dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kanio

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wólka Kozodawska
    Kod pocztowy
    05-502
    Posty
    22

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedz. Maszynę kupiłem nową i jest to jej praktycznie pierwsze cięcie. Właśnie co do tarczy to jest tam 230 mm standardowa tarcza. Przecinatka taka ja tu: http://allegro.pl/przecinarka-230d-s...127511777.html . W takim razie wychodzi na to, że raczej tarczę muszę od razu wymienić ?

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milo222

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-249
    Posty
    130

    Domyślnie

    ja ostatnio miałem okazje ciąć dużo gresu i to twardego - maszyna nie strzępi gresu jak masz regulację wysokości cięcia - wtedy płytkę nacinasz od góry kilkukrotnie a nie przecinasz

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kanio

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wólka Kozodawska
    Kod pocztowy
    05-502
    Posty
    22

    Domyślnie

    Jak w takim razie powinna wchodzić głęboko tarcza w płytkę ?
    Czy pierwszy przejazd robić tylko nacinając górę płytki a potem już ciąć po całej grubości ?
    I ostatnie pytanie - bo pewnie i tak mnie to czeka jaką tarczę polecacie do cięcia grubego gresu 1mm na mokro, dodam, że chcę ułożyć ok 100-120 m^2 podłogi. Z tarcz, które wydają mi się godne uwagi to:
    http://allegro.pl/norton-tarcza-diam...643366528.html
    lub
    http://allegro.pl/tarcza-diamentowa-...628975870.html
    Ostatnio edytowane przez kanio ; 15-09-2015 o 13:11

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Śmiem przypuszczać, że jaka "maszyna" takie "ciecie"
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kanio

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wólka Kozodawska
    Kod pocztowy
    05-502
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Śmiem przypuszczać, że jaka "maszyna" takie "ciecie"
    Powiem, że prowadnica jest łożyskowana i całość chodzi raczej płynne i bez bić. Mam taki przyrząd do pomiaru bicia ze wskazówką i dziś jak tylko wrócę do domu to z ciekawości zobaczę czy czasem tarcza nie bije (PROMIENIOWO / OSIOWO). Chyba po prostu kupię inną tarczę i zobaczę czy są efekty.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kanio

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wólka Kozodawska
    Kod pocztowy
    05-502
    Posty
    22

    Domyślnie

    Zrobiłem pomiary i nie ma się czego przyczepić. Osiowo bicie max - 0,01 mm promieniowo to samo.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Ja bym zaryzykował tą drugą tarczę. Tarcza to podstawa . Staraj się docinkami tak manewrować żeby nie były widoczne przy układaniu .

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kanio

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wólka Kozodawska
    Kod pocztowy
    05-502
    Posty
    22

    Domyślnie

    OK to jeszcze takie pytanie do tych co już nie jedną płytkę cieli pod kątem 45*. Czy ustawiacie piłę na 45* i tniecie od razu wzdłuż czy na początku z długości a potem tylko robicie fazę ?
    I co jeszcze zauważyłem, czytając trochę o tarczach natknąłem się na artykuł : http://www.adiam.pl/library/page/11,...ze-diamentowa- , pierwsze zdjęcie wzbudziło u mnie zainteresowanie gdyż coś mi nie pasuje ze strzałkami. Tzn wydaje mi się że przy tym układzie płytka gresowa będzie podrywana do góry a materiał cięty będzie podrzucany do góry. Czy ten schemat jest prawidłowy ???
    Ostatnio edytowane przez kanio ; 16-09-2015 o 12:47

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kanio

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wólka Kozodawska
    Kod pocztowy
    05-502
    Posty
    22

    Domyślnie

    Nikt nic nie pomoże ?

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kanio

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wólka Kozodawska
    Kod pocztowy
    05-502
    Posty
    22

    Domyślnie

    OK temat chyba do zamknięcia wymieniłem tarcze i jest gitara. Chyba z 5 x szybciej można przeciąć płytkę a i jakość krawędzi jest dużo lepsza. tarczę kupiłem ADIAM FLIESE MUSIC 230. Już wiem czemu w nazwie jest Music Jak tarcza wiruje generuje piękną muzykę

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał kanio Zobacz post
    OK temat chyba do zamknięcia wymieniłem tarcze i jest gitara. Chyba z 5 x szybciej można przeciąć płytkę a i jakość krawędzi jest dużo lepsza. tarczę kupiłem ADIAM FLIESE MUSIC 230. Już wiem czemu w nazwie jest Music Jak tarcza wiruje generuje piękną muzykę
    Ja używam Adiam Phenix I potwierdzam tarcze nr. 1 obecnie na rynku a używałem różnych z najwyższej półki dr. schulze, rubi

  12. #32

    Domyślnie

    Osobiście mam tanią pilarka za około 200 zł i dobrą tarczę Dr. Schluze za 200 zł . Ciąłem już dosyć dużo płytek gresowych i klinkierowych , cięcie na mokro , odprysków nie ma . Standardowa tarcza jest zawsze do niczego .

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Ja używam Adiam Phenix I potwierdzam tarcze nr. 1 obecnie na rynku a używałem różnych z najwyższej półki dr. schulze, rubi
    Nie mów. Kupiłem In Corpore ŻBIK tania nie była.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pawel1985

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    A ja mam piłę stołową dedry, kupiłem tarcze za 200zł- RUBI CEV 200mm SUPERPRO i strzępi płytki tak samo jak ta która była razem z piłą dedry...już nie wiem co jest grane, załamany jestem

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel1985 Zobacz post
    A ja mam piłę stołową dedry, kupiłem tarcze za 200zł- RUBI CEV 200mm SUPERPRO i strzępi płytki tak samo jak ta która była razem z piłą dedry...już nie wiem co jest grane, załamany jestem
    Nie wiem czy te piły nie mają za małej mocy i/lub obrotów!
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Ja też kupiłem dedrę. Problem z nią występuje z powodu niewyregulowania fabrycznego. Trzeba wyregulować ręczne. Na razie ciąłem na fabrycznej tarczy i oczywiście są odpryski. Ale u mnie krawędź cięta jest prawie idealna dopóki tarcza wchodzi w materiał tylko stroną natarcia tarczy. Odpryski zaczynają się robić jak tarcza wchodzi głębiej w rzaz i tylna jej krawędź wchodzi w materiał szarpiąc go do góry. Po prostu oś tarczy nie jest idealnie prostopadła do linii prowadzenia. Da się to wyregulować, jednak tarczę też będę musiał kupić porządną. Problem występuje tak naprawdę tylko przy zacinaniu płytek w tzw. joli.
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Ciekawe czy ktoś jeszcze napisze o tej tarczy ?

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony