dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    czy ktoś mógłby wskazać przewagę podzielników elektronicznych nad wyparkowymi?
    Moja Wspólnota chce dokonać wymiany, ale szczerze mówiąc ich argumenty mnie nie przekonują

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    coobad

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    różnica prawdopodobnie występuje tylko przy odczycie - podzielnik elektroniczny podaje dane na wyświetlaczu. Według badań, które czytałem w pismach fachowych, wyparkowe dają dokładność do 2 miejsca po przecinku - czyli co do grosza. to chyba wystarcza.

    i tak najważniejszym i najsłabszym jednocześnie ogniwem jest system rozliczania - wskazanie podzielnika jest dwa razy redukowane: 1 raz przez moc grzejnika, 2 raz przy uwzględnianiu położenia mieszkania. i tutaj zaczynają się numery, jakich świat nie widział.

    Jeśli redukcja położenia przyjęta jest z tabelki, a nie z obliczeń strat ciepła, całe rozliczenie jest tak dokładne, jak liczenie wróbli za oknem.

    Jesli ktoś ma pytania dotyczące WŁAŚCIWEGO sposobu rozliczania, to czekam. temat ten, od strony inżynierskiej mam "przegryziony". pozostaje tylko przekonać sąsiadów (zwłaszcza tych ze środkowych mieszkań ))

  3. #3

    Domyślnie

    może ktoś rozwinie temat - jak przyjmować właściwe wspólczynniki?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja rozwinę w innym kierunku. "Wyparkowe" podzielniki daje się, łatwiej, czy trudniej zdjąć z kaliryfera, potem założyć, czyli oszukać innych. Elektroniczne w większości mają taką funkcjonalność, że informują o takowym zabiegu.

    Arecki

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Nie ma właściwego sposobu rozliczania tego gówna, zwłaszcza że na ryneczku można kupić plomby do podzielników. I to jest chyba jedyna przewaga elektronicznych, trudniej sfałszować.

  6. #6

    Domyślnie

    jestem niepocieszony
    ale mimo wszystko dzięki.

    chyba czas na serio zająć się szantażem, rozbojem i wymuszeniem
    przynajmniej wiem czym ryzykuję.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony