dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Temat: Okna fakro - zestaw izolacyjny zestaw paroszczelny XDP, XDS, XDK

  1. #1

    Domyślnie Okna fakro - zestaw izolacyjny zestaw paroszczelny XDP, XDS, XDK

    Witam,

    powiedzcie mi, czy warto dokupywać do okien fakro te ich fabryczne zestawy izolacyjne, paroszczelne? Czy może porządny dekarz robiący dach i montujący te okna zrobi tą samą robotę równie dobrze? koszt - 160-180 pln - niby nie duży, ale mnożąc przez liczbę okien, dodając konieczny kołnierz, to robi się połowa ceny okien...

    Warto? Koniecznie? Zbędny gadżet?
    pomocy...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    myślę, że w temacie okien dachowych najlepiej pytać na wątku o dachach.
    To Dekarze trudnią się montażem tego typu konstrukcji.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam


    Charile dobrze mówi .... jednak moje osobiste zdanie zarówno o zestawie Fakro jak i Roto (tam to się blok WD nazywa) są bardzo dobrym rozwiązaniem - WYMUSZAJĄ wykonanie na dekarzu prawidłowego montażu okna.

    Oczywiście koszty wykonania montażu bez tych elementów będzie mniejszy ale .....

    Jeżeli dodatkowy koszt to dla Ciebie nie problem - bierz TO.


    Pozdrawiam

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sqeez

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    bierz bierz.. troche sie zgapiles.. bo byla oferta zdaje sie do 15 listopada.. przy zakupie okien (pewnych modeli nie pamietam ktorych) dawali taki zestaw za 1zl plus vat
    nie omieszkalem kupic okien ciut wczesniej zawsze to stokilkadziesiat zloty przy oknie w kieseni

  5. #5

    Domyślnie

    W przypadku fakro według mnie to wygląda gorzej niż źle! To jak kudły kota brzydko mówiąc. Mój dekarz powiedział ze nie warto tego nawet zakładać i pokazał mi system veluxa i dopiero taki mi zamontował. Ja nie polecam. Kupiłem i nie założyłem...

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi, do mnie chyba przemówiła wersja ROTO i jego kołnierz WD. Będę się na to decydował.

    A co do promocji fakro - to tak, była, widziałem, ale była zdaje się do wysokich modeli, a ja biorę raczej low-cost.

  7. #7
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Zestaw izolacyjny XDP wyposażony jest w bloki z wełny owczej, które dają możliwość lepszego docieplenia wokół okna niż np.: gotowe elementy stalowo-gąbkowe, które posiadają określoną grubość. Docieplenie z wełny owczej dzięki swojej sprężystości i elastyczności dostosowuje się do szczelin w których jest montowane. Dostarczane przez naszą firmę wraz z kołnierzem XDP paski z ekologicznej wełny owczej o wymiarach 70x50mm i 150x50mm oraz warkocz z wełny o przekroju ~ Ø50mm, pozwalają w każdych warunkach dobrze wykończyć izolację termiczną miedzy oknem a krokwiami, kontrłatami i łatami. Rzadko się zdarza na budowie, że odstęp między oknem a krokwią dokładnie odpowiada grubości ramy.

    Dodatkowo stosując systemowe rozwiązania mamy zapewnioną gwarancję producenta.
    W przeciwnym razie gwarancja pozostaje w kwestii wykonawcy.

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar questa
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wroclaw
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Kupilam najtansze okna FAKRO (te bez dodatjowej uszczelki). Dokupilam uszczelke. ALE NIE OSZCZEDZALAM na XDP, Dekarze wniebowzieci (do tej pory sami formowali membrane na ksztalt kolnierza a tu systemowe rozwiazanie). Ja pewna ze porzadnie zamontowane

  9. #9
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Cytat Napisał questa Zobacz post
    Kupilam najtansze okna FAKRO (te bez dodatjowej uszczelki). Dokupilam uszczelke. ALE NIE OSZCZEDZALAM na XDP, Dekarze wniebowzieci (do tej pory sami formowali membrane na ksztalt kolnierza a tu systemowe rozwiazanie). Ja pewna ze porzadnie zamontowane
    Witam,

    W każdej branży rozwiązania systemowe są najlepsze bo sprawdzone pod każdym względem.
    Zadowolony Klient i Wykonawca to najlepsze potwierdzenie tego faktu.


    Pozdrawiam serdecznie
    Konsultant FAKRO

  10. #10

    Domyślnie

    Witam ,
    Podepnę się pod temacik z moim pytaniem.
    Zamierzam zakupić do okien pakiet XDK, to o ile dobrze zrozumiałem połączenie dwóch pakietów XDP + XDS bo wg literatury forum warto .
    Moje pytanie to czy jeżeli będę miał wykonane "lane skosy" czy wtedy ten pakiet będzie miał zastosowanie czy będę mósiał coś we własnym zakresie na placu budowy wykombinowć z zaizolowaniem takiego okna.
    pozdrawiam

  11. #11
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter 7474 Zobacz post
    Witam ,
    Podepnę się pod temacik z moim pytaniem.
    Zamierzam zakupić do okien pakiet XDK, to o ile dobrze zrozumiałem połączenie dwóch pakietów XDP + XDS bo wg literatury forum warto .
    Moje pytanie to czy jeżeli będę miał wykonane "lane skosy" czy wtedy ten pakiet będzie miał zastosowanie czy będę mósiał coś we własnym zakresie na placu budowy wykombinowć z zaizolowaniem takiego okna.
    pozdrawiam
    Witam,

    W podanej konstrukcji również polecamy wykorzstać nasz systemowy zestaw izolacyjny. Produkt ten pozwoli na wykonanie odpowiedniej izolacji okna dachowego praktycznie w każdym wykonaniu.. W przypadku zaizolowania całej wnęki okiennej koniecze będzie wykorzystnie dodatkowych elementów.

    Jeżeli jest Pan zainteresowany prosze o podanie adresu e-mail - mogę przesłać przykładowy schemat rozwiązania

    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO

  12. #12

    Domyślnie

    Witam,
    e-mail wysłany na priv. z niecierpliwością czekam na porady
    pozdrawiam

  13. #13
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Niestety na mojej skrzynce nie mam Pana adresu e-mail. Proszę o ponowne przesłanie.
    Na forum mogę zamieścić tylko plik w formacie grficznym np. jpg - poniżej przesyłam wycinek

    W formacie pdf plik będzie bardziej czytelny

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	348500

    Pozdrawiam serdecznie
    Konsultant FAKRO

  14. #14

    Domyślnie

    Witam
    Wiadomość wysłałem przez "wyślij wiadomość" więc jeżeli nie dotarła proszę o e-mail na który ponownie wyśle moje pytania.

  15. #15
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Proszę o przesłanie zapytania na adres [email protected] lub prosze podać swój adres e-mail
    Odbiorę wiadomość i prześlę plik w formacie pdf

    Pozdrawiam serdecznie
    Konsultant FAKRO

  16. #16

    Domyślnie

    Witam,
    Bardzo proszę o przesłanie skanów na adres.
    [email protected]
    pozdrawiam

  17. #17
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Okna dachowe FAKRO

    Cytat Napisał peter 7474 Zobacz post
    Witam,
    Bardzo proszę o przesłanie skanów na adres.
    [email protected]
    pozdrawiam
    Witam serdecznie,

    Wiadomość została przesłana pod wskazany adres.

    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony