dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 66
  1. #41
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    perfekcjonista

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-523
    Posty
    1

    Post

    Od kilku lat zajmuję się testami termowizyjnymi budynków i nie spotkałem poza jednym prawidłowo wykonanej izolacji wełną mineralną.Wiele budynków jeszcze przed zamieszkaniem sygnalizowało problem np.w postaci wykrapiania się pary wodnej w miejscach ,gdzie temperatura była niższa od punktu rosy.Sprawdzane były też domy docieplone celulozą -to zupełnie inna bajka.Obiekty docieplone piankami np.domy z bala kilka testowałem też było ok. poza tym ,że w jednym przypadku stwierdziłem dużą degradację izolacji przez myszy i w niektórych przypadkach co mnie zdziwiło słabą szczelność powietrzną polegającą na przedmuchach wokół belek stropowych.Jeśli chodzi o paroizolację to jestem jak najbardziej za ponieważ nie tylko zabezpiecza ona izolację przed nadmierną wilgocią ,ale również poprawia wiatroszczelność budynku co w sumie redukuje koszty ogrzewania.Do wełny mineralnej stosuje się folię paroszczelne ,a do celulozy parochronne -to bardzo duża różnica.Wszystko poklejone szczelnie taśmami.

  2. #42

    Domyślnie

    Coś sie zmieniło, wyjaśniło w kwestii szczeliny wentylacyjnej oraz paroizolacji w przypadku celulozy?

    Również mocno rozważam takie ocieplenie u siebie. Szukam wad/problemów. Mam deski i papę.

    Pozdrawiam
    Karol

  3. #43

    Domyślnie

    Podbijam...

    Wełna? Piana? Celuloza?

    Bo już głupieje

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Coś sie zmieniło, wyjaśniło w kwestii szczeliny wentylacyjnej oraz paroizolacji w przypadku celulozy?

    Również mocno rozważam takie ocieplenie u siebie. Szukam wad/problemów. Mam deski i papę.

    Pozdrawiam
    Karol
    Po co Wszyscy robicie sobie sami na złość? Dach o kryciu wstępnym wykonanym z papy wymaga zupełnie innego układu. Od samego początku trzeba wiedzieć jak ma być zrobiony a nie lamentować po fakcie. Wtedy już za późno i zostaje modlitwa i wiara w posty na forum.
    Nie pamiętam który raz... PAROIZOLACJA nie jest blokerem pary tylko opóźniaczem przenikania. Po to aby para która przeniknęła wcześniej wyszła z izolacji zanim przeniknie następna porcja. A przenikać będzie i zaklinanie nic tu nie da. Nie bądź Pan głąb, fizyki nie oszukasz.
    Rozwiązanie z deskami i papą jest OK tylko wymaga wykonania podwójnego układu szczelin wentylujących. Jeżeli piszę wentylujących tzn. działających jak wentylacja ze swobodnym przepływem powietrza.
    Wszyscy którzy macie obawy (często słuszne) jak będzie się sprawował dach zaproście EKSPERTA a nie konsultujcie tych problemów z innymi w tej samej d...sytuacji. Również nie jest ekspertem pracownik etatowy producenta waty. Prezentują stanowisko swoich pracodawców i nie będą obiektywni bo nie napiszą jakie wady ma ich technologia. A jeżeli chodzi o watę to lista jest długa.
    Pozdrav
    SM

  5. #45

    Domyślnie

    Ten głąb to tak do mnie? Zauważ, że pytałem o celuloze a to bardzo istotne w kwestii owej pary wodnej...

    Pozdrawiam
    Karol

  6. #46

    Domyślnie

    dla celulozy należy projektować przegrodę tak jak dla wełny ! Materiały różne ale wymagają tych samych rozwiązań.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Ten głąb to tak do mnie? Zauważ, że pytałem o celuloze a to bardzo istotne w kwestii owej pary wodnej...

    Pozdrawiam
    Karol
    To nawiązanie do zwrotu kabaretowego. Proszę je traktować jako żarcik. Nie miałem zamiaru urazić i myslałem, że to jest rozpoznawalne nawiązanie do kultowego skeczu.
    Co do meritum... przegroda powinna być budowana nie wedle życzeń tylko wedle obaw. Całość zagadnienia ustawia system wentylacji. Jeżeli WM to można nawet zrobić nakrokwiową czy nawet z płyt warstwowych. Zwracam uwagę, że należy jednak dążyć aby elementy drewniane nie były zamknięte pomiędzy nieprzepuszczalnymi dla pary wodnej warstwami. Zawsze jest ryzyko nieszczelności.
    Inaczej sprawa się ma gdy mamy słaby system zredukowania naporu pary wodnej. Wtedy musimy zbudować układ w którym, w sposób w miarę kontrolowany, ograniczymy poprzez SPOWALNIACZE (bo taką funkcję, de'facto, pełni paroizolacja) przenikanie pary wodnej, aby bez kumulowania i kondensowania w przegrodzie, mogła opuścić przekrój dachu.
    Co do celulozy to nie jestem jej przeciwnikiem ale wiem jak potrafi się drastycznie zmienić kiedy zostanie przekroczona wilgotność czy też wskutek nieszczelności. Niestety w sposób nieodwracalny i nadaje sie wtedy tylko do kosztownej wymiany. Również ściany czy długie skosy, zwłaszcza o znacznym kącie nachylenia, są niekorzystne. Po pewnym czasie trzeba skontrolować i uzupełnić szczeliny które powstają wskutek osiadania. Natomiast płaskie stropy, zwłaszcza z dużymi nasileniem utrudnień np. gęste dżwigary kratowe, to jest dobre, skuteczne rozwiązanie.
    Pozdrav,
    SM
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 28-08-2018 o 02:56

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Podbijam...

    Wełna? Piana? Celuloza?

    Bo już głupieje
    Piana. UCZCIWA.

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    iwan89

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat. Pisałem z jedną firmą zajmującą się wdmuchiwaniem celulozy, koszt 49 zł/m2 to chyba dobra oferta. Aktualnie robiony jest dla mnie projekt indywidualny domu i muszę dobrać wysokość pomieszczeń. stąd moje rozważania odnośnie późniejszego ocieplenia. Chciałbym 285 cm na gotowo, pytanie ile powinienem zostawić na sufit podwieszany aby ocieplić pianą PUR lub celulozą? Jest to dom parterowy z nieużytkowym poddaszem. Architekt zaproponował grubość ocieplenia stropu celulozą 40 cm, ale nad belkami. Ja jednak wolałbym tam móc wrzucić jakieś stare graty aby przestrzeń się nie marnowała (choć będzie to konstrukcja wiązarowa - kratownica i nie bardzo da się tam poruszać). Jak to rozwiązać, czy jeśli załóżmy belki mają 20 cm wysokości, to zarezerwować 20 cm podwieszanego sufitu + 20 cm między belkami? Dodam, że w podwieszanym suficie byłyby zatopione rury od WM, więc jest też kwestia braku do nich dostępu w przyszłości.

  10. #50

    Domyślnie

    Pozwolicie ze zanaczę obecność w wątku celulozy .
    Padło już wiele na FM o tym że osiada , że po zamoknięciu to szmata . Padło też bardzo słusznie moim zdaniem- kto dopuszcza że „tam” (poddasze , przestrzeń izolowana ) będzie mokro.
    Wypowiedziały się też osoby które mają celuloze jako docieplenie ale wiadomo że są „niewiarygodne” bo będą bronić swoich wydanych pieniędzy.
    Pisze jako osoba która popracowała /pracuje z tym materiałem . Porobiła próby . Przetestowała różne nasypy , gęstości , materiały , maszyny itd.
    Materiał jest IMHO rewelacyjny . Głosy jakoby tam gdzie skosy to się nie nadaje …. Mam zupelnie inne doświadczenia. Robiłem ściany pionowe które przez kilka dni nie były osłonięte niczym, Nie wypadła , nie osiadła … Tak wiem – za krótki czas , poczekaj z rok ….Acha i nie na mokro (też jest taka metoda)
    Jeśli chodzi o osiadanie na powierzchniach płaskich czyli lużny nasyp . Oczywiście że osiada ….ale o tym mówi KAŻDA ULOTKA . Wszyscy producenci celulozy podają że przy LUŻNYM nasypie osiada do 10%. więc odpowiednio... tyle się więcej wdmuchuje . Ale tam są inne gęstości nasypowe
    Druga sprawa jeśli tam osiądzie to ? Co się stanie?
    Rozumiem obawy że opadnie na skosach ,ale na stropie ????
    Podstawa (o tym pisał Karolek75 ), pilnować gęstości nasypowych na daną płaszczyznę (inna dla płaskich ,skosów i pionowych , inna też dla różnych producentów materiału.
    W skosy daje się np. od 45 kg/m3 . Tutaj ważne są nie tylko cm (wysokość) ale i gęstość nasypowa
    W zamian dostajecie tańszą prawie 2 krotnie ( 385 zł /m3 piana (info od wykonawcy z FB) a od 202 zł /m3 celuloza /skos ) doskonałą izolację , doskonałe wytłumienie , szczelność .
    Lużny nasyp to od 135 zł /m3 . M3 !!
    To Styro EPS 100 kosztuje 270 brutto /m3 (cena z przed 2 tygodni) .a jeszcze jakaś wylewka by się przydała
    Gdzie się sprawdzi celuloza ?
    Parterówka na wiązarach to ideał dla celulozy. Podwieszane sufity na skosach (czyli wszystkie użytkowe poddasza to również ideał ) . Stropy betonowe itd. . Przejścia rur od reku itd
    Wszystkie spieprzone poddasza , niedokładnie zaizolowane wełną - wdmuchuje się celuloze . To są standardowe rozwiązania.
    Pozdrawiam
    PS mam stanowisko testowe – skrzynka ow pionie osłonięta siatką elewacyjną a w niej celuloza. Wystawiona na warunki atmosferyczne ale zadaszona . Nie widzę śladów osiadania . Czas próby ponad 6 miesięcy. Smaga ją wiatr a nawet deszcz (jak ostro zacina). Obok postawione są kartony . Kartony są wiotkie.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Panowie, a czy możecie się wypowiedzieć na temat szczeliny wentylacyjnej pomiędzy pianką a deskowaniem? Kwestia dot. ocieplenia poddasza pianką OK, w sytuacji gdy na dachu mamy sztywne poszycie i na nim papę. Dyskusja na ten temat jest prowadzona równiez tutaj:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7750244

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Piana. UCZCIWA.
    Uczciwe badania piany http://www.izolacje.com.pl/artykul/i...w-aerozolu?p=2

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gontowy Zobacz post
    Ten artykuł nie jest zbyt wiele wart. Doczytałeś do końca? Jeśli tak, to powinieneś zauważyć, że literatura użyta do napisania go ma średnio 15 lat. To kawał czasu, wziąwszy pod uwagę, że w Polsce jest to w miarę młoda technologia (przynajmniej na taką skalę) i dynamicznie się rozwija.
    Większość postawionych tez, najdelikatniej mówiąc, mija się z prawdą.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Pozwolicie ze zanaczę obecność w wątku celulozy .
    Padło już wiele na FM o tym że osiada , że po zamoknięciu to szmata . Padło też bardzo słusznie moim zdaniem- kto dopuszcza że „tam” (poddasze , przestrzeń izolowana ) będzie mokro.
    Wypowiedziały się też osoby które mają celuloze jako docieplenie ale wiadomo że są „niewiarygodne” bo będą bronić swoich wydanych pieniędzy.
    Pisze jako osoba która popracowała /pracuje z tym materiałem . Porobiła próby . Przetestowała różne nasypy , gęstości , materiały , maszyny itd.
    Materiał jest IMHO rewelacyjny . Głosy jakoby tam gdzie skosy to się nie nadaje …. Mam zupelnie inne doświadczenia. Robiłem ściany pionowe które przez kilka dni nie były osłonięte niczym, Nie wypadła , nie osiadła … Tak wiem – za krótki czas , poczekaj z rok ….Acha i nie na mokro (też jest taka metoda)
    Jeśli chodzi o osiadanie na powierzchniach płaskich czyli lużny nasyp . Oczywiście że osiada ….ale o tym mówi KAŻDA ULOTKA . Wszyscy producenci celulozy podają że przy LUŻNYM nasypie osiada do 10%. więc odpowiednio... tyle się więcej wdmuchuje . Ale tam są inne gęstości nasypowe
    Druga sprawa jeśli tam osiądzie to ? Co się stanie?
    Rozumiem obawy że opadnie na skosach ,ale na stropie ????
    Podstawa (o tym pisał Karolek75 ), pilnować gęstości nasypowych na daną płaszczyznę (inna dla płaskich ,skosów i pionowych , inna też dla różnych producentów materiału.
    W skosy daje się np. od 45 kg/m3 . Tutaj ważne są nie tylko cm (wysokość) ale i gęstość nasypowa
    W zamian dostajecie tańszą prawie 2 krotnie ( 385 zł /m3 piana (info od wykonawcy z FB) a od 202 zł /m3 celuloza /skos ) doskonałą izolację , doskonałe wytłumienie , szczelność .
    Lużny nasyp to od 135 zł /m3 . M3 !!
    To Styro EPS 100 kosztuje 270 brutto /m3 (cena z przed 2 tygodni) .a jeszcze jakaś wylewka by się przydała
    Gdzie się sprawdzi celuloza ?
    Parterówka na wiązarach to ideał dla celulozy. Podwieszane sufity na skosach (czyli wszystkie użytkowe poddasza to również ideał ) . Stropy betonowe itd. . Przejścia rur od reku itd
    Wszystkie spieprzone poddasza , niedokładnie zaizolowane wełną - wdmuchuje się celuloze . To są standardowe rozwiązania.
    Pozdrawiam
    PS mam stanowisko testowe – skrzynka ow pionie osłonięta siatką elewacyjną a w niej celuloza. Wystawiona na warunki atmosferyczne ale zadaszona . Nie widzę śladów osiadania . Czas próby ponad 6 miesięcy. Smaga ją wiatr a nawet deszcz (jak ostro zacina). Obok postawione są kartony . Kartony są wiotkie.
    dzień dobry - mam parterówkę na wiązarach , do dolnego pasa wiązarów na całości przewidziane OSB jako stężenie/strop, czyli jest jak sypać od góry celulozę - w projekcie na stropie wełna Isover o grubości 30 cm ( L= 0.035). Chcąc użyć celulozy to jaka powinna być grubość warstwy ?, poddasze nieużytkowe ale projekt wiązarów na moją prośbę zakłada stryszek . I czy dawać to folię paroizolacyjną czy nie ? bo opinie też różne ...

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    dzień dobry - mam parterówkę na wiązarach , do dolnego pasa wiązarów na całości przewidziane OSB jako stężenie/strop, czyli jest jak sypać od góry celulozę - w projekcie na stropie wełna Isover o grubości 30 cm ( L= 0.035). Chcąc użyć celulozy to jaka powinna być grubość warstwy ?, poddasze nieużytkowe ale projekt wiązarów na moją prośbę zakłada stryszek . I czy dawać to folię paroizolacyjną czy nie ? bo opinie też różne ...
    Daj 40 cm bedzie ekwiwalent welny ..ale tutaj przynajmiej bedzie bezspoinowosc. Jeśli płytę kręcisz do dolnego pasa to najważniejsze żebyś wyszedł izolacją powyżej pasa bo mostek. Folie paroizolacyjna wykonawca raczej dac Ci musi (dupochron) w przeciwieństwie do welny gdzie jest to must have. W pomiesczeniach wilgotnych i tak bym dał.

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Ten artykuł nie jest zbyt wiele wart. Doczytałeś do końca? Jeśli tak, to powinieneś zauważyć, że literatura użyta do napisania go ma średnio 15 lat. To kawał czasu, wziąwszy pod uwagę, że w Polsce jest to w miarę młoda technologia (przynajmniej na taką skalę) i dynamicznie się rozwija.
    Większość postawionych tez, najdelikatniej mówiąc, mija się z prawdą.
    Dzięki. Nie zwróciłem uwagę.
    W temacie obrony zauważę że jakoś właśnie 10-15 lat temu pojawił się temat poważnej izolacji termicznej budynków, no to były poważne opracowania nt.
    Pianki PUR/PIR nie są nowością, jest to chemia lat 50ch oraz technologia 70ch. Poprostu teraz te ocieplenia vs koszty energii dostały szansę życiową...

  17. #57

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie rozłożenia folii pod celulozę. Mamy dom parterowy z poddaszem nieużytkowym i lany strop. Będziemy sypać 40 cm celulozy i pytanie czy rozkładać na stropie przed zasypaniem folię czy nie ma takiej potrzeby? Bedę wdzięczna za podpowiedź.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał MateuszAndi Zobacz post
    Jeśli mogę się wtrącić mimo różnicy w cenie, z całego serca polecam dobrać sobie odpowiednią firmę i skorzystać z ocieplenie piana poliuretanową wykonałem ocieplenie z tym systemem w swoim domu i naprawdę jestem zadowolony.
    Jaka bezczelna reklama, 3 posty i wszystkie polecają jedną firmę.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Daj 40 cm bedzie ekwiwalent welny ..ale tutaj przynajmiej bedzie bezspoinowosc. Jeśli płytę kręcisz do dolnego pasa to najważniejsze żebyś wyszedł izolacją powyżej pasa bo mostek. Folie paroizolacyjna wykonawca raczej dac Ci musi (dupochron) w przeciwieństwie do welny gdzie jest to must have. W pomiesczeniach wilgotnych i tak bym dał.
    dzień dobry, i przyszedł czas na decyzję czym ocieplić strop - czy po roku od ostatniego postu są może jakiś nowe informacje w sprawie ocieplenia celulozą ? - nadal warto ?. Mam problem : piana ?, celuloza?, wełna? . Dom to parterówka na wiązarach z nieogrzewanym poddaszem

    pozdrawiam

  20. #60

    Domyślnie

    Parterowka na wiązarach. Mniam.... Jesli jeszcze przewody od WM puszczone tuz nad kg to juz w ogole super tj przewody sa pomiedzy kg a dolnym pasem wiązara. Moim zdaniem na takie warunki najlepsza celuloza. Kable elektryczne ,przewody od WM , rozdzielacze, skrzynki rozprezne ....wez to dobrze dociepl.....Celuloza "potrafi" to zrobic dobrze

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony