na kurtki?

  6. #6

    Domyślnie

    Miejsce na kurtki i buty w ganku. W tym celu przesuwamy okno, żeby się wieszak zmieścił.
    Nie, nie myślałam o pogłębianiu piwnicy, ewentualnie o dobudowaniu kolejnego piętra za 20 lat.
    Ze względu na proporcje nie wyjdzie z tego ładna otwarta przestrzeń. Być może na planie tak to wygląda, ale w rzeczywistości jest inaczej.
    Aktualnie 3 osoby + pies na 39 metrach, więc nowy domek to dla nas spora przestrzeń.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony