dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Domyślnie Pomysły na kaca

    Zapewne tradycyjnie po Sylwestrze wiele osób miało kaca. Jak sobie więc z nim radzicie? Ja osobiście reflektuję na niego czekoladę

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Ja osobiście preferuje nie pić byle czego i chlać z umiarem
    Hołdując tej zasadzie kaca nie miałem od 10 lat t z okładem. A jak już się komuś noga powinie
    Nieźle robi aspiryna, a przede wszystkim picie, właściwie wszystko jedno czego byle dużo wody dostarczyć. Najlepiej wody niegazowanej bo to najłatwiej skatowany żołądek strzyma i najszybciej wchłonie. Kac to zatrucie i organizm usiłując się pozbyć toksyn dosyć mocno się odwadnia, stąd ból głowy i inne nieprzyjemne sensacje. I żadnego paracetamolu! bo się przekręcić można.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    z kacem nie mam problemów bo jak już mi się zdarza napić to z umiarem ale co moge polecić cierpiącym to herbata z bratka - na pierwszym miejscu . co do wody mineralnej - gdzieś czytałam że pita na kaca przywraca nas do stanu sprzed kaca - czyli do "helikoptera" - może ktoś to zaobserwował? starą metodą jest gorący barszcz/ rosół. albo "klin klinem" - wódka z pieprzem. jak coś sobie przypomnę jeszcze to dopiszę

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maramos

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Właśnie czytałam w jednej prozdrowotnej książce że wodę z miodem należy pić.
    Happy new year!

  5. #5
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Może zabrzmi to lakonicznie ale na kaca najlepsza jest glukoza.
    ...Przyczyna? Hipoglikemia.Alkohol obniża poziom glukozy we krwi, paliwa niezbędnego centrum....
    ..W aptekach i niektórych spożywczych dostępna jest glukoza w saszetkach. Sypiesz do kubka, zalewasz wodą i już masz napój antykacowy.......
    ...Z tego co ja wiem to alkohol zabija w organiżmie witaminę C ,więc trzeba uzupełnić i po zawodach,już gdzieś tu pisałem na forum mi pomagał,sok z kiszonej kapusty,można też zjeść ze 2 cytryny też będzie zawsze lżej..........
    Mój kolega na kaca ma właśnie zajefajną metodę.Jak się spotykamy to przed wypiciem każdego kielonka i po jego opróżnieniu zagryza pokrojoną w kostkę cytrynę.

  6. #6

    Domyślnie

    Moja koleżanka na każdej imprezie ma przed sobą talerzyk z oliwkami i często- gęsto je przegryza pomiędzy kolejnymi kieliszkami wódki. Podobno ani się nie upija, ani nie ma kaca.... Nie próbowałam osobiście, bo piję bardzo mało i nie miewam żadnych przypadłości po imprezach..
    Carpe diem

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    ja kupowałam sobie kiedyś tabletki, które miały niwelować kaca, bierze się dwie tabletki jedna przed druga w trakcie picia, w zasadzie pomagały, ale jeśli już nie mam nic takiego pod ręką to na następny dzień leczę się rosołem

  8. #8
    Banned
    argentyńczyk

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-005
    Posty
    25

    Domyślnie

    rosół tradycyjnie najlepszy, no albo czym się strułeś, tym się lecz!

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Sprawdzony i na 100% działający sposób, to ... dzień wcześniej nie spożywać alkoholu

    Widziałam kiedyś na własne oczy skuteczną "reanimację" takiego mocno nadwyrężonego osobnika, która w 20 minut przywróciła go do życia. Dostał dożylnie glukozę z dodatkiem środków diuretycznych. Pod koniec kroplówki przebierał już nogami, a po powrocie z WC był jak nowonarodzony.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Słyszałam, że aspiryny absolutnie nie wolno ze względu na potencjalne krwawienie z przewodu pokarmowego (nie wiem, czy to prawda), a rosół obciąża i tak nadwątloną garmażerkę.
    Jak już ktoś postanowi się urżnąć, to polecam musujący zestaw witaminowo - mineralny i wodę z dużą ilością soku z cytryny.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Słyszałam, że aspiryny absolutnie nie wolno ze względu na potencjalne krwawienie z przewodu pokarmowego (nie wiem, czy to prawda),...
    prawda tyle że nie cała czyli ten trzeci rodzaj prawdy
    Aspiryny nie wolno łączyć bezpośrednio z alkoholem zwłaszcza mocnym a już nie daj Bóg na ciepło. Czyli leczenie typu aspiryna + gorąca herbatka z rumem nie jest polecane bo faktycznie grozi krwotokiem wewnętrznym.
    Na zespół dnia następnego aspirynę można w miarę bezpiecznie, natomiast jak już pisałem paracetamol odpada ze względu na potencjalnie możliwy zespół alkoholowo-paracetamolowy. Najczęściej występuje osób przewlekle nadużywających, ale czasami na incydentalnym kacu też może się zdarzyć, zwłaszcza jeśli ktoś równolegle bierze np antyhistaminy, niektóre leki przeciwgrzybicze i parę innych (o rifampicynie, barbituranach i psychotropach nie wspominam bo tych ogólnie z wódeczką nie należy łączyć)

  12. #12

    Domyślnie

    Polecam sok z kiszonej kapusty lub samą kiszoną kapustę, mi pomogło

  13. #13

    Domyślnie

    Między drinami i alkoholem pić dużą ilość wody, po przyjściu do domu dawka witaminy C i tabletek przeciwbólowych i do łóżka

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    tabletki i alkohol? nie, dziękuję

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał ani.mozje Zobacz post
    ... po przyjściu do domu dawka witaminy C i tabletek przeciwbólowych i do łóżka
    Zależy co kto lubi. Tylko warto od razu się ładnie ubrać i obstalować sobie elegancją wyścielaną skrzyneczkę żeby bliskim kłopotu nie robić

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    Zależy co kto lubi. Tylko warto od razu się ładnie ubrać i obstalować sobie elegancją wyścielaną skrzyneczkę żeby bliskim kłopotu nie robić

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał ani.mozje Zobacz post
    Między drinami i alkoholem pić dużą ilość wody, po przyjściu do domu dawka witaminy C i tabletek przeciwbólowych i do łóżka
    Dawka tabletek przeciwbólowych? A po co? Żeby jeszcze bardziej żołądek i wątrobę obciążyć?

  18. #18
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał MonikkaB Zobacz post
    Dawka tabletek przeciwbólowych? A po co? Żeby jeszcze bardziej żołądek i wątrobę obciążyć?
    Nio wypowiedziałaś się w kwestii tabletek...ale watek aż prosi się o sposób na tego kaca..To jest jej sposób choć nie akceptowalny dla wontorby czy żołądka ....a twój???

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Znawca mówił, że on nie dopuszcza.
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  20. #20
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    A ty ???Zapewne odpuszczasz???

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony