dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 66
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    W celulozie.Jak dasz paroizolację to zepsujesz Poproś firmę wdmuchującą o zapisanie tego ,że celuloza wymaga paroizolacji.Będziesz miał podstawę do reklamacji.I jeszcze jedno.Firma wdmuchująca musi zrobić tą paroizolację.W innym wypadku będzie przepychanka,kto jest winny.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał dne99 Zobacz post
    Ale czy w momencie wchłaniania wilgoci przez celulozę nie traci ona swoich właściwości izolacyjnych?
    Tak jak pisałeś wcześniej - celuloza jest w stanie wchłonąć do 15% wilgoci w stosunku do swojej masy bez szkody dla właściwości termoizolacyjnych. Więcej wilgoci nie wchłonie - woda po prostu zacznie wypierać powietrze pomiędzy włóknami celulozy - a po to się ją też wdmuchuje aby ją odpowiednio napowietrzyć. Tylko że jeżeli taka ilość wody dostaje się do przegrody z izolacją to masz już bardzo poważny problem natury konstrukcyjnej a nie kłopot z izolacją.

    Załóż folię parochronną, dmuchaj celulozę i szukaj innego tematu do zmartwień

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Producenci celulozy zabraniają wręcz montażu paroizolacji.Może się mylą i to Adam ma rację.Ja posłuchałem jednak producenta i drugą zimę testuję czy mieli rację że bez folii lepiej.

  4. #24

    Domyślnie

    od kiedy to producenci jakichkolwiek izolacji dopuszczają a według ciebie zabraniają izolacji przeciw wilgoci..... przecież wilgoć nawet chwilowa drastycznie obniża właściwości każdego izolatora i nie ważne czy to jest wełna styro. czy celuloza
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Wygugluj ekofiber i poczytaj.

  6. #26

    Domyślnie

    Akurat jeśli chodzi o paroizolacje przy celulozie to raczej jestem za.
    Natomiast pytanie co z tą dylatacją... dlaczego przy wełnie należy ją robić a przy celulozie już nie... czy aby na pewno nie jest ona potrzebna przy celulozie?

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    ,,raczej jestem za" To po co pytasz,skoro wiesz lepiej.Twój dom ,twoje pieniądze

  8. #28

    Domyślnie

    tutaj daję lik do strony z artykułem dotyczący charakterystyki celulozy oraz z wiadomościami odnośnie kierunku oddawania wilgoci bo jednak nie zawsze celuloza oddaje w jedną stronę. Poza tym z kolejnego cytatu wynika że w łazience jest wymagana paroizolacja http://www.muratorplus.pl/technika/i..._65883.htmloto kilka cytatów

    .....Ochrona przed wodą kondensacyjną dzięki sorpcji wilgoci i zdolności do transportowania jej w kierunku pomieszczenia, przy zbyt małej wilgotności lub w kierunku przeciwnym przy zbyt dużej wilgotności w przegrodzie, a za pomocą przewietrzania nadmiar odprowadzony jest do atmosfery (tzw. oddychanie celulozy)....

    .......zastosowanie foli paroizolacyjnej o nie właściwych parametrach ( niektórzy producenci celulozy nie zalecają stosowania foli paroizolacyjnej, za wyjątkiem pomieszczeń narażonych na zwiększone działanie wilgoci, na przykład łazienki pralnie itp. )......
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Producenci celulozy zabraniają wręcz montażu paroizolacji.
    Takie stwierdzenie to chyba przesada. Dlaczego mieli by zabraniać? Wręcz przeciwnie! np. Isofloc wprowadził do swojej oferty folię paroizolacyjną o współczynniku sd =2 i aktywną o sd = 0,25-10. Do tego taśma do łączenia zakładów - wszystko pod jedną marką po to aby móc zaoferować kompletny, uzupełniający się system. Zgadzam się w tej kwestii z mar1982kaz.

    Folia spełnia też bardzo prozaiczną rolę - możemy docieplić poddasze zanim je wykończymy.
    Jeżeli ktoś chce ocieplać celulozą dopiero powstający budynek to sugeruję użyć paroizolacji (jakiegokolwiek w miarę renomowanego producenta) - budujemy w końcu na lata więc róbmy to porządnie.

    Natomiast dla tych którzy chcą docieplić lub dmuchnąć za karton gips (bez stosowania folii) to śmiało -> celuloza jak już pisaliśmy potrafi wchłonąć sporo wilgoci i rozprowadzić ją po całej swojej powierzchni. Ryzyko wystąpienia problemów jest więc wielokrotnie mniejsze niż przy wełnie.

  10. #30

    Domyślnie

    FM jest pełne przepychanek nt wilgoci. Ja sam miałem już umówioną ekipę na pianę zamknięta ale jednak ostatecznie ociepliłem wełną. Czy istnieje jakiś system monitoringu wilgoci w wełnie? Chodzi mi o zamontowanie jakiś czujników badających wilgotność. Taki system rozwiał by wszelkie wątpliwości co do wełny. W jednym pokoju specjalnie zostawiłem cześć nie zabudowaną, jak do tej pory nic się tam nie dzieje.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Czyli mówicie,że jednak na celulozę lepiej dać paroizolację.Tak sobie myślę,że może by to lawą jeszcze zalać.Pewność większa będzie,że nawet sole boru nie pomogą.

  12. #32

    Domyślnie

    Witam

    Mam kilka pytań odnośnie celulozy.
    - Czy można zastyosowac ją na dach nie deskowany tzn. mam dach o powierzchni ok 120m2 dwuspadowy kąt nachylenia 40stop. dachódka betonowa a pod nią jakaś włóknina czy folia.
    - Z waszym postów wynika że przed wdmuchaniem celulozy nalezy zrobić elewacje (ocieplenie np. z styropianu) aby zakończenia dachu przy ścianach bocznych oraz zakończenia ścian szczytowych przy dachu zostało uszczelnione. Następnie zrobić stelarze i położyć płyty G-K i dopiero w tym momencie wdmuchiwać granulat - celulozę--------------- chyba że się mylę?
    - jak celuloza wpływa na zdrowie?
    - czy znacie jakieś firmy godne polecia w WKLP

    nydar: bardoz fajnie przedstawił sposób odprowadzania nie wykorzystanego ciepła z pomieszcze na poddasze.
    pytanie nydar aby dobrze zrozumiał troją kontrukcję. W każdym pomieszczeniu przy suficie masz otwór którym transportowane jest ciepłe (np. z wilgocią) powiertrze na strych, a z strychu przy kalenicy ?? masz kominki do odprowadzania ciepłęgo powietrze z wilgocią.
    Pisałeś też o tym punkcie rosy. W planach mam zrobienie styropianu 15cm na ścianach bocznych przy jest zakonmczenie spadów dachu, a 20 cm styropianu na ścianach szczytowych.

    Pozdrawiam

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Każde pomieszczenie ma dziurę w suficie.Strych ma wentylator ,wywalający zużyte powietrze na zewnątrz.Zwykły tani łazienkowy za kilka PLN.
    Zastanawiał bym się jaki wpływ na zdrowie ma formaldehyd z mebli a nie celuloza.
    Taka rada.Jak się zdecydujesz na celulozę ,to max. zagęszczenie. Niestety osiada.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seweryn22

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    70

    Domyślnie

    witam

    sam jestem ciekawy jak zachowuje się wełna mineralna po kilku latach przecież na poddaszu w latu są bardzo wysokie temperatury a w zimę mróz ?

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał seweryn22 Zobacz post
    witam

    sam jestem ciekawy jak zachowuje się wełna mineralna po kilku latach przecież na poddaszu w latu są bardzo wysokie temperatury a w zimę mróz ?
    Witam,

    W Przypadku odpowiednio wykonanej izolacji oraz zastosowaniu w wymaganych miejscach folii paroizolacyjnej/wysokoparoprzepuszczalnej, z wełną mineralną nie ma prawa dziać się nic złego.

    Pozdrawiam
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER
    Isover - Isover

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seweryn22

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    70

    Domyślnie wełna mineralna

    a czy firma ISOVER ma rekomendowaną listę wykonawców systemu dociepleń poddasza która wykona ocieplenie fachowo ?

  17. #37

    Domyślnie

    Podłączam się pod pytanie. Fajnie by kupić cały materiał i od razu mieć ekipę do instalacji, wiadomo za rozsądną cenę

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał mulczas Zobacz post
    Witam

    Mam kilka pytań odnośnie celulozy.
    - Czy można zastyosowac ją na dach nie deskowany tzn. mam dach o powierzchni ok 120m2 dwuspadowy kąt nachylenia 40stop. dachódka betonowa a pod nią jakaś włóknina czy folia.
    - Z waszym postów wynika że przed wdmuchaniem celulozy nalezy zrobić elewacje (ocieplenie np. z styropianu) aby zakończenia dachu przy ścianach bocznych oraz zakończenia ścian szczytowych przy dachu zostało uszczelnione. Następnie zrobić stelarze i położyć płyty G-K i dopiero w tym momencie wdmuchiwać granulat - celulozę--------------- chyba że się mylę?
    - jak celuloza wpływa na zdrowie?
    - czy znacie jakieś firmy godne polecia w WKLP

    nydar: bardoz fajnie przedstawił sposób odprowadzania nie wykorzystanego ciepła z pomieszcze na poddasze.
    pytanie nydar aby dobrze zrozumiał troją kontrukcję. W każdym pomieszczeniu przy suficie masz otwór którym transportowane jest ciepłe (np. z wilgocią) powiertrze na strych, a z strychu przy kalenicy ?? masz kominki do odprowadzania ciepłęgo powietrze z wilgocią.
    Pisałeś też o tym punkcie rosy. W planach mam zrobienie styropianu 15cm na ścianach bocznych przy jest zakonmczenie spadów dachu, a 20 cm styropianu na ścianach szczytowych.

    Pozdrawiam
    Robienie w pierwszej kolejności GK poleca tylko krajowy ekofiber chyba i wykonawcy którzy chcą przyjechać, szybko zadmuchać i do domu
    Zacznij od SZCZELNIE wykonanej paroizolacji poddasza, potem całą powierzchnię zabezpiecza się listwami (które mogą potem posłużyć do montażu GK). Ostatni etap to wdmuchiwanie celulozy i ZAKLEJANIE otworów. To wszystko powinien zrobić wykonawca izolacji - kompletny system i pewność.
    Możesz jeszcze ustalić ile wejdzie kg na podstawie gęstość (skos to 50-55 kg/m3) i po zakończeniu prac zweryfikować ilość wbudowanego materiału na podstawie pustych worków.
    Jeśli masz "niskie" krokwie to możesz użyć tego:
    http://daemmraum.de/bauteile/dach/dachausbau.html

    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez fofo ; 18-09-2014 o 19:18

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seweryn22

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    70

    Domyślnie

    szczelina wentylacyjna w kalenicy jest niezbędna bez względu na rodzaj wełny.

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Każde pomieszczenie ma dziurę w suficie.Strych ma wentylator ,wywalający zużyte powietrze na zewnątrz.Zwykły tani łazienkowy za kilka PLN.
    Zastanawiał bym się jaki wpływ na zdrowie ma formaldehyd z mebli a nie celuloza.
    Taka rada.Jak się zdecydujesz na celulozę ,to max. zagęszczenie. Niestety osiada.
    A jak nawiewasz powietrze, czerpnia-requ, czy nawiewniki w oknach?

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony